authselect 1.1 - en to tr translation catalogue (343 entries)

en: 
    Some unexpected changes to the configuration were detected.
    Use --force parameter if you want to overwrite these changes.
tr: 
    Yapılandırmada bazı beklenmeyen değişiklikler tespit edildi. Bu
    değişikliklerin üzerine yazmak istiyorsanız --force parametresini kullanın.

en:  None
tr:  Hiçbiri

en:  does not exist.
tr:  yok.

en: %-*s (created at %s)
tr: %-*s (%s tarihinde oluşturuldu)

en: %s update failed: %d
tr: %s güncelleme başarısız: %d

en: %s was not found. Please, install realmd.
tr: %s bulunamadı. Lütfen realmd kurun.

en: <0=Lock|1=Ignore>
tr: <0=Kilitle|1=Yok say>

en: <Administrator>
tr: <Yönetici>

en: <domain>
tr: <etki alanı>

en: <lowest-highest>
tr: <en düşük-en yüksek>

en: <module>
tr: <modül>

en: <name>
tr: <ad>

en: <number>
tr: <sayı>

en: <options>
tr: <seçenekler>

en: <realm>
tr: <erişim alanı>

en: <server>
tr: <sunucu>

en: <servers>
tr: <sunucular>

en: <user|server|domain|ads>
tr: <kullanıcı|sunucu|etki alanı|AD>

en: <workgroup>
tr: <çalışma grubu>

en: At least one option is required!
tr: En az bir seçenek gereklidir!

en: Authselect command '%s' can only be run as root!
tr: Authselect komutu '%s' yalnızca root tarafından çalıştırılabilir!

en: Available commands:
tr: Kullanılabilir komutlar:

en: Backup [%s] contains authselect configuration
tr: Yedekleme [%s] authselect yapılandırması içeriyor

en: Backup [%s] contains non-authselect configuration
tr: Yedekleme [%s] authselect olmayan yapılandırma içeriyor

en: Backup commands:
tr: Yedekleme komutları:

en: Backup stored at %s
tr: Yedekleme %s konumuna kaydedildi

en: Backup system files before activating profile
tr: Profili etkinleştirmeden önce sistem dosyalarını yedekle

en: Backup system files before activating profile (generate unique name)
tr: Profili etkinleştirmeden önce sistem dosyalarını yedekle (benzersiz bir ad oluştur)

en: Backup was successfully created at [%s]
tr: Yedekleme [%s] konumunda başarıyla oluşturuldu

en: Base new profile on a default profile even if vendor profile with the same name exists
tr: Aynı ada sahip sağlayıcı profili olsa bile yeni profil için öntanımlı profili temel al

en: Bug: commands can't be NULL!
tr: Hata: komutlar NULL olamaz!

en: Changes were successfully applied.
tr: Değişiklikler başarıyla uygulandı.

en: Check if the current configuration is valid
tr: Geçerli yapılandırmanın doğru olup olmadığını denetle

en: Checking if all required directories are writable.
tr: Gerekli tüm dizinlerin yazılabilir olup olmadığı denetleniyor.

en: Command [%s] failed with %d, stderr:
tr: [%s] komutu %d kodu ile başarısız oldu, stderr:

en: Command options:
tr: Komut seçenekleri:

en: Common options:
tr: Ortak seçenekler:

en: Common options:
tr: Ortak seçenekler:

en: Comparing content against [%s]
tr: İçerik [%s] ile karşılaştırılıyor

en: Comparing content against current profile
tr: İçerik geçerli profil ile karşılaştırılıyor

en: Copying [%s] to [%s/%s]
tr: [%s], [%s/%s] konumuna kopyalanıyor

en: Create new authselect profile
tr: Yeni authselect profili oluştur

en: Create new profile as a vendor profile instead of a custom profile
tr: Özelleştirilmiş bir profil yerine sağlayıcı profili olarak yeni bir profil oluştur

en: Creating empty profile at [%s]
tr: [%s] konumunda boş profil oluşturuluyor

en: Creating new profile from "%s" at [%s]
tr: "%s"den, [%s] konumunda yeni profil oluşturuluyor

en: Creating path [%s]
tr: [%s] yolu oluşturuluyor

en: Creating symbolic link [%s] to [%s]
tr: [%s] ile [%s] arasında sembolik bağlantı oluşturuluyor

en: Creating temporary directory at [%s]
tr: [%s] konumunda geçici dizin oluşturuluyor

en: Current configuration is not valid. It was probably modified outside authselect.
tr: Geçerli yapılandırma doğru değil. Muhtemelen authselect dışında değiştirildi.

