NetworkManager - en to ca translation catalogue (1178 entries)

en: "disabled" flag cannot be combined with other MPTCP flags
ca: L'indicador «disabled» no es pot combinar amb altres indicadors MPTCP

en: "uid-range-start" is greater than "uid-range-end"
ca: «uid-range-start» és més gran que «uid-range-end»

en: # Created by NetworkManager
ca: # Creat pel NetworkManager

en: # Merged from %s
ca: # Fusionat des de %s

en: %d (key)
ca: %d (clau)

en: %d (passphrase)
ca: %d (contrasenya)

en: %d (unknown)
ca: %d (desconegut)

en: %d is greater than local port max %d
ca: %d és més gran que el port màxim local %d

en: %d. IP address has 'label' property with invalid type
ca: L'adreça IP %d. té una propietat «label» amb un tipus no vàlid

en: %d. IP address has invalid label '%s'
ca: L'adreça IP %d. té etiqueta «%s» no vàlida

en: %d. IP address is invalid
ca: L'adreça IP %d. no és vàlida

en: %d. route is invalid
ca: La ruta %d. no és vàlida

en: %s (%s) cloned as %s (%s).
ca: %s (%s) clonat com %s (%s).

en: %s Network
ca: Xarxa %s

en: %s VPN connection
ca: Connexió VPN %s

en: %s argument is missing
ca: Falta el paràmetre %s

en: %s is already running (pid %ld)
ca: %s ja s'està executant (pid %ld)

en: %s is incompatible with static WEP keys
ca: %s no és compatible amb claus de WEP estàtica

en: %s is not a valid route type
ca: %s no és un nom de ruta vàlid

en: %s is out of range [0, %d]
ca: %s està fora del rang [0,%d]

en: %s requires xmit_hash_policy "vlan+srcmac"
ca: %s requereix xmit_hash_policy "vlan+srcmac"

en: %s.  Please use --help to see a list of valid options.
ca: %s.  Utilitzeu --help per veure un llistat amb les opcions vàlides.

en: %s: connection profile changed
ca: %s: perfil de connexió canviat

en: %s: connection profile created
ca: %s: perfil de connexió creat

en: %s: connection profile removed
ca: %s: perfil de connexió eliminat

en: %s: device created
ca: %s: dispositiu creat

en: %s: device removed
ca: %s: dispositiu suprimit

en: %s: don't retry loading plugin which already failed previously
ca: %s: no torneu a provar de carregar el connector que ja ha fallat prèviament

en: %s: using connection '%s'
ca: %s: mitjançant la connexió «%s»

en: %u. DNS server address is invalid
ca: %u. L'adreça del servidor DNS no és vàlida

en: %u. rule has wrong address-family
ca: la regla %u. té una família d'adreça incorrecta

en: '%d' is not a valid channel
ca: «%d» no és un canal vàlid

en: '%d' is not a valid tunnel mode
ca: «%d» no és un mode vàlid de túnel

en: '%d' is out of valid range <128-16384>
ca: «%d» està fora del rang vàlid <128-16384>

en: '%ld' is not a valid channel
ca: «%ld» no és un canal vàlid

en: '%s' and '%s' cannot have different values
ca: «%s» i «%s» no poden tenir valors diferents

en: '%s' can only be used with '%s=%s' (WEP)
ca: «%s» sols es pot usar amb «%s=%s» (WEP)

en: '%s' can only be used with 'owe', 'wpa-psk', 'sae', 'wpa-eap' or 'wpa-eap-suite-b-192' key management
ca: «%s» només es pot usar amb gestió de claus «owe», «wpa-psk», «sae», «wpa-eap» o «wpa-eap-suite-b-192»

en: '%s' connection requires '%s' or '%s' setting
ca: la connexió «%s» requereix el paràmetre «%s» o «%s»

en: '%s' contains invalid char(s) (use [A-Za-z._-])
ca: «%s» conté caràcter(s) no vàlid(s) (useu [A-Za-z._-])

en: '%s' has to be alone
ca: «%s» ha d'estar sol

en: '%s' is ambiguous (%s)
ca: «%s» és ambitu (%s)

en: '%s' is ambiguous: %s
ca: «%s» és ambigu: (%s)

en: '%s' is neither an UUID nor an interface name
ca: «%s» no és ni una UUID ni un nom d'interfície

en: '%s' is not a VPN connection profile
ca: «%s» no és un perfil de connexió VPN

en: '%s' is not a name of any existing profile
ca: «%s» no és un nom d'un perfil existent

en: '%s' is not a number
ca: «%s» no és un número

en: '%s' is not a valid %s address for '%s' option
ca: «%s» no és una adreça %s vàlida per a l'opció «%s»

en: '%s' is not a valid DCB flag
ca: «%s» no és una etiqueta DCB vàlida

en: '%s' is not a valid Ethernet MAC
ca: «%s» no és una MAC Ethernet vàlida

en: '%s' is not a valid Ethernet port value
ca: «%s» no és un valor vàlid de port d'Ethernet

en: '%s' is not a valid FQDN
ca: «%s» no una FQDN vàlida

en: '%s' is not a valid IBoIP P_Key
ca: «%s» no és una P_Key IBoIP vàlida

en: '%s' is not a valid IP or subnet
ca: «%s» no és una adreça IP o subxarxa vàlida

en: '%s' is not a valid IP%s address
ca: «%s» no és una adreça IP%s vàlida

en: '%s' is not a valid IPv%c address
ca: «%s» no és una adreça IPv%c vàlida

en: '%s' is not a valid IPv4 address
ca: «%s» no és una adreça IPv4 vàlida

en: '%s' is not a valid IPv6 address
ca: «%s» no és una adreça IPv6 vàlida

en: '%s' is not a valid MAC address
ca: «%s» no és una adreça MAC vàlida

en: '%s' is not a valid UUID
ca: «%s» no és una UUID vàlida

en: '%s' is not a valid Wi-Fi mode
ca: «%s» no és un mode Wi-Fi vàlid

en: '%s' is not a valid band
ca: «%s» no és una banda vàlida

en: '%s' is not a valid channel
ca: «%s» no és un canal vàlid

en: '%s' is not a valid channel; use <1-13>
ca: «%s» no és un canal vàlid, useu <1-13>

en: '%s' is not a valid duplex value
ca: «%s» no és un valor vàlid de duplex

en: '%s' is not a valid hex character
ca: «%s» no és un caràcter hexadecimal vàlid

en: '%s' is not a valid interface name
ca: «%s» no és un nom d'interfície vàlid

en: '%s' is not a valid interface type
ca: «%s» no és un tipus d'interfície vàlid

en: '%s' is not a valid key
ca: «%s» no és una clau vàlida

en: '%s' is not a valid number
ca: «%s» no és un número vàlid

en: '%s' is not a valid number (or out of range)
ca: «%s» no és un nombre vàlid (o està fora de rang)

en: '%s' is not a valid tunnel key
ca: «%s» no és una clau vàlida de túnel

en: '%s' is not a valid value for '%s'
ca: «%s» no és un valor vàlid per a «%s»

en: '%s' is not a valid value for the property
ca: «%s» no és un valor vàlid per a la propietat

en: '%s' is not allowed as interface name
ca: «%s» no està permès com a nom d'interfície

en: '%s' is not allowed in fail_mode
ca: «%s» no està permès en fail_mode

en: '%s' is not allowed in vlan_mode
ca: «%s» no està permès en vlan_mode

en: '%s' is not compatible with '%s' type, please change or delete the key.
ca: «%s» no és compatible amb el tipus «%s», si us plau canvieu o esborreu la clau.

en: '%s' is not valid
ca: «%s» no és vàlid

en: '%s' is not valid WEP key (it should be 5 or 13 ASCII chars)
ca: «%s» no és una clau WEP vàlida (hauria de tenir 5 o 13 caràcters ASCII)

en: '%s' is not valid WPA PSK
ca: «%s» no és una WPS PSK vàlida

en: '%s' is not valid for the '%s' option: %s
ca: «%s» no és vàlid per a l'opció «%s»: %s

en: '%s' is not valid: properties should be specified as 'key=value'
ca: «%s» no és vàlid: les propietats s'han d'especificar amb format «clau=valor»

en: '%s' is not valid; 2 or 3 strings should be provided
ca: «%s» no és vàlida, s'haurien de proporcionar 2 o 3 cadenes de caràcters

en: '%s' is not valid; use 'on', 'off', or 'ignore'
ca: «%s» no és vàlid, useu «on», «off» o «ignore»

en: '%s' is not valid; use <option>=<value>
ca: «%s» no és vàlid; useu <opció>=<valor>

en: '%s' is not valid; use [%s] or [%s]
ca: «%s» no és vàlid; useu [%s] or [%s]

en: '%s' is not valid; use [%s], [%s] or [%s]
ca: «%s» no és vàld, useu [%s], [%s] o [%s]

en: '%s' is now the primary connection
ca: «%s» ara és la connexió primària

en: '%s' is out of range [%
ca: «%s» està fora de rang [%

en: '%s' is out of range [0, %u]
ca: «%s» està fora del rang [0,%u]

en: '%s' length is invalid (should be 5 or 6 digits)
ca: la longitud «%s» no és vàlida (hauria de tenir 5 o 6 dígits)

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive)
ca: «%s» no és un número entre 0 i %u (inclòs)

en: '%s' not a number between 0 and %u (inclusive) or %u
ca: «%s» no és un número entre 0 i %u (inclòs) o %u

en: '%s' not among [%s]
ca: «%s» no està entre [%s]

en: '%s' not compatible with %s '%s', please change the key or set the right %s first.
ca: «%s» no és compatible amb %s «%s», si us plau canvieu la clau o establiu %s correctament primer.

