RPM - en to sr@latin translation catalogue (477 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
sr@latin: 
    
    Greške RPM pravljenja:

en:  failed -
sr@latin:  neuspelo -

en:  on file
sr@latin:  na datoteci

en: "%s" specifies multiple packages:
sr@latin: „%s“ određuje više paketa:

en: %%changelog entries must start with *
sr@latin: %%changelog stavke moraju početi sa *

en: %%changelog not in descending chronological order
sr@latin: %%changelog nije u opadajućem hronološkom redosledu

en: %%{buildroot} can not be "/"
sr@latin: %%{buildroot} ne može biti „/“

en: %%{buildroot} couldn't be empty
sr@latin: %%{buildroot} ne može biti prazno

en: %3d<%*s(empty)
sr@latin: %3d<%*s(prazno)

en: %s %d defined multiple times
sr@latin: %s %d definisano više puta

en: %s cannot be installed
sr@latin: %s se ne može instalirati

en: %s conflicts with %s%s
sr@latin: %s je u sukobu sa %s%s

en: %s created as %s
sr@latin: %s napravljeno kao %s

en: %s field must be present in package: %s
sr@latin: %s polje mora biti prisutno u paketu: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
sr@latin: %s ima nepravilnu brojčanu vrednost, preskočeno

en: %s has too large or too small integer value, skipped
sr@latin: %s ima preveliku ili premalu celobrojnu vrednost, preskočeno

en: %s has too large or too small long value, skipped
sr@latin: %s ima preveliku ili premalu long vrednost, preskočeno

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
sr@latin: %s je Delta RPM i ne može se direktno instalirati

en: %s is needed by %s%s
sr@latin: %s je potreban za %s%s

en: %s saved as %s
sr@latin: %s sačuvano kao %s

en: %s scriptlet failed, exit status %d
sr@latin: %s skriptica nije uspela, izlazni status %d

en: %s scriptlet failed, signal %d
sr@latin: %s skriptica nije uspela, signal %d

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
sr@latin: %s skriptica nije uspela, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s: Fflush failed: %s
sr@latin: %s: Fflush nije uspelo: %s

en: %s: Fread failed: %s
sr@latin: %s: Fread nije uspelo: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
sr@latin: %s: Fwrite nije uspelo: %s

en: %s: can't load unknown tag (%d).
sr@latin: %s: ne mogu da učitam nepoznatu oznaku (%d).

en: %s: cannot read header at 0x%x
sr@latin: %s: ne mogu da pročitam zaglavlje na 0x%x

en: %s: import read failed(%d).
sr@latin: %s: uvozno čitanje nije uspelo(%d).

en: %s: not an armored public key.
sr@latin: %s: javni ključ nije ojačan.

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
sr@latin: %s: nije rpm paket (ili manifest paketa)

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
sr@latin: %s: nije rpm paket (ili manifest paketa): %s

en: %s: open failed: %s
sr@latin: %s: otvaranje nije uspelo: %s

en: %s: option table misconfigured (%d)
sr@latin: %s: tabela opcija nije dobro podešena (%d)

en: %s: public key read failed.
sr@latin: %s: neuspelo čitanje javnog ključa.

en: %s: read manifest failed: %s
sr@latin: %s: neuspelo čitanje manifesta: %s

en: %s: reading of public key failed.
sr@latin: %s: neuspelo čitanje javnog ključa.

en: %s: regcomp failed: %s
sr@latin: %s: regcomp nije uspeo: %s

en: %s: regexec failed: %s
sr@latin: %s: regexec nije uspeo: %s

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
sr@latin: %s: rpmReadSignature nije uspelo: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
sr@latin: %s: rpmWriteSignature nije uspelo: %s

en: %s: writeLead failed: %s
sr@latin: %s: writeLead nije uspelo: %s

en: 'EXPR'
sr@latin: „EXPR“

en: 'MACRO EXPR'
sr@latin: „MACRO EXPR“

en: (contains no files)
sr@latin: (ne sadrži datoteke)

en: (installed)
sr@latin: (instalirano)

en: (invalid type)
sr@latin: (neispravna vrsta)

en: (invalid xml type)
sr@latin: (neispravna xml vrsta)

en: (no error)
sr@latin: (bez greške)

en: (no state)
sr@latin: (bez stanja)

en: (not a blob)
sr@latin: (nije blob)

en: (not a number)
sr@latin: (nije broj)

en: (not an OpenPGP signature)
sr@latin: (nije OpenPGP potpis)

en: (not base64)
sr@latin: (nije base64)

en: (unknown %3d)
sr@latin: (nepoznat %3d)

en: --allfiles may only be specified during package installation
sr@latin: --allfiles može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sr@latin: --allmatches može biti navedena samo tokom brisanja paketa