en: Current configuration is valid.
tr: Geçerli yapılandırma doğru.

en: Dconf is not installed on your system
tr: Dconf sisteminizde kurulu değil

en: Default profile can not be created
tr: Varsayılan profil oluşturulamıyor

en: Directory [%s] does not exist, please create it!
tr: [%s] dizini yok, lütfen oluşturun!

en: Directory [%s] is missing!
tr: [%s] dizini eksik!

en: Disable feature in currently selected profile
tr: Seçili olan profilde özelliği devre dışı bırak

en: Do not backup system files when --force is set
tr: --force ayarlandığında sistem dosyalarını yedekleme

en: Do not print profile requirements
tr: Profil gereksinimlerini yazdırma

en: Enable feature in currently selected profile
tr: Seçili olan profilde özelliği etkinleştir

en: Enabled features:
tr: Etkin özellikler:

en: Enforce changes
tr: Değişiklikleri zorunlu kıl

en: Enforcing activation!
tr: Etkinleştirmeye zorlanıyor!

en: Error while trying to access file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyasına erişmeye çalışırken hata oluştu [%d]: %s

en: Error: Both --enablewinbind and --enablewinbindauth must be set.
tr: Hata: --enablewinbind ve --enablewinbindauth seçenekleri birlikte belirtilmelidir.

en: Error: Please, provide --updateall option.
tr: Hata: Lütfen --updateall seçeneğini belirtin.

en: Error: option --%s is no longer supported and we cannot continue if it is set.
tr: Hata: --%s seçeneği artık desteklenmiyor ve belirtilmişse devam edemeyiz.

en: Executing: %s
tr: Yürütülüyor: %s

en: Feature to disable.
tr: Devre dışı bırakılacak özellik.

en: Feature to enable.
tr: Etkinleştirilecek özellik.

en: File %s:
    %s
tr: %s dosyası:
    %s

en: File %s: Empty
tr: %s dosyası: Boş

en: File [%s] does not exist
tr: [%s] dosyası yok

en: File [%s] exists but it needs to be overwritten!
tr: [%s] dosyası var ancak üzerine yazılması gerekiyor!

en: File [%s] is bigger than %uKiB!
tr: [%s] dosyası %uKiB'tan büyük!

en: File [%s] is still present
tr: [%s] dosyası hâlâ var

en: File [%s] should exist but is missing. It is not safe to delete [%s]. Aborting.
tr: [%s] dosyası var olmalı, ancak eksik. [%s] ögesini silmek güvenli değil. Sonlandırılıyor.

en: File [%s] was modified outside authselect!
tr: [%s] dosyası authselect dışında değiştirildi!

en: File that needs to be overwritten was found
tr: Üzerine yazılması gereken dosya bulundu

en: Found default selinux context for [%s]: %s
tr: [%s] için öntanımlı selinux bağlamı bulundu: %s

en: Found profile [%s]
tr: [%s] profili bulundu

en: Found selinux context for [%s]: %s
tr: [%s] için selinux bağlamı bulundu: %s

en: Get identifier of currently selected profile
tr: Seçili profilin kimliğini öğren

en: Help options:
tr: Yardım seçenekleri:

en: ID of a profile that should be used as a base for the new profile
tr: Yeni profil için temel olarak kullanılacak bir profilin kimliği

en: IMPORTANT: authconfig is replaced by authselect, please update your scripts.
tr: ÖNEMLİ: authselect, authconfig'in yerini aldı, lütfen betiklerinizi güncelleyin.

en: Internal error: filepath cannot be NULL!
tr: Dahili hata: dosya yolu NULL olamaz!

en: Internal error: stat cannot be NULL!
tr: Dahili hata: durum bilgisi NULL olamaz!

en: Invalid operator!
tr: Geçersiz işlem!