en: '%s' option is empty
ca: l'opció «%s» està buida

en: '%s' option is not valid with mode '%s'
ca: l'opció «%s» no és vàlida amb el mode «%s»

en: '%s' option is only valid for '%s=%s'
ca: l'opció «%s» sols és vàlida per a «%s=%s»

en: '%s' option is only valid with mode '%s'
ca: l'opció «%s» sols és vàlida amb el mode «%s»

en: '%s' option must be a power of 2
ca: l'opció «%s» ha de ser una potència de 2

en: '%s' option needs to be a value multiple of '%s' value
ca: l'opció «%s» ha de ser un valor múltiple de valor «%s»

en: '%s' option requires '%s' option to be enabled
ca: l'opció «%s» requereix que l'opció «%s» estigui establerta

en: '%s' option requires '%s' option to be set
ca: l'opció «%s» requereix que l'opció «%s» estigui establerta

en: '%s' option requires '%s' or '%s'option to be set
ca: l'opció «%s» requereix que l'opció «%s» o «%s» estiguin establertes

en: '%s' option should be string
ca: l'opció «%s» hauria de ser una cadena de caràcters

en: '%s' requires '%s' and '%s' property
ca: «%s» requereix «%s» i la propietat «%s»

en: '%s' requires setting '%s' property
ca: «%s» requereix l'establiment de la propietat «%s»

en: '%s' security requires '%s' setting presence
ca: la seguretat «%s» requereix la presència del paràmetre «%s»

en: '%s' security requires '%s=%s'
ca: la seguretat «%s» requereix «%s=%s»

en: '%s' unexpected: parent already specified.
ca: «%s» inesperat: el pare ja està especificat.

en: '%s' value doesn't match '%s=%s'
ca: el valor «%s» no concorda «%s=%s»

en: '%s': invalid group ID
ca: «%s»: ID de grup no vàlid

en: '%s': invalid user ID
ca: «%s»: ID d'usuari no vàlid

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ca: «%s::%s» no és un nom de propietat vàlid; «%s» no és un subtipus de GObject

en: '%s=%s' is incompatible with '%s > 0'
ca: «%s=%s» no és compatible amb «%s > 0»

en: '%s=%s' is not a valid configuration for '%s'
ca: «%s=%s» no és una configuració vàlida per a «%s»

en: '%u' flags are not valid; use combination of %s
ca: Les etiquetes «%u» no són vàlides; useu una combinació de %s

en: '%u': invalid mode
ca: «%u»: mode no vàlid

en: '--order' argument is missing
ca: Falta l'argument «--order»

en: '--plugin' argument is missing
ca: Falta el paràmetre de «--plugin»

en: 'fqdn-clear-flags' flag is incompatible with other FQDN flags
ca: L'indicador «fqdn-clear-flags» no és compatible amb altres indicadors FQDN

en: 'fqdn-no-update' and 'fqdn-serv-update' flags cannot be set at the same time
ca: Els indicadors «fqdn-no-update» i «fqdn-serv-update» no es poden establir al mateix temps

en: (No custom routes)
ca: (Sense rutes personalitzades)

en: (No support for dynamic-wep yet...)
ca: (No hi ha suport encara per a web dinàmica...)

en: (default)
ca: (predeterminat)

en: (none)
ca: (cap)

en: (unknown error)
ca: (error desconegut)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: , neither a valid setting name
ca: , tampoc un nom vàlid de paràmetre

en: ---[ Main menu ]---
    goto     [<setting> | <prop>]        :: go to a setting or property
    remove   <setting>[.<prop>] | <prop> :: remove setting or reset property value
    set      [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    describe [<setting>.<prop>]          :: describe property
    print    [all | <setting>[.<prop>]]  :: print the connection
    verify   [all | fix]                 :: verify the connection
    save     [persistent|temporary]      :: save the connection
    activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]    :: activate the connection
    back                                 :: go one level up (back)
    help/?   [<command>]                 :: print this help
    nmcli    <conf-option> <value>       :: nmcli configuration
    quit                                 :: exit nmcli
ca: ---[ Menú principal ]---
    goto     [<paràm> | <prop>]          :: ves a un paràmetre de configuració o propietat
    remove   <paràm>[.<prop>] | <prop>   :: elimina un paràmetre o restableix el valor d'una propietat
    set      [<paràm>.<prop> <valor>]    :: estableix el valor d'una propietat
    describe [<paràm>.<prop>]            :: descriu la propietat
    print    [all | <paràm>[.<prop>]]    :: imprimeix la connexió
    verify   [all | fix]                 :: verifica la connexió
    save     [persistent|temporary]      :: desa la connexió
    activate [<nom d'interfície>] [/<ap>|<nsp>]    :: activa la connexió
    back                                 :: ves a un nivell amunt (endarrere)
    help/?   [<ordre>]                   :: mostra aquesta ajuda
    nmcli    <opció-conf> <valor>        :: configuració del nmcli
    quit                                 :: surt nmcli

en: ---[ Property menu ]---
    set      [<value>]               :: set new value
    add      [<value>]               :: add new option to the property
    change                           :: change current value
    remove   [<index> | <option>]    :: delete the value
    describe                         :: describe property
    print    [setting | connection]  :: print property (setting/connection) value(s)
    back                             :: go to upper level
    help/?   [<command>]             :: print this help or command description
    quit                             :: exit nmcli
ca: ---[ Menú de propietats ]---
    set      [<valor>]               :: estableix un valor nou
    add      [<valor>]               :: afegeix una opció nova a la propietat
    change                           :: canvia el valor actual
    remove   [<índex> | <opció>]     :: esborra el valor
    describe                         :: descriu la propietat
    print    [paràmetre | connexió]  :: imprimeix el(s) valor(s) de la propietat (paràmetre/connexió)
    back                             :: ves al nivell superior
    help/?   [<ordre>]               :: imprimeix aquesta ajuda o la descripció de l'ordre
    quit                             :: surt del nmcli

en: 0 (NONE)
ca: 0 (CAP)

en: 0 (disabled)
ca: 0 (inhabilitat)

en: 0 (none)
ca: 0 (cap)

en: 6LOWPAN connection
ca: Connexió 6LOWPAN

en: 6LOWPAN settings
ca: Paràmetres 6LoWPAN

en: 802-1x settings
ca: Paràmetres 802-1x

en: 802.11 frequency band of the network.  One of "a" for 5GHz 802.11a or "bg" for 2.4GHz 802.11.  This will lock associations to the Wi-Fi network to the specific band, i.e. if "a" is specified, the device will not associate with the same network in the 2.4GHz band even if the network's settings are compatible.  This setting depends on specific driver capability and may not work with all drivers.
ca: Banda de freqüència 802.11 de la xarxa. Ha de ser «a» per 5GHz 802.11a o «bg» per 2.4GHz 802.11. Això restringirà les associacions a la xarxa Wi-Fi a la banda específica, és a dir, si s'especifica «a», el dispositiu no s'associarà amb la mateixa xarxa a la banda 2.4GHz, fins i tot si la configuració de la xarxa és compatible. Aquest paràmetre depèn de la capacitat específica del controlador i pot no funcionar amb tots els controladors.

en: 802.1X supplicant configuration failed
ca: Ha fallat la configuració del suplicant 802.1X

en: 802.1X supplicant disconnected
ca: S'ha desconnectat el suplicant 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
ca: Ha fallat el suplicant 802.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ca: El suplicant 802.1X ha trigat massa temps a autentificar-se

en: 802.1x setting requires 'wpa-eap' key management
ca: Al paràmetre 802.1x li cal gestió de clau «wpa-eap»

en: ===| nmcli interactive connection editor |===
ca: ===| editor interactiu de connexions nmcli |===

en: A IPv6 address followed by a slash and a prefix length. If set, the value is sent to the DHCPv6 server as hint indicating the prefix delegation (IA_PD) we want to receive. To only hint a prefix length without prefix, set the address part to the zero address (for example "::/60").
ca: Una adreça IPv6 seguida d'una barra i una longitud de prefixe. Si està establert, el valor s'envia al servidor DHCPv6 com a pista indicant la delegació de prefixe (IA_PD) que es vol rebre. Per a indicar només una longitud de prefix sense el prefix, establiu la part de l'adreça a l'adreça zero (per exemple «::/60»).

en: A MCC/MNC string like "310260" or "21601" identifying the specific mobile network operator which this connection applies to.  If given, the connection will apply to any device also allowed by "device-id" and "sim-id" which contains a SIM card provisioned by the given operator.
ca: Una cadena MCC/MNC com ara «310260» o «21601» que identifica l'operador de xarxa mòbil específic al qual s'aplica aquesta connexió. Si s'indica, la connexió s'aplicarà a qualsevol dispositiu també permès per «device-id» i «sim-id» que contingui una targeta SIM aprovisionada per l'operador indicat.

en: A comma separated list of routing rules for policy routing.
ca: Una llista separada per comes de regles d'encaminament per a la política d'encaminament.

en: A connection of type '%s' cannot have an ovs-interface.type "%s"
ca: Una connexió de tipus «%s» no pot tenir un ovs-interface.type «%s»

en: A connection of type '%s' cannot have ovs-interface.type "system"
ca: Una connexió de tipus «%s» no pot tenir un ovs-interface.type «system»

en: A connection with a '%s' setting must have the slave-type set to '%s'. Instead it is '%s'
ca: Una connexió amb un paràmetre «%s» ha de tenir el tipus d'esclava establert a «%s». És, en canvi, «%s»

en: A dependency of the connection failed
ca: Ha fallat una dependència de la connexió

en: A dictionary of key/value pairs with external-ids for OVS.
ca: Un diccionari de parells clau/valor amb identificadors externs per a OVS.