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sr@latin: --excludecocs može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sr@latin: --ignorearch može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sr@latin: --ignoreos može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --ignoresize may only be specified during package installation
sr@latin: --ignoresize može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --includedocs may only be specified during package installation
sr@latin: --includecocs može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sr@latin: --justdb može biti navedena samo tokom instalacije i brisanja paketa

en: --prefix may only be used when installing new packages
sr@latin: --prefix može biti upotrebljena samo pri instalaciji novih paketa

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
sr@latin: --relocate i --excludepath mogu biti upotrebljene samo pri instalaciji novih paketa

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sr@latin: --replacepkgs može biti navedena samo tokom instalacije paketa

en: : expected following ? subexpression
sr@latin: : očekivan nakon ? podizraza

en: <lua> scriptlet support not built in
sr@latin: nije ugrađena podrška <lua> skriptica

en: ======================== active %d empty %d
sr@latin: ======================== aktivno %d prazno %d

en: ? expected in expression
sr@latin: ? očekivan u izrazu

en: A %% is followed by an unparseable macro
sr@latin: %% je praćena sa makroom koga nije moguće raščlaniti

en: Arch dependent binaries in noarch package
sr@latin: Binarne datoteke zavisne od arhitekture u noarch paketu

en: Architecture is excluded: %s
sr@latin: Arhitektura je izostavljena: %s

en: Architecture is not included: %s
sr@latin: Arhitektura nije uvrštena: %s

en: Archive file not in header
sr@latin: Datoteka arhive nije u zaglavlju

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
sr@latin: Loš broj arhitekture/os-a: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
sr@latin: Loša specifikacija režima direktorijuma: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
sr@latin: Loš status izlaza iz %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
sr@latin: Loša datoteka: %s: %s

en: Bad magic
sr@latin: Loš magic

en: Bad mode spec: %s(%s)
sr@latin: Loša specifikacija režima: %s(%s)

en: Bad package specification: %s
sr@latin: Loša specifikacija paketa: %s

en: Bad source: %s: %s
sr@latin: Loš izvor: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
sr@latin: Loša sintaksa: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
sr@latin: Loše/nečitljivo  zaglavlje

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
sr@latin: Opcije pravljenja uz [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:

en: Building for target %s
sr@latin: Pravim za cilj %s

en: Building target platforms: %s
sr@latin: Pravim ciljne platforme: %s

en: Checking for unpackaged file(s): %s
sr@latin: Proveravam za nezapakovane datoteke: %s

en: Common options for all rpm modes and executables:
sr@latin: Zajedničke opcije za sve rpm režime i izvršne programe:

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
sr@latin: Autorska prava 1998-2002 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
sr@latin: Nije moguće utvrditi naziv domaćina: %s

en: Could not exec %s: %s
sr@latin: Ne mogu da izvršim %s: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim ime izlazne datoteke za paket %s: %s

en: Could not open %s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim %s: %s

en: Couldn't create pipe for %s: %m
sr@latin: Ne mogu da napravim cev za %s: %m

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim privremenu datoteku za %s: %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
sr@latin: Ne mogu da udvojim opisnika datoteke: %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
sr@latin: Ne mogu da izvršim %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
sr@latin: Ne mogu da odvojim %s: %s

en: Database options:
sr@latin: Opcije baze podataka:

en: Duplicate %s entries in package: %s
sr@latin: Udvojene %s stavke u paketu: %s

en: Error parsing %%setup: %s
sr@latin: Greška u tumačenju %%setup: %s

en: Executing "%s":
sr@latin: Izvršavam „%s“:

en: Executing(%s): %s
sr@latin: Izvršavam(%s): %s

en: Execution of "%s" failed.
sr@latin: Izvršavanje „%s“ nije uspelo.

en: Failed build dependencies:
sr@latin: Neuspelo pravljenje zavisnosti:

en: Failed dependencies:
sr@latin: Neuspele zavisnosti:

en: Failed to find %s:
sr@latin: Neuspelo traženje %s:

en: Failed to open tar pipe: %m
sr@latin: Neuspelo otvaranje tar cevi: %m

en: Failed to read spec file from %s
sr@latin: Neuspelo čitanje datoteke specifikacije iz %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
sr@latin: Neuspela promena imena %s u %s: %m

en: File %s does not appear to be a specfile.
sr@latin: Datoteka %s ne liči na datoteku specifikacije.

en: File %s is not a regular file.
sr@latin: Datoteka %s nije obična datoteka.

en: File %s is smaller than %u bytes
sr@latin: Datoteka %s je manja od %u bajtova

en: File %s: %s
sr@latin: Datoteka %s: %s

en: File capability support not built in
sr@latin: Nije ugrađena podrška za mogućnost datoteke

en: File listed twice: %s
sr@latin: Datoteka navedena dvaput: %s

en: File must begin with "/": %s
sr@latin: Datoteka mora početi sa „/“: %s

en: File needs leading "/": %s
sr@latin: Ispred datoteke je potrebno da stoji „/“: %s

en: File not found by glob: %s
sr@latin: Datoteka nije pronađena poklapanjem: %s

en: File not found: %s
sr@latin: Datoteka nije pronađena: %s

en: Finding  %s: %s
sr@latin: Pronalazak %s: %s

en: Header
sr@latin: Zaglavlje

en: Header size too big
sr@latin: Prevelika veličina zaglavlja

en: Incomplete data line at %s:%d
sr@latin: Nepotpun red podataka na %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
sr@latin: Nepotpun podrazumevani red na %s:%d

en: Install/Upgrade/Erase options:
sr@latin: Opcije instalacije/nadgradnje/brisanja:

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
sr@latin: Pronađene su instalirane (ali nezapakovane) datoteke:
    %s

en: Installing %s
sr@latin: Instaliram %s

en: Internal error
sr@latin: Interna greška

en: Internal error: Bogus tag %d
sr@latin: Interna greška: Lažna oznaka %d

en: Invalid %s token: %s
sr@latin: Neispravan %s znak: %s

en: Invalid capability: %s
sr@latin: Neispravna mogućnost: %s

en: Invalid patch number %s: %s
sr@latin: Neispravan broj zakrpe %s: %s

en: Macro %%%s failed to expand
sr@latin: Makro %%%s nije mogao da se proširi

en: Macro %%%s has empty body
sr@latin: Makro %%%s ima prazno telo

en: Macro %%%s has unterminated body
sr@latin: Makro %%%s ima nezavršeno telo

en: Macro %%%s has unterminated opts
sr@latin: Makro %%%s ima nezavršene opcije

en: Missing '(' in %s %s
sr@latin: Nedostaje „(“ u %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
sr@latin: Nedostaje „)“ u %s(%s

en: NO
sr@latin: NE

en: NOT OK
sr@latin: NIJE UREDU

en: No compatible architectures found for build
sr@latin: Nisu pronađene usaglašene arhitekture za pravljenje

en: No patch number %u
sr@latin: Nema zakrpe broj %u

en: No source number %u
sr@latin: Nema izvora broj %u

en: Non-white space follows %s(): %s
sr@latin: Razmak koji nije prazan sledi %s(): %s

en: OK
sr@latin: UREDU

en: OS is excluded: %s
sr@latin: OS je izostavljen: %s

en: OS is not included: %s
sr@latin: OS nije uvršten: %s

en: Package check "%s" failed.
sr@latin: Neuspela provera paketa „%s“.

en: Package has no %%description: %s
sr@latin: Paket nema %%description: %s

en: Please contact %s
sr@latin: Molim vas kontaktirajte %s

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
sr@latin: Neophodne:, Obezbeđene:, i Zastarele: verzije podrške zavisnosti.

en: Preparing...
sr@latin: Pripremam...

en: Query options (with -q or --query):
sr@latin: Opcije upita (sa -q ili --query):

en: RPM version %s
sr@latin: RPM verzija %s

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
sr@latin: Prepoznavanje datoteke „%s“ nije uspelo: režim %06o %s

en: Retrieving %s
sr@latin: Pribavljam %s

en: Signature options:
sr@latin: Opcije potpisa:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
sr@latin: Symlink tačke za BuildRoot: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
sr@latin: Ovaj program se sme slobodno distribuirati pod GNU OJL odredbama.

en: Too many args in data line at %s:%d
sr@latin: Previše argumenata u redu podataka na %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
sr@latin: Premalo argumenata u podrazumevanom redu na %s:%d

en: Unable to change root directory: %m
sr@latin: Ne mogu da promenim korenski direktorijum: %m

en: Unable to open %s for reading: %m.
sr@latin: Ne mogu da otvorim %s za čitanje: %m.

en: Unable to open %s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim %s: %s

en: Unable to open icon %s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim ikonu %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku specifikacije %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
sr@latin: Ne mogu da pročitam ikonu %s: %s

en: Unable to reload signature header.
sr@latin: Ne mogu da ponovo učitam zaglavlje potpisa.

en: Unable to write package: %s
sr@latin: Ne mogu da zapišem paket: %s

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
sr@latin: Nepoznat algoritam %u za sažimanje datoteka, vraćam se na MD5

en: Unknown file type
sr@latin: Nepoznata vrsta datoteke

en: Unknown format
sr@latin: Nepoznat oblik

en: Unknown icon type: %s
sr@latin: Nepoznata vrsta ikone: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
sr@latin: Nepoznata opcija %c u %s(%s)

en: Unknown payload compression: %s
sr@latin: Nepoznata kompresija tovara: %s

en: Unknown system: %s
sr@latin: Nepoznati sistem: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
sr@latin: Nezadovoljene zavisnosti za %s:

en: Unsupported payload (%s) in package %s
sr@latin: Nepodržan teret (%s) u paketu %s

en: Unterminated %c: %s
sr@latin: Neograničeno %c: %s

en: Verify options (with -V or --verify):
sr@latin: Opcije provere (sa -V ili --verify):

en: Wrote: %s
sr@latin: Zapisano: %s

en: YES
sr@latin: DA

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
sr@latin: Morate postaviti „%%_gpg_name“ u makro datoteci

en: ] expected at end of array
sr@latin: ] očekivan na kraju niza

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
sr@latin: datoteka čvrste veze može biti instalirana iako nije potpuna.