en: Invalid option %s: %s
tr: Geçersiz seçenek %s: %s

en: Kerberos 5 for authenticate with winbind
tr: Winbind ile kimlik doğrulaması için Kerberos 5

en: Kerberos authentication by default
tr: öntanımlı olarak Kerberos kimlik doğrulaması

en: LDAP for authentication by default
tr: kimlik doğrulama için öntanımlı olarak LDAP

en: LDAP for user information by default
tr: kullanıcı bilgileri için öntanımlı olarak LDAP

en: Link [%s] does not point to [%s]
tr: [%s] bağlantısının hedefi [%s] değil

en: Link [%s] points to [%s]
tr: [%s] bağlantısının hedefi [%s]

en: List available backups
tr: Kullanılabilir yedeklemeleri listele

en: List available profile features
tr: Kullanılabilir profil özelliklerini listele

en: List available profiles
tr: Kullanılabilir profilleri listele

en: Locations array is NULL
tr: Konumlar dizisi boş (NULL)

en: Looking up profile [%s]
tr: [%s] profili aranıyor

en: Missing option: %s
tr: Eksik seçenek: %s

en: NAME
tr: AD

en: NIS for user information by default
tr: kullanıcı bilgileri için öntanımlı olarak NIS

en: Name can not be empty
tr: Ad boş olamaz

en: Name of the backup to remove.
tr: Kaldırılacak yedeklemenin adı.

en: Name of the backup to restore from.
tr: Geri yüklenecek yedeklemenin adı.

en: New profile name.
tr: Yeni profil adı.

en: New profile was created at %s
tr: %s konumunda yeni profil oluşturuldu

en: No existing configuration detected.
tr: Mevcut yapılandırma tespit edilmedi.

en: Omitting [%s] since it does not exist in base profile
tr: Temel profilde var olmadığı için [%s] atlanıyor

en: Only one free argument is expected!
tr: Yalnızca bir tane serbest argüman bekleniyor.

en: Out of memory!
tr: Bellek yetersiz!

en: Print backup names without any formatting and additional information
tr: Biçimlendirme ve ek bilgi olmadan yedekleme adlarını yazdır

en: Print changes that would be otherwise written
tr: Normalde uygulanacak değişiklikleri yazdır

en: Print command parameters instead of formatted output
tr: Biçimlendirilmiş çıktı yerine komut parametrelerini yazdır

en: Print content of all files
tr: Tüm dosyaların içeriklerini yazdır

en: Print dconf database content
tr: dconf veri tabanı içeriğini yazdır

en: Print dconf lock content
tr: dconf kilidi içeriğini yazdır

en: Print error messages
tr: Hata mesajlarını yazdır

en: Print fingerprint-auth content
tr: fingerprint-auth içeriğini yazdır

en: Print nsswitch.conf content
tr: nsswitch.conf içeriğini yazdır

en: Print password-auth content
tr: password-auth içeriğini yazdır

en: Print postlogin content
tr: postlogin içeriğini yazdır

en: Print profile requirements
tr: Profil gereksinimlerini yazdır

en: Print smartcard-auth content
tr: smartcard-auth içeriğini yazdır

en: Print system-auth content
tr: system-auth içeriğini yazdır

en: Print trace messages
tr: İzleme mesajlarını yazdır

en: Print warning messages
tr: Uyarı mesajlarını yazdır

en: Profile "%s" already exist at [%s]
tr: "%s" profili [%s] konumunda zaten var

en: Profile "%s" was selected.
tr: "%s" profili seçildi.

en: Profile ID: %s
tr: Profil kimliği: %s

en: Profile [%s] does not contain a name in [%s]!
tr: [%s] profili, [%s] içinde bir ad içermiyor!

en: Profile [%s] found at [%s]
tr: [%s] profili [%s] konumunda bulundu

en: Profile [%s] is a custom profile
tr: [%s] profili özel bir profil

en: Profile [%s] is a default profile
tr: [%s] profili öntanımlı bir profil

en: Profile [%s] is a vendor profile
tr: [%s] profili bir sağlayıcı profili

en: Profile [%s] was not found
tr: [%s] profili bulunamadı

en: Profile feature [%s] is no longer supported, removing it...
tr: [%s] profil özelliği artık desteklenmemektedir, kaldırılıyor...

en: Profile identifier.
tr: Profil kimliği.