en: A dictionary of key/value pairs with other_config settings for OVS. See also "other_config" in the "ovs-vswitchd.conf.db" manual for the keys that OVS supports.
ca: Un diccionari de parells clau/valor amb paràmetres «other_config» per a OVS. Vegeu també «other_config» al manual «ovs-vswitchd.conf.db» per les claus que suporta OVS.

en: A dictionary of key/value pairs with user data. This data is ignored by NetworkManager and can be used at the users discretion. The keys only support a strict ascii format, but the values can be arbitrary UTF8 strings up to a certain length.
ca: Un diccionari de parells clau/valors per a dades d'usuari. Aquestes dades són ignorades pel NetworkManages i es poden usar a discreció dels usuaris. Les claus només accepten un format ascii estricte, però els valors poden ser cadenes UTF-8 d'una certa llargària.

en: A duplicate IP address was detected
ca: S'ha detectat una adreça IP duplicada

en: A list of BSSIDs (each BSSID formatted as a MAC address like "00:11:22:33:44:55") that have been detected as part of the Wi-Fi network.  NetworkManager internally tracks previously seen BSSIDs. The property is only meant for reading and reflects the BSSID list of NetworkManager. The changes you make to this property will not be preserved. This is not a regular property that the user would configure. Instead, NetworkManager automatically sets the seen BSSIDs and tracks them internally in "/var/lib/NetworkManager/seen-bssids" file.
ca: Una llista de BSSID (estant cada BSSID en format d'adreça MAC com "00:11:22:33:44:55") que han estat detectats com a part de la xarxa Wi-Fi. El NetworkManager fa un seguiment intern de BSSIDs vistos prèviament. La propietat només està pensada per llegir i reflectir la llista de BSSID del NetworkManager. Els canvis que feu a aquesta propietat no es conservaran. Aquesta no és una propietat normal que l'usuari configuraria. En lloc d'això, el NetworkManager estableix automàticament els BSSID vistos i els gestiona internament al fitxer "/var/lib/NetworkManager/seen-bssids".

en: A list of IPv4 addresses and their prefix length. Multiple addresses can be separated by comma. For example "192.168.1.5/24, 10.1.0.5/24". The addresses are listed in decreasing priority, meaning the first address will be the primary address.
ca: Una llista d'adreces IPv4 i la seva longitud de prefix. Es poden separar múltiples adreces amb comes. Per exemple "192.168.1.5/24, 10.1.0.5/24". Les adreces estan llistades en prioritat decreixent, el que significa que la primera adreça serà l'adreça principal.

en: A list of IPv4 destination addresses, prefix length, optional IPv4 next hop addresses, optional route metric, optional attribute. The valid syntax is: "ip[/prefix] [next-hop] [metric] [attribute=val]...[,ip[/prefix]...]". For example "192.0.2.0/24 10.1.1.1 77, 198.51.100.0/24".
ca: Una llista d'adreça de destí IPv4, longitud de prefixe, adreça IPv4 opcional del següent salt, mètrica opcional de la ruta, i atributs opcionals. La sintaxi vàlida és: "ip[/prefixe] [següent-salt] [mètrica] [atribut=valor]....[,ip[/prefixe]...]". Per exemple "192.0.2.0/24 10.1.1.1 77, 198.51.100.0/24".

en: A list of IPv6 addresses and their prefix length. Multiple addresses can be separated by comma. For example "2001:db8:85a3::8a2e:370:7334/64, 2001:db8:85a3::5/64". The addresses are listed in decreasing priority, meaning the first address will be the primary address. This can make a difference with IPv6 source address selection (RFC 6724, section 5).
ca: Una llista d'adreces IPv6 i la seva longitud de prefix. Es poden separar múltiples adreces amb comes. Per exemple "2001:db8:85a3::8a2e:370:7334/64, 2001:db8:85a3::5/64". Les adreces estan llistades en prioritat decreixent, el que significa que la primera adreça serà l'adreça principal. Això pot marcar la diferència amb la selecció de l'adreça font IPv6 (RFC 6724, secció 5).

en: A list of driver names to match. Each element is a shell wildcard pattern. See NMSettingMatch:interface-name for how special characters '|', '&', '!' and '\' are used for optional and mandatory matches and inverting the pattern.
ca: Una llista dels noms dels controladors a comparar. Cada element és un patró de comodins d'intèrpret de comandes. Vegeu NMSettingMatch:interface-name per a saber com s'utilitzen els caràcters especials «|», «&», «!» i «\» que s'usen per a les coincidències opcionals i obligatòries i per a invertir el patró.

en: A list of group/broadcast encryption algorithms which prevents connections to Wi-Fi networks that do not utilize one of the algorithms in the list.  For maximum compatibility leave this property empty.  Each list element may be one of "wep40", "wep104", "tkip", or "ccmp".
ca: Una llista d'algorismes de xifratge de grup/emissió que eviten les connexions en xarxes Wi-Fi que no utilitzen un dels algorismes de la llista. Per a la màxima compatibilitat, deixeu aquesta propietat buida. Cada element de la llista pot ser «wep40», «wep104», «tkip» o «ccmp».

en: A list of interface names to match. Each element is a shell wildcard pattern. An element can be prefixed with a pipe symbol (|) or an ampersand (&). The former means that the element is optional and the latter means that it is mandatory. If there are any optional elements, than the match evaluates to true if at least one of the optional element matches (logical OR). If there are any mandatory elements, then they all must match (logical AND). By default, an element is optional. This means that an element "foo" behaves the same as "|foo". An element can also be inverted with exclamation mark (!) between the pipe symbol (or the ampersand) and before the pattern. Note that "!foo" is a shortcut for the mandatory match "&!foo". Finally, a backslash can be used at the beginning of the element (after the optional special characters) to escape the start of the pattern. For example, "&\!a" is an mandatory match for literally "!a".
ca: Una llista de noms d'interfície a coincidir. Cada element és un patró de comodí d'intèrpret de comandes. Un element es pot prefixar amb un símbol de canonada (|) o un ampersand (&). El primer indica que l'element és opcional i el segon significa que és obligatori. Si hi ha algun element opcional, llavors la coincidència avalua a cert si almenys un dels elements opcionals coincideix (O lògicà). Si hi ha elements obligatoris, llavors tots han de coincidir (I lògica). Per defecte, un element és opcional. Això significa que un element «foo» es comporta igual que «|foo». Un element també es pot invertir amb el símbol d'exclamació (!) entre el símbol de la canonada (o de l'ampersand) i abans del patró. Tingueu en compte que «!foo» és una drecera per al patró obligatòri «&!foo». Finalment, es pot utilitzar una barra inversa al començament de l'element (després dels caràcters especials opcionals) per no considerar-lo inici del patró. Per exemple, «\!a» és una coincidència obligatòria per literalment «!a».

en: A list of kernel command line arguments to match. This may be used to check whether a specific kernel command line option is set (or unset, if prefixed with the exclamation mark). The argument must either be a single word, or an assignment (i.e. two words, joined by "="). In the former case the kernel command line is searched for the word appearing as is, or as left hand side of an assignment. In the latter case, the exact assignment is looked for with right and left hand side matching. Wildcard patterns are not supported. See NMSettingMatch:interface-name for how special characters '|', '&', '!' and '\' are used for optional and mandatory matches and inverting the match.
ca: Una llista de paràmetres de la línia d'ordres del nucli per a coincidir. Això es pot utilitzar per comprovar si s'ha establert una opció específica a la línia d'ordres del nucli (o, si es prefixa amb el signe d'exclamació, si no s'ha establert). El paràmetre ha de ser una sola paraula, o una assignació (és a dir, dues paraules, unides per «=»). En el primer cas, la línia d'ordres del nucli és examinada cercant la paraula que tal com apareix, o com a banda esquerra d'una assignació. En aquest últim cas, l'assignació es mira si coincideix amb la part dreta i l'esquerra. Els patrons amb comodins es consideren. Vegeu NMSettingMatch:interface-name per a saber com s'utilitzen els caràcters especials «|», «&», «!» i «\» per a les coincidències opcionals i obligatòries i per a invertir la coincidència.

en: A list of pairwise encryption algorithms which prevents connections to Wi-Fi networks that do not utilize one of the algorithms in the list. For maximum compatibility leave this property empty.  Each list element may be one of "tkip" or "ccmp".
ca: Una llista d'algorismes d'encriptació per parelles que eviten les connexions a xarxes Wi-Fi que no utilitzen un dels algorismes de la llista. Per a la màxima compatibilitat, deixeu aquesta propietat buida. Els elements de la llista poden ser «tkip» o «ccmp».

