iputils - en to tr translation catalogue (257 entries)

en: 	%ld absolute
tr: 	%ld mutlak

en: 	%ld absolute not-standard
tr: 	%ld mutlak standart dışı

en: 	%ld not-standard
tr: 	%ld standart dışı

en: 	(same route)
tr: 	(aynı rota)

en: 
      -s <source>   source ip address
      <destination> dns name or ip address
    
    For more details see arping(8).
tr: 
      -s <kaynak>   kaynak IP adresi
      <hedef> DNS adı veya IP adresi
    
    Daha fazla bilgi için: arping(8).

en: 
    Usage
      tracepath [options] <destination>
    
    Options:
      -4             use IPv4
      -6             use IPv6
      -b             print both name and ip
      -l <length>    use packet <length>
      -m <hops>      use maximum <hops>
      -n             no dns name resolution
      -p <port>      use destination <port>
      -V             print version and exit
      <destination>  dns name or ip address
    
    For more details see tracepath(8).
tr: 
    Kullanım
      tracepath [seçenekler] <hedef>
    
    Seçenekler:
      -4             IPv4 kullan
      -6             IPv6 kullan
      -b             hem ad hem de IP yazdır
      -l <uzunluk>   <uzunluk> boyunda paket kullan
      -m <atlama>    en fazla <atlama> kadar atlama kullan
      -n             DNS ad çözümlemesi yok
      -p <port>      <port> hedef bağlantı noktasını kullan
      -V             sürüm bilgisini yazdır ve çık
      <hedef>        DNS adı veya IP adresi
    
    Daha fazla bilgi için: tracepath(8).

en: 
    Usage:
      arping [options] <destination>
    
    Options:
      -f            quit on first reply
      -q            be quiet
      -b            keep on broadcasting, do not unicast
      -D            duplicate address detection mode
      -U            unsolicited ARP mode, update your neighbours
      -A            ARP answer mode, update your neighbours
      -V            print version and exit
      -c <count>    how many packets to send
      -w <timeout>  how long to wait for a reply
      -i <interval> set interval between packets (default: 1 second)
      -I <device>   which ethernet device to use
tr: 
    Kullanım:
      arping [seçenekler] <hedef>
    
    Seçenekler:
      -f            ilk yanıtta çık
      -q            sessiz ol
      -b            genel yayına devam et, tek noktaya yayın yapma
      -D            yinelenen adres algılama modu
      -U            istenmeyen ARP modu, komşularınızı güncelleyin
      -A            ARP cevap modu, komşularınızı güncelleyin
      -V            sürüm bilgisini yazdır ve çık
      -c <sayı>     kaç paket gönderilecek
      -w <süre>     yanıt için ne kadar beklenecek
      -i <aralık>   paketler arasındaki aralığı ayarla (öntanımlı: 1 saniye)
      -I <aygıt>    hangi ethernet aygıtı kullanılacak

en: 
    Usage:
      clockdiff [options] <destination>
    
    Options:
                    without -o, use icmp timestamp only (see RFC0792, page 16)
      -o            use ip timestamp and icmp echo
      -o1           use three-term ip timestamp and icmp echo
      -T, --time-format <ctime|iso>
                      specify display time format, ctime is the default
      -I            alias of --time-format=iso
      -h, --help    display this help
      -V, --version print version and exit
      <destination> dns name or ip address
    
    For more details see clockdiff(8).
tr: 
    Kullanım:
      clockdiff [seçenekler] <hedef>
    
    Seçenekler:
                    -o olmadan, sadece ICMP zaman damgası kullan (bkz: RFC0792, sayfa 16)
      -o            IP zaman damgası ve ICMP yankı kullan
      -o1           üç bileşenli IP zaman damgası ve ICMP yankı kullan
      -T, --time-format <ctime|iso>
                      zaman görüntüleme biçimini belirtin, ctime öntanımlı değerdir
      -I            --time-format=iso anlamına gelir
      -h, --help    bu yardım bilgisini görüntüle
      -V, --version sürüm bilgisini yazdır ve çık
      <hedef>       DNS adı veya IP adresi
    
    Daha fazla bilgi için: clockdiff(8).

en: 
    Usage:
      traceroute6 [options] <destination>
    
    Options:
      -d            use SO_DEBUG socket option
      -i <device>   bind to <device>
      -m <hops>     use maximum <hops>
      -n            no dns name resolution
      -p <port>     use destination <port>
      -q <nprobes>  number of probes
      -r            use SO_DONTROUTE socket option
      -s <address>  use source <address>
      -v            verbose output
      -w <timeout>  time to wait for response
    