en: Reading file [%s/%s]
tr: [%s/%s] dosyası okunuyor

en: Reading profile directory [%s]
tr: [%s] profil dizini okunuyor

en: Refusing to activate profile unless this file is removed or overwrite is requested.
tr: Bu dosya kaldırılmadığı veya üzerine yazma istenmediği sürece profili etkinleştirme reddediliyor.

en: Refusing to activate profile unless those changes are removed or overwrite is requested.
tr: Bu değişiklikler kaldırılmadığı veya üzerine yazma istenmediği sürece profili etkinleştirme reddediliyor.

en: Regenerate configuration for currently selected command
tr: Seçili olan komut için yapılandırmayı yeniden oluştur

en: Remove backup
tr: Yedeklemeyi kaldır

en: Removing [%s]
tr: [%s] kaldırılıyor

en: Removing backup [%s]
tr: Yedekleme [%s] kaldırılıyor

en: Removing directory [%s]
tr: [%s] dizini kaldırılıyor

en: Removing file [%s/%s]
tr: [%s/%s] dosyası kaldırılıyor

en: Removing file: %s
tr: Dosya kaldırılıyor: %s

en: Renaming [%s] to [%s]
tr: [%s], [%s] olarak yeniden adlandırılıyor

en: Restore from backup
tr: Yedeklemeden geri yükle

en: Restoring configuration from backup [%s]
tr: Yapılandırma, yedekleme [%s]'den geri yükleniyor

en: Running authconfig compatibility tool.
tr: authconfig uyumluluk aracı çalıştırılıyor.

en: SSSD for authentication by default with manually managed configuration
tr: Elle yönetilen yapılandırmayla kimlik doğrulama için öntanımlı olarak SSSD

en: SSSD for user information by default with manually managed configuration
tr: Elle yönetilen yapılandırmayla kullanıcı bilgileri için öntanımlı olarak SSSD

en: See Fedora 28 Change Page: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault
tr: Fedora 28 değişiklikler sayfasına bakın: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault

en: See man authselect-migration(7) to help you with migration to authselect
tr: authselect'e geçiş konusunda size yardımcı olması için authselect-migration(7) kılavuz sayfasına bakın

en: Select profile
tr: Profil seç

en: Service %s was not found. Please install the service.
tr: %s hizmeti bulunamadı. Lütfen hizmeti kurun.

en: Show brief usage message for a command
tr: Bir komut için kısa kullanım mesajını göster

en: Show profile information
tr: Profil bilgilerini göster

en: Show this for a command
tr: Bir komut için bunu göster

en: Skipping [%s] because it is not an authselect file
tr: Bir authselect dosyası olmadığı için [%s] atlanıyor

en: Some directories are not accessible by authselect!
tr: Bazı dizinlere authselect tarafından erişilemiyor!

en: Some unexpected changes to the configuration were detected. Use 'select' command instead.
tr: Yapılandırmada bazı beklenmeyen değişiklikler tespit edildi. Bunun yerine 'select' komutunu kullanın.

en: Symbolic link [%s] to [%s] still exists!
tr: [%s] ile [%s] arasında sembolik bağlantı hâlâ var!

en: Symbolic links were successfully removed
tr: Sembolik bağlantılar başarıyla kaldırıldı

en: Symlink dconf files from the base profile instead of copying them
tr: dconf dosyalarını kopyalamak yerine temel profilden sembolik bağlantı oluştur

en: Symlink meta files from the base profile instead of copying them
tr: Meta dosyaları kopyalamak yerine temel profilden sembolik bağlantı oluştur

en: Symlink nsswitch files from the base profile instead of copying them
tr: nsswitch dosyalarını kopyalamak yerine temel profilden sembolik bağlantı oluştur

en: Symlink pam files from the base profile instead of copying them
tr: pam dosyalarını kopyalamak yerine temel profilden sembolik bağlantı oluştur

en: Symlink specific file (can be set multiple times)
tr: Belirtilen dosya için sembolik bağlantı oluştur (birden çok kez belirtilebilir)

en: System was not configured with authselect.
tr: Sistem authselect ile yapılandırılmadı.

en: Temporary file is named [%s]
tr: Geçici dosya [%s] olarak adlandırıldı

en: The following nsswitch maps are overwritten by the profile:
tr: Profil, aşağıdaki nsswitch eşleşmelerinin üzerine yazdı:

en: The purpose of this tool is to enable authentication against chosen services with authselect and minimum configuration. It does not provide all capabilities of authconfig.
tr: Bu aracın amacı, asgari yapılandırma ile authselect kullanarak seçilen hizmetler için kimlik doğrulamasını etkinleştirmektir. authconfig'in tüm özelliklerini sağlamaz.