en: A list of paths to match against the ID_PATH udev property of devices. ID_PATH represents the topological persistent path of a device. It typically contains a subsystem string (pci, usb, platform, etc.) and a subsystem-specific identifier. For PCI devices the path has the form "pci-$domain:$bus:$device.$function", where each variable is an hexadecimal value; for example "pci-0000:0a:00.0". The path of a device can be obtained with "udevadm info /sys/class/net/$dev | grep ID_PATH=" or by looking at the "path" property exported by NetworkManager ("nmcli -f general.path device show $dev"). Each element of the list is a shell wildcard pattern. See NMSettingMatch:interface-name for how special characters '|', '&', '!' and '\' are used for optional and mandatory matches and inverting the pattern.
ca: Una llista de camins per comparar amb la propietat d'udev ID.PATH dels dispositius. ID.PATH representa el camí topològic persistent d'un dispositiu. Normalment conté una cadena de subsistema (pci, usb, plataforma, etc.) i un identificador específic del subsistema. Per a dispositius PCI el camí té la forma «pci-$domain:$bus:$device.$function», on cada variable és un valor hexadecimal; per exemple «pci-0000:0a:00.0». El camí d'un dispositiu es pot obtenir amb «infodevadm /sys/class/net/$dev | grep ID_PATH=» o mirant la propietat «path» exportada per NetworkManager («nmcli -f general.path device show $dev»). Cada element de la llista és un patró de comodins de línia d'ordres. Vegeu NMSettingMatch:interface-name per a saber com s'utilitzen els caràcters especials «|», «&», «!» i «\» per a les coincidències opcionals i obligatòries i per a invertir la coincidència.

en: A list of permanent MAC addresses of Wi-Fi devices to which this connection should never apply.  Each MAC address should be given in the standard hex-digits-and-colons notation (eg "00:11:22:33:44:55").
ca: Una llista d'adreces MAC permanents de dispositius Wi-Fi a les quals aquesta connexió no s'hauria d'aplicar mai. Cada adreça MAC s'ha de donar en la notació estàndard de dígits hexadecimals i «:» (p. ex. "00:11:22:33:44:55").

en: A mask of group addresses to forward. Usually, group addresses in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F are not forwarded according to standards. This property is a mask of 16 bits, each corresponding to a group address in that range that must be forwarded. The mask can't have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
ca: Una màscara de les adreces de grup per redirigir. Normalment, les adreces de grup de l'interval des de 01:80:C2:00:00:00 a 01:80:C2:00:00:0F no es redirigeixen d'acord amb els estàndards. Aquesta propietat és una màscara de 16 bits, cadascun corresponent a una adreça de grup en aquest interval que s'ha de reenviar. La màscara no pot tenir els bits 0, 1 o 2 establerts perquè s'utilitzen per a STP, per a datagrames MAC de pausa i per a LACP.

en: A password is required to connect to '%s'.
ca: Es requereix una contrasenya per connectar a «%s».

en: A problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
ca: Hi ha un problema amb l'Ethernet RFC 2684 sobre el pont ADSL

en: A secondary connection of the base connection failed
ca: Ha fallat una connexió secundària de la connexió de base

en: ADSL connection
ca: Connexió ADSL

en: ADSL connection protocol.  Can be "pppoa", "pppoe" or "ipoatm".
ca: Protocol de connexió ADSL. Pot ser «pppoa», «pppoe» o «ipoatm».

en: AP isolation can be set only in AP mode
ca: L'aïllament d'AP només es pot establir en mode AP

en: ARP targets
ca: Destins ARP

en: Access Point
ca: Punt d'accés

en: Access point does not support 802.1x but setting requires it
ca: El punt d'accés no dóna suport a 802.1x però la configuració ho requereix

en: Access point does not support PSK but setting requires it
ca: El punt d'accés no dóna suport a PSK però la configuració ho requereix

en: Access point is unencrypted but setting specifies security
ca: El punt d'accés no té encriptació però la configuració especifica la seguretat

en: Activate
ca: Activada

en: Activate a connection
ca: Activa una connexió

en: Active Backup
ca: Còpia de seguretat activa

en: Active connection details
ca: Detalls de l'activació de la connexió

en: Ad-Hoc Network
ca: Xarxa Ad-Hoc

en: Ad-Hoc mode is incompatible with 802.1x security
ca: El mode Ad-Hoc no és compatible amb seguretat 802.1x

en: Ad-Hoc mode is incompatible with LEAP security
ca: El mode Ad-Hoc no és compatible amb seguretat LEAP

en: Ad-Hoc mode requires 'open' authentication
ca: Al mode Ad-Hoc li cal autenticació «open»

en: Adaptive Load Balancing (alb)
ca: «%s» <

en: Add
ca: Afegeix

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Adding a new '%s' connection
ca: S'està afegint una connexió «%s» nova

en: Addresses
ca: Adreces

en: Aging time
ca: Temps d'envelliment

en: Allow BSD data compression
ca: Permet la compressió de les dades BSD

en: Allow Deflate data compression
ca: Permet la compressió de dades deflactades

en: Allow control of network connections
ca: Permet el control de les connexions de xarxa

en: Allowed IPs
ca: IPs permeses

en: Allowed authentication methods:
ca: Mètodes d'autenticació permesos:

en: Allowed values for '%s' property: %s
ca: Valors permesos per a la propietat «%s»: %s

en: An array of 8 boolean values, where the array index corresponds to the User Priority (0 - 7) and the value indicates whether or not the corresponding priority should transmit priority pause.
ca: Un vector de 8 valors booleans on l'índex del vector correspon a la Prioritat d'usuari (0 - 7) i el valor indica si la prioritat corresponent ha de transmetre una pausa de prioritat.

en: An http(s) address for checking internet connectivity
ca: Una adreça http(s) per verificar la connectivitat d'Internet

en: Anonymous identity
ca: Identitat anònima

en: Are you sure you want to delete the connection '%s'?
ca: Realment voleu esborrar la connexió %s?

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication required by wireless network
ca: Es requereix l'autenticació per a la xarxa sense fil

en: AutoIP service error
ca: Error del servei AutoIP

en: AutoIP service failed
ca: Ha fallat el servei AutoIP

en: AutoIP service failed to start
ca: Ha fallat l'inici del servei AutoIP

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic (DHCP-only)
ca: Automàtica (sols DHCP)

en: Automatically connect
ca: Connecta automàticament

en: Available properties: %s
ca: Propietats disponibles: %s

en: Available settings: %s
ca: Paràmetres disponibles: %s

en: Available to all users
ca: Disponible per a tots els usuaris

en: BOND
ca: VINCULADA

en: BRIDGE
ca: PONT

en: BRIDGE PORT
ca: PORT DEL PONT

en: Back
ca: Enrere

en: Bond
ca: Vinculada

en: Bond connection
ca: Connexió vinculada

en: Bond connection %d
ca: Connexió vinculada %d

en: Bridge
ca: Pont

en: Bridge connection
ca: Connexió pont

en: Bridge connection %d
ca: Connexió de pont %d

en: Broadcast
ca: Difusió

en: CA cert
ca: Certificat de CA

en: CA certificate must be in X.509 format
ca: El certificat CA ha de tenir format X.509

en: CDMA connection
ca: Connexió CDMA

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot create '%s': %s
ca: No es pot crear «%s»: %s

en: Cannot set '%s' without '%s'
ca: No es pot establir «%s» sense «%s»

en: Carrier/link changed
ca: Ha canviat l'operador o l'enllaç

en: Channel
ca: Canal

en: Channel (<default|0-26>)
ca: Canal(<predeterminat|0-26>)

en: Channel on which the mesh network to join is located.
ca: Canal on es troba la xarxa de malla per unir-s'hi.

en: Check
ca: Comprova

en: Cloned MAC address
ca: Adreces MAC clonades

en: Compiled without crypto support.
ca: Compilat sense compatibilitat de criptografia.

en: Config directory location
ca: Ubicació del directori de configuració

en: Config file location
ca: Ubicació del fitxer de configuració

en: Connected
ca: Connectat

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Connection '%s' (%s) successfully added.
ca: S'ha afegit correctament la connexió «%s» (%s).

en: Connection '%s' (%s) successfully deleted.
ca: La connexió «%s» (%s) s'ha esborrat correctament.

en: Connection '%s' (%s) successfully modified.
ca: La connexió «%s» (%s) s'ha modificat correctament.

en: Connection '%s' (%s) successfully saved.
ca: La connexió «%s» (%s) s'ha desat correctament.

en: Connection '%s' (%s) successfully updated.
ca: La connexió «%s» (%s) s'ha actualitzat correctament.

en: Connection '%s' successfully deactivated (D-Bus active path: %s)
ca: S'ha desactivat correctament la connexió «%s» (camí activa D-Bus: %s)

en: Connection is already active
ca: La connexió ja està activada

en: Connection profile details
ca: Detalls del perfil de la connexió

en: Connection sharing via a protected Wi-Fi network
ca: Connexió compartida mitjançant una xarxa Wi-Fi protegida

en: Connection sharing via an open Wi-Fi network
ca: Connexió compartida mitjançant una xarxa Wi-Fi oberta

en: Connection successfully activated (D-Bus active path: %s)
ca: La connexió s'ha activat correctament (camí actiu D-Bus: %s)

en: Connections will default to keep the autogenerated priority 0 local rule unless this setting is set to TRUE.
ca: Les connexions mantindran per defecte la regla autogenerada local de prioritat 0 llevat que aquest paràmetre estigui establert a TRUE.

en: Connectivity
ca: Connectivitat

en: Connectivity is now '%s'
ca: La connectivitat ara està «%s»

en: Control whether VLAN filtering is enabled on the bridge.
ca: Controla si el filtratge de VLAN està habilitat al pont.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge.
ca: Controla si l'Spanning Tree Protocol (STP) està activat en aquesta passarel·la.

en: Controls whether per-VLAN stats accounting is enabled.
ca: Controla si la recopilació d'estadístiques per VLAN està habilitada.

en: Cookie
ca: Galeta

en: Could not activate connection: %s
ca: No s'ha pogut activar la connexió: %s

en: Could not contact NetworkManager: %s.
ca: No s'ha pogut contactar el NetworkManager: %s.