en: argument is not an RPM package
sr@latin: argument nije RPM paket

en: arguments to --prefix must begin with a /
sr@latin: argumenti za --prefix moraju početi znakom /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sr@latin: argumenti za --root (-r) moraju početi znakom /

en: array iterator used with different sized arrays
sr@latin: pokazivač niza korišćen sa nizovima različitih veličina

en: bad date in %%changelog: %s
sr@latin: loš datum u %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
sr@latin: loša opcija „%s“ kod %s:%d

en: build binary package from <source package>
sr@latin: napravi binarni paket iz <source package>

en: build binary package only from <specfile>
sr@latin: napravi binarne pakete samo iz <specfile>

en: build binary package only from <tarball>
sr@latin: napravi binarne pakete samo iz <tarball>

en: build source and binary packages from <specfile>
sr@latin: napravi izvorne i binarne pakete iz <specfile>

en: build source and binary packages from <tarball>
sr@latin: napravi izvorne i binarne pakete iz <tarball>

en: build source package only from <specfile>
sr@latin: napravi izvorne pakete samo iz <specfile>

en: build source package only from <tarball>
sr@latin: napravi izvorne pakete samo iz <tarball>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
sr@latin: napravi kroz %build (%prep, onda kompiliraj) iz <specfile>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
sr@latin: napravi kroz %build (%prep, onda kompiliraj) iz <tarball>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
sr@latin: napravi kroz %install (%prep, %build, zatim instaliraj) iz <source package>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
sr@latin: napravi kroz %install (%prep, %build, zatim instaliraj) iz <specfile>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
sr@latin: napravi kroz %install (%prep, %build, onda instaliraj) iz <tarball>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
sr@latin: napravi kroz %prep (raspakovani izvori i primenjene zakrpe) iz <specfile>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
sr@latin: napravi kroz %prep (raspakovani izvori i primenjene zakrpe) iz <tarball>

en: buildroot already specified, ignoring %s
sr@latin: buildroot je već naveden, zanemarujem %s

en: cannot add record originally at %u
sr@latin: ne mogu da dodam slog prvobitno na %u

en: cannot create %s: %s
sr@latin: ne mogu da napravim %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
sr@latin: ne mogu da dobijem %s katanac na %s/%s

en: cannot open %s at %s:%d: %m
sr@latin: ne mogu da otvorim %s na %s:%d: %m

en: cannot open %s: %s
sr@latin: ne mogu da otvorim %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
sr@latin: ne mogu da otvorim Packages bazu podataka u %s

en: cannot re-open payload: %s
sr@latin: ne mogu da ponovo otvorim tovar: %s

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
sr@latin: ne može se koristiti --prefix uz --relocate ili --excludepath

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
sr@latin: neuspelo pravljenje cevi za --pipe: %m

en: debug file state machine
sr@latin: otkloni greške u mašini stanja datoteka

en: debug payload file state machine
sr@latin: otkloni greške u mašini stanja datoteke tovara

en: debug rpmio I/O
sr@latin: otkloni greške za rpmio U/I

en: define MACRO with value EXPR
sr@latin: definiše MACRO sa vrednošću EXPR

en: delete package signatures
sr@latin: obriši potpise paketa

en: different
sr@latin: različito

en: display final rpmrc and macro configuration
sr@latin: prikaži konačnu konfiguraciju za rpmrc i macro

en: display known query tags
sr@latin: prikaži oznake poznatih upita

en: display the states of the listed files
sr@latin: prikaži stanja navedenih datoteka

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
sr@latin: ne prihvataj i18N msgstr niske iz datoteke specifikacije

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
sr@latin: nemoj izvršiti %%post skripticu (ako postoji)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
sr@latin: nemoj izvršiti %%postun skripticu (ako postoji)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
sr@latin: nemoj izvršiti %%pre skripticu (ako postoji)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
sr@latin: nemoj izvršiti %%preun skripticu (ako postoji)

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu %%triggerin skripticu(e)

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu %%triggerpostun skripticu(e)

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu %%triggerprein skripticu(e)

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu %%triggerun skripticu(e)

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu skripticu(e) koju aktivira ovaj paket

en: do not execute any stages of the build
sr@latin: nemoj izvršiti nijednu fazu pravljenja

en: do not execute package scriptlet(s)
sr@latin: nemoj izvršiti skripticu(e) paketa

en: do not glob arguments
sr@latin: nemoj preklapati argumente

en: do not install configuration files
sr@latin: nemoj instalirati datoteke podešavanja

en: do not install documentation
sr@latin: nemoj da instaliraš dokumentaciju

en: do not process non-package files as manifests
sr@latin: nemoj obrađivati datoteke koje nisu paketi kao manifeste