en: There is no filename in [%s]
tr: [%s] içinde dosya adı yok

en: These options are no longer supported and have no effect
tr: Bu seçenekler artık desteklenmiyor ve hiçbir etkisi yok

en: These options have a compatibility layer
tr: Bu seçeneklerin bir uyumluluk katmanı var

en: Trying to activate profile [%s]
tr: Profil [%s] etkinleştirilmeye çalışılıyor

en: Trying to backup authselect configuration to [%s]
tr: Authselect yapılandırması [%s] konumuna yedeklenmeye çalışılıyor

en: Trying to backup system configuration to [%s]
tr: Sistem yapılandırması [%s] konumuna yedeklenmeye çalışılıyor

en: Trying to uninstall authselect configuration
tr: Authselect yapılandırması kaldırılmaya çalışılıyor

en: Unable to access [%s] [%d]: %s
tr: [%s] konumuna erişilemedi [%d]: %s

en: Unable to access directory [%s] in [WX] mode!
tr: [%s] dizinine [WX] modunda erişilemedi!

en: Unable to activate profile [%d]: %s
tr: Profil etkinleştirilemedi [%d]: %s

en: Unable to activate profile [%s] [%d]: %s
tr: [%s] profili etkinleştirilemedi [%d]: %s

en: Unable to apply changes [%d]: %s
tr: Değişiklikler uygulanamadı [%d]: %s

en: Unable to backup current configuration [%d]: %s
tr: Geçerli yapılandırma yedeklenemedi [%d]: %s

en: Unable to backup current configuration!
tr: Geçerli yapılandırma yedeklenemedi!

en: Unable to check configuration [%d]: %s
tr: Yapılandırma denetlenemedi [%d]: %s

en: Unable to check file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyası denetlenemedi [%d]: %s

en: Unable to check file mode of [%s] [%d]: %s
tr: [%s] için dosya modu denetlenemedi [%d]: %s

en: Unable to check presence of [%s] [%d]: %s
tr: [%s] varlığı denetlenemedi [%d]: %s

en: Unable to chmod file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyasının modu değiştirilemedi [%d]: %s

en: Unable to chown file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyasının sahibi değiştirilemedi [%d]: %s

en: Unable to compile regular expression: regex error %d
tr: Düzenli ifade derlenemedi: düzenli ifade hatası %d

en: Unable to copy [%s] to [%s/%s] [%d]: %s
tr: [%s], [%s/%s] konumuna kopyalanamadı [%d]: %s

en: Unable to copy files [%d]: %s
tr: Dosyalar kopyalanamadı [%d]: %s

en: Unable to create [%s] [%d]: %s
tr: [%s] oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create array (out of memory)
tr: Dizi oluşturulamadı (bellek yetersiz)

en: Unable to create backup [%d]: %s
tr: Yedekleme oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create backup directory [%s/%s] [%d]: %s
tr: Yedekleme dizini [%s/%s] oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create backup directory [%s] [%d]: %s
tr: Yedekleme dizini [%s] oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create empty profile [%d]: %s
tr: Boş profil oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create file name: out of memory
tr: Dosya adı oluşturulamadı: bellek yetersiz

en: Unable to create message!
tr: Mesaj oluşturulamadı!

en: Unable to create new profile [%d]: %s
tr: Yeni profil oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create path [%s] [%d]: %s
tr: [%s] yolu oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create profile [%d]: %s
tr: Profil oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create profile path: out of memory
tr: Profil yolu oluşturulamadı: bellek yetersiz

en: Unable to create selabel context [%d]: %s
tr: selabel bağlamı oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] [%d]: %s
tr: [%s] sembolik bağlantısı oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] to [%s] [%d]: %s
tr: [%s] ile [%s] arasında sembolik bağlantı oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create symbolic links [%d]: %s
tr: Sembolik bağlantılar oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to create temporary file for [%s] [%d]: %s
tr: [%s] için geçici dosya oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to delete directory [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dizini silinemedi [%d]: %s