en: Could not create editor for connection '%s' of type '%s'.
ca: No s'ha pogut crear l'editor per a la connexió «%s» de tipus «%s».

en: Could not create editor for invalid connection '%s'.
ca: No s'ha pogut crear l'editor per a la connexió no vàlida: «%s».

en: Could not create temporary file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporari: %s

en: Could not daemonize: %s [error %u]
ca: No s'ha pogut convertir en dimoni: %s [error %u]

en: Could not decode private key.
ca: No s'ha pogut descodificar la clau privada.

en: Could not delete connection '%s': %s
ca: No s'ha pogut esborrar la connexió «%s»: %s

en: Could not find "%s" binary
ca: No s'ha pogut trobar el binary «%s»

en: Could not find any session id for uid %d
ca: No s'ha pogut trobar cap identificador de sessió per a l'uid %d

en: Could not generate random data.
ca: No s'han pogut generar dades aleatòries.

en: Could not load file '%s'
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer «%s»

en: Could not parse arguments
ca: No s'han pogut analitzar els arguments

en: Could not re-read file: %s
ca: No s'ha pogut tornar a llegir el fitxer: %s

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %d
ca: No s'ha pogut descodificar el fitxer PKCS#12: %d

en: Couldn't decode PKCS#12 file: %s
ca: No s'ha pogut descodificar el fitxer PKCS#12: %s

en: Couldn't decode PKCS#8 file: %s
ca: No s'ha pogut descodificar el fitxer PKCS#18: %s

en: Couldn't decode certificate: %d
ca: No s'ha pogut descodificar el certificat: %d

en: Couldn't decode certificate: %s
ca: No s'ha pogut descodificar el certificat: %s

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %d
ca: No s'ha pogut inicialitzar el descodificador PKCS#12: %d

en: Couldn't initialize PKCS#12 decoder: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar el descodificador PKCS#12: %s

en: Couldn't initialize PKCS#8 decoder: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar el descodificador PKCS#8: %s

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %d
ca: No s'ha pogut verificar el fitxer PKCS#12: %d

en: Couldn't verify PKCS#12 file: %s
ca: No s'ha pogut verificar el fitxer PKCS#12: %s

en: Create
ca: Crea

en: Current nmcli configuration:
ca: Configuració actual del nmcli:

en: DCB or FCoE setup failed
ca: Ha fallat la configuració del DCB o del FCoE

en: DHCP client error
ca: Error del client DHCP

en: DHCP client failed
ca: Ha fallat el client DHCP

en: DHCP client failed to start
ca: Ha fallat l'inici del client DHCP

en: DHCP option cannot be longer than 255 characters
ca: L'opció DHCP no pot ser més llarga de 255 caràcters

en: DNS servers
ca: Servidors DNS

en: DSL authentication
ca: Autenticació DSL

en: DSL connection %d
ca: Connexió DSL %d

en: DUN connection must include a GSM or CDMA setting
ca: La connexió DUN ha d'incloure una configuració GSM o CDMA

en: DUN requested, but Bluetooth device does not support DUN
ca: S'ha requerit DUN, però el dispositiu Bluetooth no dóna suport a DUN

en: Datagram
ca: Datagrama

en: Deactivate
ca: Desactivada

en: Delete
ca: Esborra

en: Destination
ca: Destinació

en: Destination port
ca: Port de destinació

en: Detect a slave connection with '%s' set and a port type '%s'. '%s' should be set to '%s'
ca: Detecta una connexió esclava amb «%s» establert i un tipus de port «%s». «%s» hauria d'establir-se a «%s»

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device '%s' not found
ca: No s'ha trobat el dispositiu «%s»

en: Device '%s' successfully activated with '%s'.
ca: L'argument «%s» s'ha activat correctament amb «%s».

en: Device '%s' successfully disconnected.
ca: El dispositiu «%s» s'ha desconnectat correctament.

en: Device '%s' successfully removed.
ca: El dispositiu «%s» s'ha suprimit correctament.

en: Device LLDP neighbors
ca: Veïns LLDP del dispositiu

en: Device MAC (%s) is blacklisted by the connection.
ca: La MAC del dispositiu (%s) ha estat posada a la llista negra pel dispositiu.

en: Device details
ca: Detalls del dispositiu

en: Device disconnected by user or client
ca: El dispositiu ha estat desconnectat per l'usuari o pel client

en: Device is now managed
ca: Ara es gestiona el dispositiu

en: Device is now unmanaged
ca: Ara no es gestiona el dispositiu

en: Dictionary of key/value pairs of VPN plugin specific data.  Both keys and values must be strings.
ca: Diccionari de parells clau/valor de dades específiques del connector VPN. Tant les claus com els valors han de ser cadenes.

en: Dictionary of key/value pairs of VPN plugin specific secrets like passwords or private keys.  Both keys and values must be strings.
ca: Diccionari de parells clau/valor de secrets específics del connector VPN com ara contrasenyes o claus privades. Tant les claus com els valors han de ser cadenes.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Disconnected by user
ca: Desconnectat per l'usuari

en: Do you also want to clear '%s'? [yes]:
ca: Voleu també netejar «%s»? [sí]:

en: Do you also want to set '%s' to '%s'? [yes]:
ca: Voleu també establir «%s» a «%s»? [sí]:

en: Do you want to provide them? %s
ca: Voleu proporcionar-les? %s

en: Do you want to remove them? [yes]
ca: Voleu remoure'ls? [sí]

en: Domain
ca: Domini

en: Don't become a daemon
ca: No et converteixis en un dimoni

en: Don't become a daemon, and log to stderr
ca: No et converteixis en un dimoni, i envia el registre a la sortida estàndard

en: Don't print anything
ca: No imprimeixis res

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmica (802.1x)

en: Dynamic WEP requires 'ieee8021x' key management
ca: A la WEP dinàmica li cal gestió de claus «ieee8021x»

en: Dynamic WEP requires 'open' authentication
ca: A la WEP dinàmica li cal autenticació «open»

en: Dynamic WEP requires an 802.1x setting
ca: A la WEP dinàmica li cal una configuració 802.1x

en: Edit '%s' value:
ca: Edita el valor «%s»:

en: Edit Connection
ca: Edita la connexió

en: Edit a connection
ca: Edita una connexió

en: Edit...
ca: Edita...

en: Editing existing '%s' connection: '%s'
ca: S'està editant la connexió «%s» existent: «%s»

en: Editor failed: %s
ca: Ha fallat l'editor: %s

en: Egress priority maps [none]
ca: Mapes de prioritat de sortida [cap]

en: Enable 802.1X security
ca: Activa la seguretat 802.1X

en: Enable IGMP snooping
ca: Habilita el tafaneig IGMP

en: Enable PI
ca: Habilita PI

en: Enable STP
ca: Habilita l'STP

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
ca: Habilita el STP (Spanning Tree Protocol)

en: Enable VNET header
ca: Habilita la capçalera VNET

en: Enable encryption
ca: Activa el xifrat

en: Enable multi queue
ca: Habilita la multi cua

en: Enable or disable RSTP.
ca: Habilita o inhabilita l'RSTP.

en: Enable or disable STP.
ca: Habilita o inhabilita l'STP.

en: Enable or disable Wi-Fi devices
ca: Habilita o inhabilita els dispositius Wi-Fi

en: Enable or disable WiMAX mobile broadband devices
ca: Habilita o inhabilita els dispositius de banda ampla mòbil WiMAX

en: Enable or disable connectivity checking
ca: Habilita o inhabilita la comprovació de la connectivitat

en: Enable or disable device statistics
ca: Habilita o inhabilita les estadístiques del dispositiu

en: Enable or disable mobile broadband devices
ca: Habilita o inhabilita els dispositius de banda ampla mòbil

en: Enable or disable sending of multicast queries by the bridge. If not specified the option is disabled.
ca: Activa o desactiva l'enviament de consultes multidifusió de la passarel·la. Si no s'especifica, l'opció queda desactivada.

en: Enable or disable system networking
ca: Habilita o inhabilita la xarxa del sistema

en: Encapsulation of ADSL connection.  Can be "vcmux" or "llc".
ca: Encapsulació de la connexió ADSL. Pot ser «vcmux» o «llc».

en: Encrypt traffic
ca: Xifra el trànsit

en: Enter '%s' value:
ca: Entreu el valor «%s»:

en: Enter a list of IPv4 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 32.
    
    Example: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24
ca: Entre una llista d'adreces IPv4 amb format:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Si no hi ha prefix s'interpreta com a prefix de 32.
    
    Exemple: 192.168.1.5/24, 10.0.0.11/24

en: Enter a list of IPv4 addresses of DNS servers.
    
    Example: 8.8.8.8, 8.8.4.4
ca: Entreu una llista d'adreces IPv4 de servidors DNS.
    
    Exemple: 8.8.8.8, 8.8.4.4

en: Enter a list of IPv4 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 32.
    Missing next-hop is regarded as 0.0.0.0.
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24
ca: Entreu una llista de rutes IPv4 amb format:
      ip[/prefix] [salt-següent] [mètrica],...
    
    Si no hi ha prefix s'interpreta com a prefix de 32
    Si no hi ha salt-hop s'interpreta com a 0.0.0.0.
    Si no hi ha mètrica significa predeterminat (el nucli del NM establirà un valor predeterminat).
    