    For more details see traceroute6(8).
tr: 
    Kullanım:
      traceroute6 [seçenekler] <hedef>
    
    Seçenekler:
      -d            SO_DEBUG soket seçeneğini kullan
      -i <aygıt>    <aygıt>'a bağlan
      -m <atlama>   en fazla <atlama> kadar atlama kullan
      -n            DNS ad çözümlemesi yok
      -p <port>     <port> hedef bağlantı noktasını kullan
      -q <sayı>     sorgulama sayısı
      -r            SO_DONTROUTE soket seçeneğini kullan
      -s <adres>    <adres> kaynağını kullan
      -v            ayrıntılı çıktı
      -w <süre>     cevap için beklenecek süre
    
    Daha fazla bilgi için: traceroute6(8).

en: 
    host=%s rtt=%ld(%ld)ms/%ldms delta=%dms/%dms %s
tr: 
    ana makine=%s rtt=%ld(%ld)ms/%ldms fark=%dms/%dms %s

en: 
    unknown option %x
tr: 
    bilinmeyen seçenek %x

en: 
    wrong data byte #%zu should be 0x%x but was 0x%x
tr: 
    yanlış veri baytı #%zu, 0x%x olmalı ama 0x%x oldu

en:      Resume: pmtu %d
tr:      Devam et: pmtu %d

en:  (BAD CHECKSUM!)
tr:  (YANLIŞ SAĞLAMA TOPLAMI!)

en:  (DUP!)
tr:  (YİNELENEN!)

en:  (truncated)
tr:  (kısaltıldı)

en:  (truncated)
tr:  (kısaltıldı)

en:  UNSOLICITED?
tr:  İSTENMEYEN?

en:  from %s
tr:  %s'den

en:  parse error (too short)
tr:  ayrıştırma hatası (çok kısa)

en:  parse error (truncated)
tr:  ayrıştırma hatası (kısaltıldı)

en:  refused
tr:  reddedildi

en:  time=%ld ms
tr:  zaman=%ld ms

en:  time=%ld.%01ld ms
tr:  zaman=%ld.%01ld ms

en:  time=%ld.%02ld ms
tr:  zaman=%ld.%02ld ms

en:  time=%ld.%03ld ms
tr:  zaman=%ld.%03ld ms

en:  unexpected error in inet_ntop(%s)
tr:  inet_ntop'ta beklenmeyen hata(%s)

en:  unknown
tr:  bilinmeyen

en:  unknown code(%02x)
tr:  bilinmeyen kod(%02x)

en:  unknown qtype(0x%02x)
tr:  bilinmeyen qtype(0x%02x)

en: %2d:  no reply
tr: %2d:  yanıt yok

en: %2d:  send failed
tr: %2d:  gönderme başarısız

en: %2d?: reply received 8)
tr: %2d?: yanıt alındı 8)

en: %d bytes from %s:
tr: %d bayt, %s'den:

en: %d request(s)
tr: %d istek

en: %ld packets transmitted,
tr: %ld paket iletildi,

en: %ld received
tr: %ld alındı

en: %ld/%ld packets, %d%% loss
tr: %ld/%ld paket, %%%d kayıp

en: %s from
tr: %s, şuradan:

en: %s is down
tr: %s çalışmıyor

en: %s is unreachable
tr: %s ulaşılabilir değil

en: %s time transmitted in a non-standard format
tr: %s standart dışı bir biçimde iletilen zaman

en: %s%d broadcast(s)
tr: %s%d genel yayın

en: %spipe %d
tr: %sboru %d

en: %zu data bytes
tr: %zu bayt veri

en: %zu(%zu) bytes of data.
tr: %zu(%zu) bayt veri.