en: Unable to disable feature [%d]: %s
tr: Özellik devre dışı bırakılamadı [%d]: %s

en: Unable to enable feature [%d]: %s
tr: Özellik etkinleştirilemedi [%d]: %s

en: Unable to find new match: regex error %d
tr: Yeni eşleşme bulunamadı: düzenli ifade hatası %d

en: Unable to find nsswitch maps [%d]: %s
tr: nsswitch eşleşmeleri bulunamadı [%d]: %s

en: Unable to find profile [%s] [%d]: %s
tr: Profil [%s] bulunamadı [%d]: %s

en: Unable to generate files [%d]: %s
tr: Dosyalar oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to generate nsswitch.conf
tr: nsswitch.conf oluşturulamadı

en: Unable to generate nsswitch.conf [%d]: %s
tr: nsswitch.conf oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to generate template [%d]: %s
tr: Şablon oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to get basename of [%s]
tr: [%s] dosyasının taban adı alınamadı

en: Unable to get current configuration [%d]: %s
tr: Geçerli yapılandırma alınamadı [%d]: %s

en: Unable to get current fscreate selinux context!
tr: Geçerli fscreate selinux bağlamı alınamadı!

en: Unable to get current time!
tr: Geçerli zaman alınamadı!

en: Unable to get default selinux context for [%s] [%d]: %s!
tr: [%s] için öntanımlı selinux bağlamı alınamadı [%d]: %s!

en: Unable to get generated content [%d]: %s
tr: Oluşturulan içerik alınamadı [%d]: %s

en: Unable to get parent directory of [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyasının üst dizini alınamadı [%d]: %s

en: Unable to get path to %s parent directory!
tr: %s üst dizininin konumu alınamadı!

en: Unable to get profile features [%d]: %s
tr: Profil özellikleri alınamadı [%d]: %s

en: Unable to get profile information [%d]: %s
tr: Profil bilgileri alınamadı [%d]: %s

en: Unable to get profile list!
tr: Profil listesi alınamadı!

en: Unable to list available backups!
tr: Kullanılabilir yedeklemeler listelenemedi!

en: Unable to list directory [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dizini listelenemedi [%d]: %s

en: Unable to list profiles [%d]: %s
tr: Profiller listelenemedi [%d]: %s

en: Unable to load profile [%s] [%d]: %s
tr: [%s] profili yüklenemedi [%d]: %s

en: Unable to lookup selinux context [%d]: %s
tr: selinux bağlamı aranamadı [%d]: %s

en: Unable to make path [%s] [%d]: %s
tr: [%s] yolu oluşturulamadı [%d]: %s

en: Unable to obtain feature list (out of memory)
tr: Özellik listesi alınamadı (bellek yetersiz)

en: Unable to obtain nsswitch maps!
tr: nsswitch eşleşmeleri alınamadı!

en: Unable to obtain selinux context for [%s] [%d]: %s
tr: [%s] için selinux bağlamı alınamadı [%d]: %s

en: Unable to obtain supported features
tr: Desteklenen özellikler alınamadı

en: Unable to open directory [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dizini açılamadı [%d]: %s

en: Unable to open file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyası açılamadı [%d]: %s

en: Unable to overwrite file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyasının üzerine yazılamadı [%d]: %s

en: Unable to parse command arguments
tr: Komut argümanları ayrıştırılamadı

en: Unable to process match [%d]: %s
tr: Eşleşme işlenemedi [%d]: %s

en: Unable to process operator [%d]: %s
tr: İşlem işlenemedi [%d]: %s

en: Unable to read [%s] [%d]: %s
tr: [%s] okunamadı [%d]: %s

en: Unable to read base profile [%s] [%d]: %s
tr: [%s] temel profili okunamadı [%d]: %s

en: Unable to read file [%s/%s] [%d]: %s
tr: [%s/%s] dosyası okunamadı [%d]: %s

en: Unable to read file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyası okunamadı [%d]: %s

en: Unable to read link destination [%s] [%d]: %s
tr: Bağlantı hedefi [%s] okunamadı [%d]: %s

en: Unable to read profile requirements!
tr: Profil gereksinimleri okunamadı!