    Exemples: 192.168.2.0/24 192.168.2.1 3, 10.1.0.0/16 10.0.0.254
              10.1.2.0/24

en: Enter a list of IPv4 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
ca: Introduïu una llista de regles d'encaminanent IPv4 amb el següent format:
      priority [prioritat] [from [origen]] [to [destí]], ,...

en: Enter a list of IPv6 addresses formatted as:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Missing prefix is regarded as prefix of 128.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b
ca: Entreu una llista d'adreces IPv6 amb format:
      ip[/prefix], ip[/prefix],...
    Si falta el prefix s'interpreta com a prefix de 128.
    
    Exemple: 2607:f0d0:1002:51::4/64, 1050:0:0:0:5:600:300c:326b

en: Enter a list of IPv6 addresses of DNS servers.  If the IPv6 configuration method is 'auto' these DNS servers are appended to those (if any) returned by automatic configuration.  DNS servers cannot be used with the 'shared' or 'link-local' IPv6 configuration methods, as there is no upstream network. In all other IPv6 configuration methods, these DNS servers are used as the only DNS servers for this connection.
    
    Example: 2607:f0d0:1002:51::4, 2607:f0d0:1002:51::1
ca: Entreu una llisa d'adreces IPv6 de servidors DNS. Si el mètode de configuració IPv6 
    és «auto» aquests servidors DNS s'annexen als que retorna (si retorna cap) la 
    configuració automatica. Els servidors DNS no es poden usar amb els métodes de 
    configuracó DNS «shared» o «link-local», atès que no hi una xarxa superior. A tots
    els altres mètodes de configuració IPv6, aquests servidors DNS s'usen com a únics
    servidors DNS per a aquesta connexió.

en: Enter a list of IPv6 routes formatted as:
      ip[/prefix] [next-hop] [metric],...
    
    Missing prefix is regarded as a prefix of 128.
    Missing next-hop is regarded as "::".
    Missing metric means default (NM/kernel will set a default value).
    
    Examples: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55
ca: Entreu una llista de rutes IPv6 amb format:
      ip[/prefix] [salt-següent] [mètrica],...
    
    Si falta el prefix s'interpreta com a prefix de 128.
    Si falta salt-següent s'interpreta com a «::».
    Si falta mètrica s'interpreta predeterminat (el nucli del NM establirà un valor predeterminat).
    
    Exemples: 2001:db8:beef:2::/64 2001:db8:beef::2, 2001:db8:beef:3::/64 2001:db8:beef::3 2
              abbe::/64 55

en: Enter a list of IPv6 routing rules formatted as:
      priority [prio] [from [src]] [to [dst]], ,...
ca: Introduïu una llista de regles d'encaminanent IPv6 amb el següent format:
      priority [prioritat] [from [origen]] [to [destí]], ,...

en: Enter a list of S/390 options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,...
    Valid options are: %s
ca: Entreu una llista d'opcions S/390 amb format:
      option = <valor>, option = <valor>,...
    Són opcions vàlides: %s

en: Enter a list of bonding options formatted as:
      option = <value>, option = <value>,... 
    Valid options are: %s
    'mode' can be provided as a name or a number:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Example: mode=2,miimon=120
ca: Entreu una llista d'opcions de vinculació amb format:
      opció = <valor>, opció = <valor>,... 
    Són opcions vàlides: %s
    «mode» es pot proporcionar com un nom o un número:
    balance-rr    = 0
    active-backup = 1
    balance-xor   = 2
    broadcast     = 3
    802.3ad       = 4
    balance-tlb   = 5
    balance-alb   = 6
    
    Exemple: mode=2,miimon=120

en: Enter a list of subchannels (comma or space separated).
    
    Example: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22
ca: Entreu una llista de subcanals (separats per comes o espais).
    
    Exemple: 0.0.0e20 0.0.0e21 0.0.0e22

en: Enter a list of user permissions. This is a list of user names formatted as:
      [user:]<user name 1>, [user:]<user name 2>,...
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: alice bob charlie
ca: Entreu una llista de permisos d'usuari. Això és una llista de noms d'usuaris amb format:
      [user:]<nom d'usuari 1>, [user:]<nom d'usuari 2>,...
    Els elements es poden separar per comes o espais.
    
    Exemple: alícia pep carles

en: Enter a value which indicates whether the connection is subject to a data
    quota, usage costs or other limitations. Accepted options are:
    'true','yes','on' to set the connection as metered
    'false','no','off' to set the connection as not metered
    'unknown' to let NetworkManager choose a value using some heuristics
ca: Entreu un valor que indica si la connexió està subjecte a una quota de dades, costos d'ús o d'altres limitacions. Les opcions acceptades són:
    «true»,«yes»,«on» per establir la connexió com a mesurada
    «false»,«no»,«off» per establir la connexió com a no mesurada
    «unknown» perquè el NetworkManager escolli un valor usant alguna heurística

en: Enter bytes as a list of hexadecimal values.
    Two formats are accepted:
    (a) a string of hexadecimal digits, where each two digits represent one byte
    (b) space-separated list of bytes written as hexadecimal digits (with optional 0x/0X prefix, and optional leading 0).
    
    Examples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2
ca: Entreu els bytes com una llista de valors hexadecimals.
    S'accepten dos formats:
    (a) una cadena de dígits exadecimals, on cada dos dígits representen un byte
    (b) una llista separada per espais de bytes escrits com a dígits hexadecimas (amb prefix opcional 0x/0X,i un 0 inicial opcional). 
    
    Exemples: ab0455a6ea3a74C2
              ab 4 55 0xa6 ea 3a 74 C2

en: Enter connection type:
ca: Entreu el tipus de connexió:

en: Enter file path to CA certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/cacert.crt
ca: Entreu el camí de fitxers per al certificat CA (opcionalment prefixat amb file://).
      [file://]<camí de fitxer>
    Noteu que el ncmli no dóna suport a especificar els certificats com a dades blob sense processar.
    Exemple: /home/usuari/cacert.crt

en: Enter file path to CA certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/ca-zweite-phase.crt
ca: Entreu el camí de fitxer per al certificar CA per a l'autenticació interior (opcionalment prefixat amb file://)
      [file://]<camí de fitxer>
    Noteu que el ncmli no dóna suport a especificar els certificats com a dades blob sense processar.
    Exemple: /home/usuari/ca-zweite-phase.crt

en: Enter file path to client certificate (optionally prefixed with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara.crt
ca: Entreu el camí de fitxer per als certificats de client (opcionalment prefixat amb file://).
      [file://]<camí de fitxer>
    Noteu que el ncmli no dóna suport a especificar els certificats com a data blot sense epecificar.
    Exemple: /home/usuari/jara.crt

en: Enter file path to client certificate for inner authentication (optionally prefixed
    with file://).
      [file://]<file path>
    Note that nmcli does not support specifying certificates as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-zweite-phase.crt
ca: Entreu el camí de fitxer per al certificar de client per a l'autenticació interior (opcionalment prefixat amb file://)
      [file://]<camí de fitxer>
    Noteu que el ncmli no dóna suport a especificar els certificats com a dades blob sense processar.
    Exemple: /home/usuari/ca-zweite-phase.crt

en: Enter path to a private key and the key password (if not set yet):
      [file://]<file path> [<password>]
    Note that nmcli does not support specifying private key as raw blob data.
    Example: /home/cimrman/jara-priv-key Dardanely
ca: Entreu el camí per a una clau privada i la contrasenya de la clau (si no s'ha establert encara):
      [file://]<camí de fitxer> [<contrasenya>]
    Noteu que el ncmli no dóna suport a especificar la clau privada com a dades blob sense processar.
    Exemple: /home/usuari/usuari-clau-priv lamevacontrasenya

en: Enter secondary connections that should be activated when this connection is
    activated. Connections can be specified either by UUID or ID (name). nmcli
    transparently translates names to UUIDs. Note that NetworkManager only supports
    VPNs as secondary connections at the moment.
    The items can be separated by commas or spaces.
    
    Example: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7
ca: Entreu les connexions secundàries que s'haurien d'activar quan s'activa aquesta connexió. Les connexions es poden especificar o bé per UUID o per ID (nom). L'nmcli tradueix transparentment els noms a UUID. Noteu que el NetworkManager actualment sols dóna suport els VPN com a connexions secundàries.
    Els elements es poden separar per comes o espais.
    
    Exemple: private-openvpn, fe6ba5d8-c2fc-4aae-b2e3-97efddd8d9a7

en: Enter the type of WEP keys. The accepted values are: 0 or unknown, 1 or key, and 2 or passphrase.
ca: Entreu el tipus de les claus WEP. Els valors acceptats són: 0 per a desconegut, 1 per a clau, i 2 per a frase de contrasenya.

en: Error initializing certificate data: %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar les dades del certificat: %s

en: Error updating secrets for %s: %s
ca: S'ha produït un error quan s'estaven actualitzant els secrets per a %s: %s

en: Error: %s - no such connection profile.
ca: Error: %s - no existeix aquest perfil de connexió.

en: Error: %s argument is missing.
ca: Error: falta l'argument %s.

en: Error: %s properties, nor it is a setting name.
ca: Error: %s propietats, tampoc és el nom d'un paràmetre.

en: Error: '%s' argument is missing.
ca: Error: Falta l'argument «%s».

en: Error: '%s' argument is required.
ca: Error: es requereix el paràmetre «%s».

en: Error: '%s' cannot repeat.
ca: Error: «%s» no pot repetir.

en: Error: '%s' is ambiguous (%s.%s or %s.%s).
ca: Error: «%s» és ambigu (%s.%s o %s.%s).

en: Error: '%s' is not a valid argument for '%s' option.
ca: Error: «%s» no és un paràmetre vàlid per a l'opció «%s».