en: (BAD CHECKSUM)
tr: (YANLIŞ SAĞLAMA TOPLAMI)

en: (BAD CHECKSUM)
tr: (YANLIŞ SAĞLAMA TOPLAMI)

en: (New nexthop: %s)
tr: (Yeni sonraki atlama: %s)

en: (This broken router returned corrupted payload)
tr: (Bu bozuk yönlendirici bozuk yük döndürdü)

en: , %d hops max, %d byte packets
tr: , en fazla %d atlama, %d bayt paketler

en: , %g%% packet loss
tr: , %%%g paket kaybı

en: , +%ld corrupted
tr: , +%ld bozuk

en: , +%ld duplicates
tr: , +%ld yinelenen

en: , +%ld errors
tr: , +%ld hata

en: , code=%d
tr: , kod=%d

en: , flow 0x%05x,
tr: , akış 0x%05x,

en: , min/avg/ewma/max = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%d.%03d/%ld.%03ld ms
tr: , en düşük/ortalama/ewma/en yüksek = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%d.%03d/%ld.%03ld ms

en: , time %ldms
tr: , zaman %ldms

en: --- %s ping statistics ---
tr: --- %s ping istatistikleri ---

en: ARPING %s
tr: %s için ARP isteği,

en: Address Mask Reply
tr: Adres Maskesi Yanıtı

en: Address Mask Request
tr: Adres Maskesi İsteği

en: Address unreachable
tr: Ulaşılamayan adres

en: Administratively prohibited
tr: Yönetimsel olarak yasak

en: Bad ICMP type: %d
tr: Hatalı ICMP türü: %d

en: Beyond scope of source address
tr: Kaynak adres kapsamının dışında

en: Broadcast
tr: Genel yayın

en: Defragmentation failure
tr: Birleştirme hatası

en: Dest Unreachable, Bad Code: %d
tr: Ulaşılamayan Hedef, Hata Kodu: %d

en: Destination Host Prohibited
tr: Yasak Hedef Ana Makine

en: Destination Host Unknown
tr: Bilinmeyen Hedef Ana Makine

en: Destination Host Unreachable
tr: Ulaşılamayan Hedef Ana Makine

en: Destination Host Unreachable for Type of Service
tr: Hizmet Türü için Ulaşılamayan Hedef Ana Makine

en: Destination Net Prohibited
tr: Yasak Hedef Ağ

en: Destination Net Unknown
tr: Bilinmeyen Hedef Ağ

en: Destination Net Unreachable
tr: Ulaşılamayan Hedef Ağ

en: Destination Net Unreachable for Type of Service
tr: Hizmet Türü için Ulaşılamayan Hedef Ağ

en: Destination Port Unreachable
tr: Ulaşılamayan Hedef Bağlantı Noktası

en: Destination Protocol Unreachable
tr: Ulaşılamayan Hedef Protokolü

en: Destination Unreachable
tr: Ulaşılamayan Hedef

en: Destination unreachable:
tr: Ulaşılamayan hedef:

en: Device %s not available.
tr: %s aygıtı kullanılabilir değil.

en: Do you want to ping broadcast? Then -b. If not, check your local firewall rules
tr: Genel yayına ping atmak istiyor musunuz? Öylese -b kullanın. Değilse, yerel güvenlik duvarı kurallarınızı gözden geçirin

en: Echo Reply
tr: Yankı Yanıtı

en: Echo Reply
tr: Yankı Yanıtı

en: Echo Request
tr: Yankı İsteği

en: Echo Request
tr: Yankı İsteği

en: Echo reply
tr: Yankı yanıtı

en: Echo request
tr: Yankı isteği

en: Error
tr: Hata

en: Frag needed and DF set (mtu = %u)
tr: Parçalanma (frag) gerekli ve DF ayarlandı (mtu = %u)

en: Frag reassembly time exceeded
tr: Parçalanma yeniden birleştirme zamanı aşıldı

en: From %s icmp_seq=%u
tr: %s'den icmp_seq=%u

en: From %s:
tr: %s'den:

en: From %s: icmp_seq=%u
tr: %s'den: icmp_seq=%u

en: Home Agent Address Discovery Reply message
tr: Ev Temsilcisi Adres Keşif Yanıtı mesajı

en: Home Agent Address Discovery Request Message
tr: Ev Temsilcisi Adres Keşif İsteği Mesajı

en: Hop limit
tr: Atlama sınırı

en: IDN encoding error: %s
tr: IDN kodlama hatası: %s

en: Information Reply
tr: Bilgi Yanıtı

en: Information Request
tr: Bilgi İsteği

en: Interface "%s" is down
tr: "%s" arayüzü çalışmıyor

en: Interface "%s" is not ARPable
tr: "%s" arayüzü ARP için uygun değil

en: Interface "%s" is not ARPable (no ll address)
tr: "%s" arayüzü ARP için uygun değil (ll adresi yok)