en: Unable to remove backup [%s] [%d]: %s
tr: Yedekleme [%s] kaldırılamadı [%d]: %s

en: Unable to remove symlinks [%d]: %s
tr: Sembolik bağlantılar kaldırılamadı [%d]: %s

en: Unable to rename [%s] to [%s] [%d]: %s
tr: [%s], [%s] olarak yeniden adlandırılamadı [%d]: %s

en: Unable to resolve symbolic links names
tr: Sembolik bağlantı adları çözümlenemedi

en: Unable to restore [%s] [%d]: %s
tr: [%s] geri yüklenemedi [%d]: %s

en: Unable to restore backup [%s] [%d]: %s
tr: Yedekleme [%s] geri yüklenemedi [%d]: %s

en: Unable to restore fscreate selinux context!
tr: fscreate selinux bağlamı geri yüklenemedi!

en: Unable to search string: regex error %d
tr: Dize aranamadı: düzenli ifade hatası %d

en: Unable to set fscreate selinux context!
tr: fscreate selinux bağlamı ayarlanamadı!

en: Unable to stat [%s] [%d]: %s
tr: [%s] durum bilgisi alınamıyor [%d]: %s

en: Unable to stat directory [%d]: %s
tr: Dizin durumu bilgileri alınamadı [%d]: %s

en: Unable to test current configuration [%d]: %s
tr: Geçerli yapılandırma test edilemedi [%d]: %s

en: Unable to uninstall authselect configuration [%d]: %s
tr: Authselect yapılandırması kaldırılamadı [%d]: %s

en: Unable to update dconf database [%d]: %s
tr: Dconf veri tabanı güncellenemedi [%d]: %s

en: Unable to validate file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] dosyası doğrulanamadı [%d]: %s

en: Unable to validate link [%s] [%d]: %s
tr: [%s] bağlantısı doğrulanamadı [%d]: %s

en: Unable to write configuration [%d]: %s
tr: Yapılandırma yazılamadı [%d]: %s

en: Unable to write data [%s] [%d]: %s
tr: Veriler yazılamadı [%s] [%d]: %s

en: Unable to write generated system files [%d]: %s
tr: Oluşturulan sistem dosyaları yazılamadı [%d]: %s

en: Unable to write temporary file [%s] [%d]: %s
tr: [%s] geçici dosyası yazılamadı [%d]: %s

en: Unable to write to [%s] [%d]: %s
tr: [%s] konumuna yazılamadı [%d]: %s

en: Unexpected changes to the configuration were detected.
tr: Yapılandırmada beklenmeyen değişiklikler tespit edildi.

en: Unexpected parameter: %s
tr: Beklenmeyen parametre: %s

en: Uninstall authselect configuration
tr: Authselect yapılandırmasını kaldır

en: Unknown file name [%s]
tr: Bilinmeyen dosya adı [%s]

en: Unknown profile feature [%s]
tr: Bilinmeyen profil özelliği [%s]

en: Unknown profile feature [%s], did you mean [%s]?
tr: Bilinmeyen profil özelliği [%s], [%s] mi demek istediniz?

en: Usage:
    %s COMMAND COMMAND-ARGS
tr: Kullanım:
    %s KOMUT ARGÜMANLAR

en: Validating file [%s]
tr: [%s] dosyası doğrulanıyor

en: Validating link [%s]
tr: [%s] bağlantısı doğrulanıyor

en: Value AUTHSELECT_PROFILE_ANY is invalid in this context
tr: AUTHSELECT_PROFILE_ANY değeri bu bağlamda geçersiz

en: Warning: These options are not supported anymore and have no effect:
tr: Uyarı: Bu seçenekler artık desteklenmiyor ve hiçbir etkisi yok:

en: Writing temporary file for [%s]
tr: [%s] için geçici dosya yazılıyor

en: [%s] does not exist!
tr: [%s] yok!

en: [%s] has unexpected content!
tr: [%s] beklenmeyen bir içeriğe sahip!

en: [%s] has wrong group [%u], expected [%u]!
tr: [%s] yanlış gruba [%u] sahip, beklenen [%u]!

en: [%s] has wrong mode [%.4o], expected [%.4o]!
tr: [%s] yanlış moda [%.4o] sahip, beklenen [%.4o]!

en: [%s] has wrong owner [%u], expected [%u]!
tr: [%s] sahibi [%u] yanlış, beklenen [%u]!

en: [%s] has wrong type [%.7o], expected [%.7o]!
tr: [%s] yanlış türe [%.7o] sahip, beklenen [%.7o]!