en: Error: '%s' is not a valid monitoring mode; use '%s' or '%s'.
ca: Error: «%s» no és un mode vàlid de monitoratge; useu «%s» o «%s».

en: Error: '%s' is not a valid timeout.
ca: Error: «%s» no és un temps d'espera vàlid.

en: Error: '%s' is not an active connection.
ca: Error: «%s» no és una connexió activa.

en: Error: '%s' is not valid argument for '%s' option.
ca: Error: «%s» no és un argument vàlid per a l'opció «%s».

en: Error: '%s' setting not present in the connection
ca: Error: el paràmetre %s no està present a la connexió

en: Error: '--fields' value '%s' is not valid here (allowed field: %s)
ca: Error: aquí no és vàlid el valor «%s» de «--fields» (camp permès: %s)

en: Error: 'autoconnect': %s.
ca: Error: «autoconnect»: %s.

en: Error: 'connection show': %s
ca: Error: «connection show»: %s

en: Error: 'device lldp list': %s
ca: Error: «device lldp list»: %s

en: Error: 'device show': %s
ca: Error: «device show»: %s

en: Error: 'device status': %s
ca: Error: «device status»: %s

en: Error: 'device wifi': %s
ca: Error: «device wifi»: %s

en: Error: 'file' argument is required.
ca: Error: es requereix l'argument «file».

en: Error: 'general logging': %s
ca: Error: «general logging»: %s

en: Error: 'general permissions': %s
ca: Error: «general permissions»: %s

en: Error: 'managed': %s.
ca: Error: «managed»: %s.

en: Error: 'monitor' command '%s' is not valid.
ca: Error: l'ordre «%s» de «monitor» no és vàlida.

en: Error: 'networking' command '%s' is not valid.
ca: Error: l'ordre «%s» de «networking» no és vàlida.

en: Error: 'save': %s.
ca: Error: «save»: %s.

en: Error: 'type' argument is required.
ca: Error: es requereix el paràmetre «type».

en: Error: <new name> argument is missing.
ca: Error: falta l'argument <nom nou>.

en: Error: <setting>.<property> argument is missing.
ca: Error: falta l'argument a <configuració>.<propietat>.

en: Error: Access point with bssid '%s' not found.
ca: Error: no s'ha trobat el punt d'accés amb bssid «%s».

en: Error: Argument '%s' was expected, but '%s' provided.
ca: Error: s'esperava l'argument «%s», però s'ha proporcionat «%s».

en: Error: BSSID to connect to (%s) differs from bssid argument (%s).
ca: Error: el BSSID per connectar a (%s) és diferent de l'argument bssid (%s).

en: Error: Cannot activate connection: %s.
ca: Error: no es pot activar la connexió: %s.

en: Error: Connection '%s' exists but properties don't match.
ca: Error: la connexió «%s» existeix però les propietats no encaixen.

en: Error: Connection activation failed.
ca: Error: ha fallat l'activació de la connexió.

en: Error: Connection activation failed: %s
ca: Error: no s'ha pogut activar la connexió: %s

en: Error: Could not create NMClient object: %s.
ca: Error: no s'ha pogut crear l'objecte NMClient: %s.

en: Error: Device '%s' (%s) deletion failed: %s
ca: Error: ha fallat la supressió del dispositiu «%s» (%s): %s

en: Error: Device '%s' (%s) disconnecting failed: %s
ca: Error: la desconnexió del dispositiu «%s» (%s) ha fallat: %s

en: Error: Device '%s' is not a Wi-Fi device.
ca: Error: el dispositiu «%s» no és un dispositiu Wi-Fi.

en: Error: Device '%s' not found.
ca: Error: no s'ha trobat el dispositiu «%s».

en: Error: Device '%s' not found.
ca: Error: no s'ha trobat el dispositiu «%s».

en: Error: Device '%s' supports neither AP nor Ad-Hoc mode.
ca: Error: el dispositiu «%s» no dóna suport ni al mode AP ni a l'Ad-Hoc.

en: Error: Device '%s' was not recognized as a Wi-Fi device, check NetworkManager Wi-Fi plugin.
ca: Error: el dispositiu «%s» no s'ha reconegut com un dispositiu Wi-Fi, verifiqueu el connector Wi-Fi del NetworkManager.

en: Error: Device activation failed: %s
ca: Error: no s'ha pogut activar el dispositu: %s

en: Error: Failed to activate '%s' (%s) connection: %s
ca: Error: no s'ha pogut desconnectar la connexió «%s» (%s): %s

en: Error: Failed to add '%s' connection: %s
ca: Error: no s'ha pogut afegir la connexió «%s»: %s

en: Error: Failed to add/activate new connection: %s
ca: Error: no s'ha pogut afegir/activar la connexió nova: %s

en: Error: Failed to modify connection '%s': %s
ca: Error: no s'ha pogut modificar la connexió «%s»: %s

en: Error: Failed to save '%s' (%s) connection: %s
ca: Error: no s'ha pogut desar la connexió «%s» (%s): %s

en: Error: Failed to scan hidden SSID: %s.
ca: Error: no s'ha pogut escanejar l'SSID amagat: %s.

en: Error: Failed to setup a Wi-Fi hotspot: %s
ca: Error: no s'ha pogut establir un punt d'accés Wi-Fi: %s

en: Error: Invalid 'password': %s.
ca: Error: 'password' no és vàlid: %s.

en: Error: NetworkManager is not running.
ca: Error: el NetworkManager no s'està executant.

en: Error: No Wi-Fi device found.
ca: Error: no s'ha trobat cap dispositiu Wi-Fi.

en: Error: No access point with BSSID '%s' found.
ca: Error: no s'ha trobat cap punt d'accés amb la BSSID «%s».

en: Error: No arguments provided.
ca: Error: no s'han especificat arguments.

en: Error: No connection specified.
ca: Error: no s'ha especificat cap connexió.

en: Error: No interface specified.
ca: Error: no s'ha especificat cap interfície.

en: Error: No network with SSID '%s' found.
ca: Error: no s'ha trobat cap xarxa amb la SSID «%s».

en: Error: No property specified.
ca: Error: no s'ha especificat cap propietat.

en: Error: Option '%s' is unknown, try 'nmcli -help'.
ca: Error: l'opció «%s» és desconeguda, proveu «nmcli -help».

en: Error: Option '--pretty' is mutually exclusive with '--terse'.
ca: Error: l'opció «--pretty» és mútuament exclusiu amb «--terse».

en: Error: Option '--pretty' is specified the second time.
ca: Error: l'opció «--pretty» s'ha especificat dos cops.

en: Error: Option '--terse' is mutually exclusive with '--pretty'.
ca: Error: l'opció «--terse» és mútuament exclusiu amb «--pretty».

en: Error: Option '--terse' is specified the second time.
ca: Error: l'opció «--terse» s'ha especificat dos cops.

en: Error: Parameter '%s' is neither SSID nor BSSID.
ca: Error: El paràmetre «%s» no és ni SSID ni BSSID.

en: Error: SSID or BSSID are missing.
ca: Error: falten la SSID o la BSSID.

en: Error: Timeout %d sec expired.
ca: Error: s'ha excedit el temps d'espera de %d segons.

en: Error: Unexpected argument '%s'
ca: Error: argument inesperat «%s».

en: Error: Unknown connection '%s'.
ca: Error: connexió desconeguda:«%s».

en: Error: argument '%s' not understood. Try passing --help instead.
ca: Error: el paràmetre «%s» no s'entén. Intenteu posar --help al seu lloc.

en: Error: band argument value '%s' is invalid; use 'a' or 'bg'.
ca: Error: el valor «%s» de l'argument de banda no és vàlid; useu «a» o «bg».

en: Error: bssid argument value '%s' is not a valid BSSID.
ca: Error: el valor «%s» de l'argumenta de la bssid no és una BSSID vàlida.

en: Error: cannot delete unknown connection(s): %s.
ca: Error: no es pot esborrar la connexió desconeguda (o les connexions desconegudes): %s.

en: Error: channel '%s' not valid for band '%s'.
ca: Error: el canal «%s» no és vàlid per a la banda «%s».

en: Error: channel requires band too.
ca: Error: el canal requereix també una banda.

en: Error: command doesn't support --offline mode.
ca: Error: l'ordre no admet el mode --offline.

en: Error: connection is not saved. Type 'save' first.
ca: Error: la connexió s'ha desat. Escriviu «save» primer.

en: Error: connection is not valid: %s
ca: Error: la connexió no és vàlida: %s

en: Error: connection verification failed: %s
ca: Error: ha fallat la verificació de la connexió: %s

en: Error: extra argument not allowed: '%s'.
ca: Error: no es permet un argument extra: «%s».

en: Error: failed to create temporary file %s.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal %s.

en: Error: failed to export '%s': %s.
ca: Error: no s'ha pogut exportar «%s»: %s.

en: Error: failed to import '%s': %s.
ca: Error: no s'ha pogut importar «%s»: %s.

en: Error: failed to load VPN plugin: %s.
ca: Error: no s'ha pogut carregar el connector VPN: %s.

en: Error: failed to load connection: %s.
ca: Error: no s'ha pogut carregar la connexió: %s.

en: Error: failed to read temporary file '%s': %s.
ca: Error: no s'ha pogut llegir el fitxer temporal «%s»: %s.

en: Error: failed to reload connections: %s.
ca: Error: no s'han pogut recarregar les connexions: %s.

en: Error: failed to remove a value from %s.%s: %s.
ca: Error: no s'ha pogut eliminar un valor de %s.%s: %s.