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sr@latin: nemoj preuređivati redosled instalacije paketa radi zadovoljavanja zavisnosti

en: do not verify build dependencies
sr@latin: nemoj proveravati zavisnosti pravljenja

en: do not verify package dependencies
sr@latin: nemoj proveravati zavisnosti paketa

en: don't check disk space before installing
sr@latin: nemoj proveravati prostor na disku pre instalacije

en: don't execute verify script(s)
sr@latin: nemoj izvršiti skriptu(e) provere

en: don't install file security contexts
sr@latin: nemoj instalirati bezbednosne kontekste datoteka

en: don't install, but tell if it would work or not
sr@latin: nemoj instalirati, ali reci da li bi radilo ili ne

en: don't verify capabilities of files
sr@latin: nemoj proveravati mogućnosti datoteka

en: don't verify database header(s) when retrieved
sr@latin: nemoj proveravati zaglavlje(a) baze podataka po dobavljanju

en: don't verify file security contexts
sr@latin: nemoj proveravati bezbednosne kontekste datoteka

en: don't verify files in package
sr@latin: nemoj proveravati datoteke u paketu

en: don't verify group of files
sr@latin: nemoj proveravati grupu datoteka

en: don't verify header+payload signature
sr@latin: nemoj proveravati potpis zaglavlja+tovara

en: don't verify mode of files
sr@latin: nemoj proveravati režim pristupa datoteka

en: don't verify modification time of files
sr@latin: nemoj proveravati vreme menjanja datoteka

en: don't verify owner of files
sr@latin: nemoj proveravati vlasnika datoteka

en: don't verify package architecture
sr@latin: nemoj proveravati arhitekturu paketa

en: don't verify package dependencies
sr@latin: nemoj proveravati zavisnosti paketa

en: don't verify package digest(s)
sr@latin: nemoj proveravati sažetak(e) paketa

en: don't verify package operating system
sr@latin: nemoj proveravati operativni sistem paketa

en: don't verify package signature(s)
sr@latin: nemoj proveravati potpis(e) paketa

en: don't verify size of files
sr@latin: nemoj proveravati veličinu datoteka

en: don't verify symlink path of files
sr@latin: nemoj proveravati putanje simboličkih veza datoteka

en: dump basic file information
sr@latin: izbaci osnovne podatke o datoteci

en: empty tag format
sr@latin: prazan oblik oznake

en: empty tag name
sr@latin: prazno ime oznake

en: erase (uninstall) package
sr@latin: izbriši (deinstaliraj) paket

en: error creating temporary file %s: %m
sr@latin: greška pri pravljenju privremene datoteke %s: %m

en: error reading from file %s
sr@latin: greška pri čitanju iz datoteke %s

en: error reading header from package
sr@latin: greška pri čitanju zaglavlja iz paketa

en: error(%d) allocating new package instance
sr@latin: greška(%d) pri zauzimanju novog primerka paketa

en: error(%d) removing record "%s" from %s
sr@latin: greška(%d) pri uklanjanju sloga „%s“ iz %s

en: error(%d) storing record "%s" into %s
sr@latin: greška(%d) pri skladištenju sloga „%s“ u %s

en: error(%d) storing record #%d into %s
sr@latin: greška(%d) pri zapisivanju sloga #%d u %s

en: error:
sr@latin: greška:

en: exclude paths must begin with a /
sr@latin: putanje izostavljanja moraju počinjati sa /

en: exclusive
sr@latin: ekskluzivno

en: exec failed
sr@latin: neuspelo izvršavanje

en: extra '(' in package label: %s
sr@latin: suvišna „(“ u oznaci paketa: %s

en: failed to create directory
sr@latin: neuspelo kreiranje direktorijuma

en: failed to create directory %s: %s
sr@latin: neuspelo kreiranje direktorijuma %s: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
sr@latin: neuspelo ponovno pravljenje baze podataka: osnovna baza podataka je ostala na mestu

en: failed to replace old database with new database!
sr@latin: neuspela zamena stare baze podataka sa novom bazom podataka!

en: failed to stat %s: %m
sr@latin: stat nije uspeo %s: %m

en: fatal error:
sr@latin: kobna greška:

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
sr@latin: datoteka %s je u sukobu između pokušanih instalacija %s i %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
sr@latin: datoteka %s iz %s instalacije je u sukobu sa datotekom iz paketa %s

en: file %s is not owned by any package
sr@latin: datoteka %s ne pripada nijednom paketu

en: file %s: %s
sr@latin: datoteka %s: %s

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
sr@latin: ime(na) datoteke sačuvano kao (nazivDirektorijuma,osnovnoIme,indeksDirektorijuma) par, ne kao putanja.

en: files may only be relocated during package installation
sr@latin: datoteke smeju biti premeštane samo tokom instalacije paketa

en: gpg exec failed (%d)
sr@latin: neuspelo gpg izvršavanje (%d)

en: gpg failed to write signature
sr@latin: gpg nije uspeo da zapiše potpis

en: group %s does not contain any packages
sr@latin: grupa %s ne sadrži nijedan paket

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
sr@latin: zaglavlje #%u u bazi podatak je loše -- preskačem.

en: header tags are always sorted after being loaded.
sr@latin: oznake zaglavlja se uvek sortiraju nakon učitavanja.