en: [%s] is not a directory!
tr: [%s] bir dizin değil!

en: [%s] is not a regular file!
tr: [%s] normal bir dosya değil!

en: [%s] is not a symbolic link!
tr: [%s] sembolik bir bağlantı değil!

en: [%s] was not created by authselect!
tr: [%s] authselect tarafından oluşturulmadı!

en: [OPTIONS...]
tr: [SEÇENEKLER...]

en: account locking in case of too many consecutive authentication failures
tr: arka arkaya çok sayıda kimlik doğrulama hatası olması durumunda hesap kilitleme

en: action to be taken on smart card removal
tr: akıllı kart çıkartıldığında gerçekleştirilecek eylem

en: authconfig can only be run as root
tr: authconfig yalnızca root tarafından çalıştırılabilir

en: authentication with fingerprint readers by default
tr: öntanımlı olarak parmak izi okuyucularla kimlik doğrulama

en: authentication with smart card by default
tr: öntanımlı olarak akıllı kart ile kimlik doğrulama

en: automatic per-user ecryptfs
tr: her kullanıcı için otomatik ecryptfs

en: caching of user credentials in SSSD by default
tr: kullanıcı kimlik bilgilerinin SSSD'de öntanımlı olarak önbelleğe alınması

en: check of access.conf during account authorization
tr: hesap yetkilendirmesi sırasında access.conf dosyasının denetlenmesi

en: creation of home directories for users on their first login
tr: ilk defa oturum açtıklarında kullanıcılar için ev dizinlerinin oluşturulması

en: default Kerberos KDC
tr: öntanımlı Kerberos KDC'si

en: default Kerberos admin server
tr: öntanımlı Kerberos yönetici sunucusu

en: default Kerberos realm
tr: öntanımlı Kerberos erişim alanı

en: default LDAP base DN
tr: öntanımlı LDAP temel DN'si

en: default LDAP server hostname or URI
tr: öntanımlı LDAP sunucusu ana makine adı veya URI'si

en: default NIS domain
tr: öntanımlı NIS etki alanı

en: default NIS server
tr: öntanımlı NIS sunucusu

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: do not start/stop services
tr: hizmetleri başlatma/durdurma

en: enable
tr: etkinleştir

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
tr: winbind etki alanına veya AD erişim alanına bu yönetici olarak katıl

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
tr: bir paroladaki aynı sınıftan azami ardışık karakter sayısı

en: maximum number of same consecutive characters in a password
tr: bir paroladaki azami aynı ardışık karakter sayısı

en: minimum length of a password
tr: asgari parola uzunluğu

en: minimum number of character classes in a password
tr: bir paroladaki asgari karakter sınıfı sayısı

en: not set
tr: belirlenmedi

en: require at least one digit in a password
tr: parolada en az bir rakam gerektir

en: require at least one lowercase character in a password
tr: parolada en az bir küçük harf gerektir

en: require at least one other character in a password
tr: parolada en az bir diğer karakter gerektir

en: require at least one uppercase character in a password
tr: parolada en az bir büyük harf gerektir

en: require smart card for authentication by default
tr: kimlik doğrulaması için öntanımlı olarak akıllı kart gerektir

en: the same as --updateall
tr: --updateall ile aynı

en: update all configuration files
tr: tüm yapılandırma dosyalarını güncelle

en: use of DNS to find Kerberos KDCs
tr: Kerberos KDC'lerini bulmak için DNS kullanımı

en: use of DNS to find Kerberos realms
tr: Kerberos erişim alanlarını bulmak için DNS kullanımı

en: use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
tr: LDAP kullanıcı bilgisi aramaları için RFC-2307bis şemasını kullanımı

en: use of TLS for identity lookups with LDAP (RFC-2830)
tr: LDAP ile kimlik aramaları için TLS kullanımı (RFC-2830)

en: use of TLS with LDAP (RFC-2830)
tr: LDAP ile TLS kullanımı (RFC-2830)

en: winbind for authentication by default
tr: kimlik doğrulama için öntanımlı olarak winbind

en: winbind for user information by default
tr: kullanıcı bilgileri için öntanımlı olarak winbind

en: workgroup authentication servers are in
tr: çalışma grubu kimlik doğrulama sunucuları