en: MLD Query
tr: MLD Sorgusu

en: MLD Reduction
tr: MLD Azaltma

en: MLD Report
tr: MLD Bildirimi

en: Membership Query
tr: Üyelik Sorgusu

en: Membership Reduction
tr: Üyelik Azaltma

en: Membership Report
tr: Üyelik Bildirimi

en: Mobile Prefix Solicitation Advertisement
tr: Mobil Ön Ek İsteği Duyurusu

en: Mobile Prefix Solicitation Message
tr: Mobil Ön Ek İsteği Mesajı

en: Multicast Listener Report packet
tr: Çok Noktaya Yayın Dinleyici Bildirimi paketi

en: NET ERROR
tr: AĞ HATASI

en: Neighbor Advertisement
tr: Komşu Duyurusu

en: Neighbor Query
tr: Komşu Sorgusu

en: Neighbor Reply
tr: Komşu Yanıtı

en: Neighbor Solicitation
tr: Komşu İsteği

en: No route
tr: Rota yok

en: OUT-OF-RANGE
tr: ARALIK-DIŞI

en: Only one -4 or -6 option may be specified
tr: Sadece bir -4 veya -6 seçeneği belirtilebilir

en: Overflow %d hops
tr: %d atlama aşıldı

en: PATTERN: 0x
tr: KALIP: 0x

en: Packet Too Big
tr: Paket Çok Büyük

en: Packet filtered
tr: Paket filtrelendi

en: Packet too big: mtu=%u
tr: Paket çok büyük: mtu=%u

en: Parameter Problem
tr: Parametre Sorunu

en: Parameter problem:
tr: Parametre sorunu:

en: Parameter problem: pointer = %u
tr: Parametre sorunu: işaretçi = %u

en: Port unreachable
tr: Ulaşılamayan bağlantı noktası

en: Precedence Cutoff
tr: Öncelik Kesintisi

en: Precedence Violation
tr: Öncelik İhlali

en: Qtype conflict
tr: Qtype çakışması

en: Received %d response(s)
tr: %d cevap alındı

en: Redirect
tr: Yeniden Yönlendirme

en: Redirect Host
tr: Ana Makine Yeniden Yönlendirme

en: Redirect Network
tr: Ağ Yeniden Yönlendirme

en: Redirect Type of Service and Host
tr: Hizmet Türü ve Ana Makine Yeniden Yönlendirme

en: Redirect Type of Service and Network
tr: Hizmet Türü ve Ağ Yeniden Yönlendirme

en: Redirect, Bad Code: %d
tr: Yeniden Yönlendirme, Hata Kodu: %d

en: Router Advertisement
tr: Yönlendirici Duyurusu

en: Router Solicitation
tr: Yönlendirici İsteği

en: Sent %d probes (%d broadcast(s))
tr: %d sorgulama gönderildi (%d genel yayın)

en: Source Host Isolated
tr: Yalıtılmış Kaynak Ana Makine

en: Source Quench
tr: Yavaşlatılmış Kaynak

en: Source Route Failed
tr: Kaynak Rota Başarısız

en: Subject type conflict
tr: Hedef türü çakışması

en: Suitable device could not be determined. Please, use option -I.
tr: Uygun aygıt belirlenemedi. Lütfen -I seçeneğini kullanın.

en: Time Exceeded in Transit
tr: İletim Sırasında Süre Aşıldı

en: Time exceeded, Bad Code: %d
tr: Süre aşıldı, Hata Kodu: %d

en: Time exceeded:
tr: Süre aşıldı:

en: Time to live exceeded
tr: Yaşam süresi aşıldı

en: Timestamp
tr: Zaman Damgası

en: Timestamp Reply
tr: Zaman Damgası Yanıtı

en: Unicast
tr: Tek noktaya yayın

en: Unknown code %d
tr: Bilinmeyen kod %d

en: Unknown header
tr: Bilinmeyen başlık

en: Unknown option
tr: Bilinmeyen seçenek

en: Unrecorded hops: %d
tr: Kaydedilmeyen atlama: %d

en: WARNING: failed to install socket filter
tr: UYARI: soket filtresi kurulamadı

en: WARNING: interface is ignored
tr: UYARI: arayüz yok sayıldı

en: WARNING: pinging broadcast address
tr: UYARI: genel yayın adresine ping atılıyor

en: WARNING: probably, rcvbuf is not enough to hold preload
tr: UYARI: muhtemelen, rcvbuf ön yüklemeyi tutmak için yeterli değil

en: WARNING: setsockopt(ICMP_FILTER)
tr: UYARI: setsockopt(ICMP_FILTER)

en: WARNING: setsockopt(IP_RECVTTL)
tr: UYARI: setsockopt(IP_RECVTTL)

en: WARNING: setsockopt(IP_RETOPTS)
tr: UYARI: setsockopt(IP_RETOPTS)

en: WARNING: setsockopt(SO_DONTROUTE)
tr: UYARI: setsockopt(SO_DONTROUTE)

en: WARNING: using default broadcast address.
tr: UYARI: öntanımlı genel yayın adresi kullanılıyor.