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
sr@latin: zanemari ExcludeArch: uputstva iz datoteke specifikacije

en: ignore file conflicts between packages
sr@latin: zanemari sukobe datoteka između paketa

en: illegal signature type
sr@latin: nepravilan tip potpisa

en: import an armored public key
sr@latin: uvezi ojačani javni ključ

en: incomplete %%changelog entry
sr@latin: nepotpuna %%changelog stavka

en: incorrect format: %s
sr@latin: neispravan oblik: %s

en: initialize database
sr@latin: inicijalizuj bazu podataka

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sr@latin: instaliraj sve datoteke, čak i podešavanja koja bi inače mogla biti preskočena

en: install documentation
sr@latin: instaliraj dokumentaciju

en: install package(s)
sr@latin: instaliraj paket(e)

en: internal support for lua scripts.
sr@latin: unutrašnja podrška za skripte lua.

en: invalid package number: %s
sr@latin: neispravan broj paketa: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
sr@latin: nepravilna sintaksa u lua datoteci: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
sr@latin: nepravilna sintaksa u lua skripti: %s

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
sr@latin: nepravilna sintaksa u lua skriptici: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
sr@latin: red %d: Loša %%setup opcija %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
sr@latin: red %d: Loš %s broj: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
sr@latin: red %d: Loši %s: kvalifikatori: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
sr@latin: red %d: Loš oblik za BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
sr@latin: red %d: Loš argument za %%setup: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
sr@latin: red %d: Loš no%s broj: %u

en: line %d: Bad number: %s
sr@latin: red %d: Loš broj: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
sr@latin: red %d: Loša opcija %s: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
sr@latin: red %d: Docdir mora početi sa „/“: %s

en: line %d: Empty tag: %s
sr@latin: red %d: Prazna oznaka: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
sr@latin: red %d: Polje epohe mora biti broj bez predznaka: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
sr@latin: red %d: Greška pri tumačenju %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
sr@latin: red %d: Greška pri tumačenju %%files: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
sr@latin: red %d: Greška pri tumačenju %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
sr@latin: red %d: Loše oblikovana oznaka: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
sr@latin: red %d: Samo noarch podpaketi su podržani: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
sr@latin: red %d: Prefiksi se ne smeju završavati sa „/“: %s

en: line %d: Second %s
sr@latin: red %d: Drugi %s

en: line %d: Tag takes single token only: %s
sr@latin: red %d: Oznaka prihvata samo jedan žeton: %s

en: line %d: Too many names: %s
sr@latin: red %d: Previše imena: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
sr@latin: red %d: Nepoznata oznaka: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
sr@latin: red %d: interna skripta se mora završiti sa „>“: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
sr@latin: red %d: skripta programa mora početi sa „/“: %s

en: line %d: second %%prep
sr@latin: red %d: drugi %%prep

en: line %d: second %s
sr@latin: red %d: drugi %s

en: line %d: triggers must have --: %s
sr@latin: red %d: okidači moraju imati --: %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
sr@latin: red %d: nepodržana interna skripta: %s

en: list files in package
sr@latin: ispiši datoteke u paketu

en: lua hook failed: %s
sr@latin: lua udica nije uspela: %s

en: lua script failed: %s
sr@latin: lua skripta nije uspela: %s

en: magic_load failed: %s
sr@latin: magic_load nije uspelo: %s

en: magic_open(0x%x) failed: %s
sr@latin: magic_open(0x%x) nije uspelo: %s

en: malformed %s: %s
sr@latin: loše oblikovan %s: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
sr@latin: alokacija memorije (%u bajta) je vratila NAL.

en: miFreeHeader: skipping
sr@latin: miFreeHeader: preskačem

en: missing   %c %s
sr@latin: nedostaje   %c %s

en: missing '(' in package label: %s
sr@latin: nedostaje „(“ u oznaci paketa: %s

en: missing ')' in package label: %s
sr@latin: nedostaje „)“ u oznaci paketa: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
sr@latin: nedostaje „:“ (pronađeno 0x%02x) kod %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
sr@latin: nedostaje arhitektura za %s na %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
sr@latin: nedostaje ime arhitekture na %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
sr@latin: nedostaje argument za %s na %s:%d

en: missing name in %%changelog
sr@latin: nedostaje ime u %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
sr@latin: nedostaje drugo „:“ kod %s:%d