en: WARNING: your kernel is veeery old. No problems.
tr: UYARI: çekirdek sürümünüz çok eski. Sorun yok.

en: Warning: Failed to set mark: %d
tr: Uyarı: İşaret ayarlanamadı: %d

en: Warning: no SO_TIMESTAMP support, falling back to SIOCGSTAMP
tr: Uyarı: SO_TIMESTAMP desteği yok, SIOCGSTAMP'a geri dönülüyor

en: Warning: source address might be selected on device other than: %s
tr: Uyarı: kaynak adresi "%s" dışında bir aygıtta seçilebilir

en: Warning: time of day goes back (%ldus), taking countermeasures
tr: Uyarı: günün zamanı geriye gidiyor (%ldus), karşı önlemler alınıyor

en: Wrong header field
tr: Yanlış başlık alanı

en: Wrong timestamp %d
tr: Yanlış zaman damgası %d

en: at %u
tr: %u'da

en: back %d
tr: %d geri

en: bad TOS value: %s
tr: hatalı TOS değeri: %s

en: bad linger time
tr: hatalı yanıt bekleme süresi

en: bad linger time: %s
tr: hatalı yanıt bekleme süresi: %s

en: bad timing interval
tr: hatalı zaman aralığı

en: bad timing interval: %s
tr: hatalı zaman aralığı: %s

en: bad value for flowinfo: %s
tr: akış bilgisi için hatalı değer: %s

en: broadcast ping does not fragment
tr: genel yayın pingi parçalanmaz

en: broadcast ping with too short interval: %d
tr: çok kısa aralıklarla genel yayın pingi: %d

en: can't disable multicast loopback
tr: çok noktaya yayın geri dönüşü devre dışı bırakılamıyor

en: can't receive hop limit
tr: atlama sınırı alınamıyor

en: can't send flowinfo
tr: akış bilgisi gönderilemiyor

en: can't set flowlabel
tr: akış etiketi ayarlanamıyor

en: can't set multicast hop limit
tr: çok noktaya yayın atlama sınırı ayarlanamıyor

en: can't set unicast hop limit
tr: tek noktaya yayın atlama sınırı ayarlanamıyor

en: cannot copy: %s
tr: kopyalanamıyor: %s

en: cannot disable multicast loopback
tr: çok noktaya yayın geri dönüşü devre dışı bırakılamıyor

en: cannot flood; minimal interval allowed for user is %dms
tr: flood yapılamıyor; kullanıcı için izin verilen en küçük aralık %dms

en: cannot set broadcasting
tr: genel yayın ayarlanamıyor

en: cannot set multicast time-to-live
tr: çok noktaya yayın yaşam süresi ayarlanamıyor

en: cannot set preload to value greater than 3: %d
tr: ön yükleme 3'ten büyük bir değere ayarlanamıyor: %d

en: cannot set unicast time-to-live
tr: tek noktaya yayın yaşam süresi ayarlanamıyor

en: code %d
tr: kod %d

en: code %d
tr: kod %d

en: dn_comp() returned too long result
tr: dn_comp() çok uzun bir sonuç döndürdü

en: flow labels are not supported
tr: akış etiketleri desteklenmiyor

en: flow value is greater than 20 bits: %s
tr: akış değeri 20 bitten büyük: %s

en: flowinfo is not supported
tr: akış bilgisi desteklenmiyor

en: for
tr: şunun için:

en: for %s
tr: %s için

en: from %s %s
tr: %s %s'den

en: from %s %s:
tr: %s %s'den:

en: gatifaddrs failed
tr: gatifaddrs başarısız

en: hops %d
tr: %d atlama

en: illegal preload and/or interval: %d
tr: geçersiz ön yükleme ve/veya aralık: %d