en: net shared
sr@latin: deljeno na mreži

en: no arguments given
sr@latin: nema zadatih argumenata

en: no arguments given for query
sr@latin: nema zadatih argumenata za upit

en: no arguments given for verify
sr@latin: nema zadatih argumenata za proveru

en: no dbpath has been set
sr@latin: nije postavljen dbpath

en: no dbpath has been set
sr@latin: nije postavljen dbpath

en: no description in %%changelog
sr@latin: nema opisa u %%changelog

en: no package matches %s: %s
sr@latin: nijedan paket ne odgovara %s: %s

en: no package provides %s
sr@latin: nijedan paket ne pruža %s

en: no package requires %s
sr@latin: nijedan paket ne zahteva %s

en: no package triggers %s
sr@latin: nijedan paket ne aktivira %s

en: no packages given for erase
sr@latin: nema zadatih paketa za brisanje

en: no packages given for install
sr@latin: nema zadatih paketa za instalaciju

en: normal
sr@latin: normalno

en: not an rpm package
sr@latin: nije rpm paket

en: not installed
sr@latin: nije instaliran

en: one type of query/verify may be performed at a time
sr@latin: jedna vrsta upita/provere sme biti urađena odjednom

en: only one major mode may be specified
sr@latin: samo jedan glavni režim sme biti naveden

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sr@latin: može se navesti samo jedna od --excludedocs ili --includedocs

en: open of %s failed: %s
sr@latin: otvaranje %s nije uspelo: %s

en: override build root
sr@latin: premosti koren pravljenja

en: override target platform
sr@latin: premosti ciljnu platformu

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
sr@latin: paket %s (koji je noviji od %s) je već instaliran

en: package %s is already installed
sr@latin: paket %s je već instaliran

en: package %s is intended for a %s architecture
sr@latin: paket %s je namenjen za %s arhitekturu

en: package %s is intended for a %s operating system
sr@latin: paket %s je namenjen za %s operativni sistem

en: package %s is not installed
sr@latin: paket %s nije instaliran

en: package %s is not relocatable
sr@latin: paket %s se ne može premeštati

en: package %s was already added, replacing with %s
sr@latin: paket %s je već dodat, zamenjujem sa %s

en: package %s was already added, skipping %s
sr@latin: paket %s je već dodat, preskačem %s

en: package has neither file owner or id lists
sr@latin: paket nema spiskove niti vlasnika ni id datoteka

en: package has not file owner/group lists
sr@latin: paket nema spiskove vlasnika/grupe datoteka

en: package name-version-release is not implicitly provided.
sr@latin: naziv paketa-verzija-izdanje nije implicitno navedeno.

en: package payload can be compressed using bzip2.
sr@latin: tovar paketa može biti komprimovan koristeći bzip2.

en: package payload can be compressed using lzma.
sr@latin: tovar paketa može biti komprimovan koristeći lzma.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
sr@latin: datoteka(e) tovara paketa ima prefiks „./“.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
sr@latin: skriptica paketa može pristupiti rpm bazi podataka tokom instalacije.

en: path %s in package %s is not relocatable
sr@latin: putanja %s u paketu %s se ne može premeštati

en: predefine MACRO with value EXPR
sr@latin: unapred definisani MACRO sa vrednošću EXPR

en: print dependency loops as warning
sr@latin: štampaj petlje zavisnosti kao upozorenje

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sr@latin: ispisuj znak tarabe dok se paket instalira (dobro uz -v)

en: print macro expansion of EXPR
sr@latin: ispiši makro proširenje za EXPR

en: print percentages as package installs
sr@latin: ispisuj procente dok se paket instalira

en: print the version of rpm being used
sr@latin: napiši koja se rpm verzija koristi

en: provide less detailed output
sr@latin: pruža manje detaljan izlaz

en: provide more detailed output
sr@latin: pruža detaljniji izlaz

en: query of specfile %s failed, can't parse
sr@latin: upit na datotekom specifikacije %s nije uspeo, ne mogu da protumačim

en: query the package(s) triggered by the package
sr@latin: ispitaj paket(e) koje je aktivirao ovaj paket

en: query/verify a header instance
sr@latin: ispitaj/proveri instancu zaglavlja

en: query/verify a package file
sr@latin: ispitaj/proveri datoteku paketa

en: query/verify all packages
sr@latin: ispitaj/proveri sve pakete

en: query/verify package(s) from install transaction
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) iz transakcije instalacije

en: query/verify package(s) in group
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) u grupi

en: query/verify package(s) owning file
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) koje poseduju datoteku

en: query/verify package(s) with header identifier
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) sa identifikatorom zaglavlja

en: query/verify package(s) with package identifier
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) sa identifikatorom paketa

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) koji pružaju zavisnosti

en: query/verify the package(s) which require a dependency
sr@latin: ispitaj/proveri paket(e) koji zahtevaju zavisnosti

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
sr@latin: čitaj <FILE:...> umesto podrazumevanih datoteka

en: read failed: %s (%d)
sr@latin: neuspelo čitanje: %s (%d)

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
sr@latin: ponovo napravi obrnute spiskove baze podataka iz zaglavlja instaliranih paketa

en: reinstall if the package is already present
sr@latin: ponovo instaliraj ako je paket već prisutan

en: relocate files from path <old> to <new>
sr@latin: premesti datoteke iz putanje <old> u <new>

en: relocate files in non-relocatable package
sr@latin: premesti datoteke u paketu koji se ne može premestiti

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sr@latin: premesti paket u <dir>, ako se može premestiti

en: relocations must begin with a /
sr@latin: premeštanja moraju početi sa /

en: relocations must contain a =
sr@latin: premeštanja moraju sadržati =

en: relocations must have a / following the =
sr@latin: premeštanja moraju imati / nakon =

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sr@latin: ukloni sve pakete koji odgovaraju <package> (obično se prijavljuje greška ako <package> određuje više paketa)

en: remove build tree when done
sr@latin: ukloni stablo pravljenja po završetku

en: remove sources when done
sr@latin: ukloni izvore po završetku

en: remove specfile when done
sr@latin: ukloni datoteku specifikacije po završetku

en: replaced
sr@latin: zamenjeno

en: rpm checksig mode
sr@latin: rpm checksig režim

en: rpm query mode
sr@latin: režim rpm upita

en: rpm verify mode
sr@latin: režim rpm provere

en: rpmMkTemp failed
sr@latin: rpmMkTemp nije uspelo

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
sr@latin: rpmdb: oštećeno zaglavlje #%u vraćeno -- preskačem.

en: rpmdbNextIterator: skipping
sr@latin: rpmdbNextIterator: preskačem

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
sr@latin: opcije isključivanja skripte mogu biti navedene samo tokom instalacije i brisanja paketa

en: send stdout to CMD
sr@latin: pošalji stdout ka CMD

en: shared
sr@latin: deljeno

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
sr@latin: skraćenica za --replacepkgs --replacefiles

en: sign package(s) (identical to --addsign)
sr@latin: potpiši paket(e) (istovetno sa --addsign)

en: skip files with leading component <path>
sr@latin: preskoči datoteke koje sadrže komponentu <path>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sr@latin: preskoči pravo do određene faze (samo za c,i)

en: skipping %s - transfer failed
sr@latin: preskačem %s - neuspeo prenos

en: source package contains no .spec file
sr@latin: izvorni paket ne sadrži .spec datoteku

en: source package expected, binary found
sr@latin: očekivan je izvorni paket, pronađen je binarni

en: support for POSIX.1e file capabilities
sr@latin: podrška za POSIX.1e mogućnosti datoteka

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
sr@latin: prevodilac skriptice može koristiti argumente zaglavlja.

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
sr@latin: opcije isključivanja okidača mogu biti navedene samo tokom instalacije i brisanja paketa

en: unable to read the signature
sr@latin: ne mogu da pročitam potpis

en: unexpected ]
sr@latin: neočekivan ]

en: unexpected query flags
sr@latin: neočekivane zastavice upita

en: unexpected query format
sr@latin: neočekivan oblik upita

en: unexpected query source
sr@latin: neočekivani izvor upita

en: unexpected }
sr@latin: neočekivan }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
sr@latin: nepoznata greška %d se desila u toku rukovanja paketom %s

en: unknown tag: "%s"
sr@latin: nepoznata oznaka: „%s“

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
sr@latin: raspakivanje arhive nije uspelo %s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
sr@latin: nije prepoznata opcija baze podataka: „%s“ zanemareno.

en: unsupported RPM package version
sr@latin: nepodržana verzija RPM paketa

en: update the database, but do not modify the filesystem
sr@latin: ažuriraj bazu podataka, ali nemoj menjati sistem datoteka

en: upgrade package(s)
sr@latin: nadgradi paket(e)

en: upgrade package(s) if already installed
sr@latin: nadgradi pakete ako su već instalirani

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sr@latin: nadgradi na staru verziju paketa (--force kod nadgradnje ovo radi samostalno)

en: use ROOT as top level directory
sr@latin: koristi ROOT kao direktorijum najvišeg nivoa

en: use the following query format
sr@latin: koristi sledeći oblik upita

en: verify %files section from <specfile>
sr@latin: proveri %files odeljak iz <specfile>

en: verify %files section from <tarball>
sr@latin: proveri %files odeljak iz <tarball>

en: verify database files
sr@latin: provera datoteka baze podataka

en: verify package signature(s)
sr@latin: proveri potpise paketa

en: warning:
sr@latin: upozorenje:

en: wrong color
sr@latin: pogrešna boja

en: { expected after : in expression
sr@latin: { očekivano posle : u izrazu

en: { expected after ? in expression
sr@latin: { očekivano posle ? u izrazu

en: | expected at end of expression
sr@latin: | očekivan na kraju izraza

en: } expected in expression
sr@latin: } očekivan u izrazu