en: inappropriate subject name: %s
tr: uygun olmayan hedef adı: %s

en: invalid -M argument: %s
tr: geçersiz -M argümanı: %s

en: invalid argument
tr: geçersiz argüman

en: invalid source address: %s
tr: geçersiz kaynak adresi: %s

en: invalid timestamp type: %s
tr: geçersiz zaman damgası türü: %s

en: local error
tr: yerel hata

en: local error: %s
tr: yerel hata: %s

en: local error: message too long, mtu: %u
tr: yerel hata: mesaj çok uzun, mtu: %u

en: local error: message too long, mtu=%u
tr: yerel hata: mesaj çok uzun, mtu=%u

en: measure: unknown failure
tr: ölçüm: bilinmeyen hata

en: memory allocation failed
tr: bellek ayırma başarısız

en: multicast ping does not fragment
tr: çok noktaya yayın pingi parçalanmaz

en: multicast ping with too short interval: %d
tr: çok kısa aralıklarla çok noktaya yayın pingi: %d

en: no answer yet for icmp_seq=%lu
tr: icmp_seq=%lu için henüz cevap yok

en: no info
tr: bilgi yok

en: no source address in not-DAD mode
tr: DAD modunda olmayan kaynak adresi yok

en: only one -4 or -6 option may be specified
tr: -4 veya -6 seçeneklerinden sadece biri belirtilebilir

en: only one of -T or -R may be used
tr: -T veya -R seçeneklerinden sadece biri kullanılabilir

en: option argument contains garbage: %s
tr: seçenek argümanı çöp bilgi içeriyor: %s

en: packet too short (%d bytes) from %s
tr: paket çok kısa(%d bayt), %s'den

en: packet too short: %d bytes
tr: paket çok kısa: %d bayt

en: patterns must be specified as hex digits: %s
tr: kalıplar onaltılık tabanda rakamlar olarak belirtilmelidir: %s

en: ping -6 -N <nodeinfo opt>
    Help:
      help
    Query:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    Subject:
      subject-ipv6=addr
      subject-ipv4=addr
      subject-name=name
      subject-fqdn=name
tr: ping -6 -N <düğüm bilgisi seçeneği>
    Yardım:
      help
    Sorgu:
      name
      ipv6
      ipv6-all
      ipv6-compatible
      ipv6-global
      ipv6-linklocal
      ipv6-sitelocal
      ipv4
      ipv4-all
    Hedef:
      subject-ipv6=adres
      subject-ipv4=adres
      subject-name=ad
      subject-fqdn=ad

en: pktlen must be within: %d < value <= %d
tr: pktlen şu aralıkta olmalıdır: %d < değer <= %d

en: reached
tr: ulaştı

en: reply
tr: yanıt

en: request
tr: istek

en: rtt min/avg/max/mdev = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%ld.%03ld/%ld.%03ld ms
tr: rtt en düşük/ortalama/en yüksek/mdev = %ld.%03ld/%lu.%03ld/%ld.%03ld/%ld.%03ld ms

en: scope discrepancy among the nodes
tr: düğümler arasındaki kapsam uyuşmazlığı

en: setsockopt(RAW_CHECKSUM) failed - try to continue
tr: setsockopt(RAW_CHECKSUM) başarısız - devam etmeyi dene

en: setsockopt(RAW_CHECKSUM) failed - try to continue.
tr: setsockopt(RAW_CHECKSUM) başarısız - devam etmeyi dene.

en: the decimal value of TOS bits must be in range 0-255: %d
tr: TOS bitlerinin ondalık değeri 0-255 aralığında olmalıdır: %d

en: this will become fatal error in the future
tr: bu gelecekte ölümcül bir hata olacaktır

en: too long scope name
tr: çok uzun kapsam adı

en: traceroute to %s (%s)
tr: %s (%s) için rota izleme

en: traceroute: wrote %s %d chars, ret=%d
tr: traceroute: %s %d karakter yazıldı, döndürülen=%d

en: traffic class is not supported
tr: trafik sınıfı desteklenmiyor

en: unknown addr %s
tr: bilinmeyen adres %s

en: unknown icmp type: %u
tr: bilinmeyen icmp türü: %u

en: unknown iface: %s
tr: bilinmeyen arayüz: %s

en: unknown interface
tr: bilinmeyen arayüz

en: unknown protocol family: %d
tr: bilinmeyen protokol ailesi: %d

en: wait must be >1 sec
tr: bekleme 1 saniyeden büyük olmalıdır

en: warning: QOS sockopts
tr: uyarı: QOS sockopts

en: wrong timestamps
tr: yanlış zaman damgaları