en: Error: failed to remove value of '%s': %s
ca: Error: no s'ha pogut eliminar el valor de «%s»: %s

en: Error: failed to set '%s' property: %s
ca: Error: no s'ha pogut estavlir la propietat «%s»: %s

en: Error: failed to set hostname: %s
ca: Error: no s'ha pogut establir el nom de l'ordiador: %s

en: Error: failed to set logging: %s
ca: Error: no s'ha pogut establir el registre: %s

en: Error: invalid '%s' argument: '%s' (use on/off).
ca: Error: paràmetre «%s» no és vàlid: «%s» (useu on/off).

en: Error: invalid <setting>.<property> '%s'.
ca: Error: <configuració>.<propietat> no vàlida «%s».

en: Error: invalid argument '%s'
ca: Error: argument no vàlid «%s»

en: Error: invalid connection type; %s
ca: Error: tipus de connexió no vàlida: %s

en: Error: invalid connection type; %s.
ca: Error: tipus de connexió no vàlida: %s.

en: Error: invalid extra argument '%s'.
ca: Error: argument extra «%s» no vàlid.

en: Error: invalid or not allowed setting '%s': %s.
ca: Error: configuració «%s» no vàlida o no permesa: %s.

en: Error: invalid property '%s': %s.
ca: Error: propietat no vàlida «%s»: %s.

en: Error: invalid property: %s
ca: Error: propietat no vàlida «%s»

en: Error: invalid property: %s%s
ca: Error: propietat no vàlida: %s%s

en: Error: invalid property: %s, neither a valid setting name.
ca: Error: propietat no vàlida: %s, tampoc un nom vàlid de paràmetre.

en: Error: invalid setting argument '%s'; valid are [%s]
ca: Error: argument no vàlid de paràmetre «%s»; són vàlids [%s]

en: Error: invalid setting name; %s
ca: Error: nom no vàlid de paràmetre: «%s»

en: Error: missing argument for '%s' option.
ca: Error: falta l'argument per a l'opció «%s».

en: Error: missing setting for '%s' property
ca: Error: falta un paràmetre per a la propietat «%s»

en: Error: no active connection provided.
ca: Error: no s'ha proporcionat cap connexió activa.

en: Error: no argument given; valid are [%s]
ca: Error: no s'ha donat cap argument; els vàlids són [%s]

en: Error: no setting selected; valid are [%s]
ca: Error: no s'ha seleccionat cap paràmetre, [%s] són vàlids

en: Error: not all active connections found.
ca: Error: No s'han trobar totes les connexions actives.

en: Error: not all connections deleted.
ca: Error: no s'han esborrat totes les connexions.

en: Error: not all connections found.
ca: Error: no s'han trobat totes les connexions.

en: Error: not all devices deleted.
ca: Error: no s'han esborrat tots els dispositius.

en: Error: not all devices disconnected.
ca: Error: no s'han desconnectat tots els dispositius.

en: Error: not all devices found.
ca: Error: no s'han trobat tots els dispositius.

en: Error: only these fields are allowed: %s
ca: Error: sols estan permesos aquests camps: %s

en: Error: openconnect failed: %s
ca: Error: openconnect ha fallat: %s

en: Error: openconnect failed: %s
ca: Error: openconnect ha fallat: %s

en: Error: polkit agent initialization failed: %s
ca: Error: ha fallat la inicialització de l'agent polkit: %s

en: Error: property %s
ca: Error: propietat %s

en: Error: property '%s' is not known.
ca: Error: la propietat «%s» és desconeguda.

en: Error: save-confirmation: %s
ca: Error: confirmació de desada: %s

en: Error: secret agent initialization failed
ca: Error: ha fallat la inicialització de l'agent secret

en: Error: show-secrets: %s
ca: Error: mostra els secrets: %s

en: Error: ssid is too long.
ca: Error: la ssid és massa llarga.

en: Error: status-line: %s
ca: Error: línia d'estat: %s

en: Error: the connection is not VPN.
ca: Error: la connexió no és VPN.

en: Error: unknown extra argument: '%s'.
ca: Error: argument extra desconegut: «%s».

en: Error: unknown setting '%s'
ca: Error: paràmetre desconegut «%s»

en: Error: unknown setting: '%s'
ca: Error: paràmetre desconegut: «%s»

en: Error: value for '%s' argument is required.
ca: Error: es requereix un valor per a l'argument «%s».

en: Error: value for '%s' is missing.
ca: Error: falta el valor per a «%s».

en: Error: wep-key-type argument value '%s' is invalid, use 'key' or 'phrase'.
ca: Error: el valor «%s» de l'argument wep-key-type no és vàlid, useu «key» o «phrase».

en: Ethernet connection %d
ca: Connexions Ethernet %d

en: Ethernet device
ca: Dispositiu Ethernet

en: Ethtool settings
ca: Paràmetres de l'Ethtool

en: Exit immediately if NetworkManager is not running or connecting
ca: Surt immediatament si el NetworkManager no s'està executant o connectant

en: Expected a line break following '%s'
ca: S'esperava un salt de línia després de «%s»

en: Expected whitespace following '%s'
ca: S'esperava un espai en blanc després de «%s»

en: Failed to decode PKCS#8 private key.
ca: No s'ha pogut decodifiar la clau privada PKCS#8.

en: Failed to decode certificate.
ca: No s'ha pogut descodificar el certificat.

en: Failed to decrypt the private key.
ca: No s'ha pogut desencriptar la clau privada.

en: Failed to decrypt the private key: %d.
ca: No s'ha pogut desencriptar la clau privada: %d.

en: Failed to decrypt the private key: %s (%s)
ca: No s'ha pogut desencriptar la clau privada: %s (%s)

en: Failed to decrypt the private key: decrypted data too large.
ca: No s'ha pogut desencriptar la clau privada: les dades desencriptades són massa llargues.

en: Failed to decrypt the private key: unexpected padding length.
ca: No s'ha pogut desencriptar la clau privada: no s'esperava la longitud del farciment.

en: Failed to determine AP security information
ca: No s'ha pogut determinar la informació de seguretat AP

en: Failed to encrypt the data: %s (%s)
ca: No s'han pogut encriptar les dades: %s (%s)

en: Failed to encrypt: %d.
ca: No s'ha pogut encriptar: %d.

en: Failed to finalize decryption of the private key: %d.
ca: No s'ha pogut finalitzar la desencriptació de la clau privada: %d.

en: Failed to find expected PKCS#8 end tag '%s'.
ca: No s'ha pogut trobar l'etiqueta «%s» final PKCS#8 esperada.

en: Failed to find expected PKCS#8 start tag.
ca: No s'ha pogut trobar l'etiqueta d'inici PKCS#8 esperada.

en: Failed to initialize the crypto engine.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el motor criptogràfic.

en: Failed to initialize the crypto engine: %d.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el motor criptogràfic: %d.

en: Failed to initialize the decryption cipher context: %s (%s)
ca: No s'ha pogut inicialitzar el context del criptògraf de desencriptació: %s (%s)

en: Failed to initialize the decryption cipher slot.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la ranura del criptògraf de desencriptació.

en: Failed to initialize the decryption context.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el context de desencriptació.

en: Failed to initialize the encryption cipher context: %s (%s)
ca: No s'ha pogut inicialitzar del context del criptògraf d'encriptació: %s (%s)

en: Failed to initialize the encryption cipher slot.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la ranura del criptògraf d'encriptació.

en: Failed to initialize the encryption context.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el context d'encriptació.

en: Failed to read configuration: %s
ca: No s'ha pogut llegir la configuració: %s

en: Failed to register with the requested network
ca: Ha fallat el registre amb la xarxa demanada

en: Failed to select the specified APN
ca: Ha fallat la selecció de l'APN especificat

en: Failed to set IV for decryption.
ca: No s'ha pogut definir el vector d'inicialització per a la desencriptació.

en: Failed to set IV for encryption.
ca: No s'ha pogut establir el vector d'inicialització per a l'encriptació.

en: Failed to set symmetric key for decryption.
ca: No s'ha pogut definir la clau simètrica per a la desencriptació.

en: Failed to set symmetric key for encryption.
ca: No s'ha pogut establir la clau simètrica per encriptar.

en: File to import:
ca: Fitxer a importar:

en: Forward delay
ca: Demora cap endavant

en: GROUP
ca: GRUP

en: GSM Modem's SIM PIN required
ca: Cal el PIN de la SIM del mòdem GSM

en: GSM Modem's SIM PUK required
ca: Cal el PUK de la SIM del mòdem GSM

en: GSM Modem's SIM card not inserted
ca: No està inserida la targeta SIM del mòdem GSM

en: GSM Modem's SIM wrong
ca: La SIM del mòdem GSM és incorrecta

en: GSM connection
ca: Connexió GSM

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Gateway certificate hash
ca: Hash del certificat de la passarel·la

en: Group password
ca: Contrasenya de grup

en: Hairpin mode
ca: Mode hairpin

en: Hello time
ca: Temps de benviguda

en: Hide
ca: Amaga

en: Hostname
ca: Nom del sistema

en: Hostname set to '%s'
ca: Nom d'amfitrió establert a «%s»

en: Hotspot password: %s
ca: Contrasenya del punt d'accés: %s

en: IP Tunnel
ca: Tunel IP

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ca: No s'ha pogut reservar la configuració IP (no hi ha una adreça disponible, temps d'espera, etc.)

en: IP tunnel connection
ca: Connexió per túnel IP

en: IPv4 CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ IPv4

en: IPv6 CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ IPv6

en: IV contains non-hexadecimal digits.
ca: El vector d'inicialització conté dígits que no són hexadecimals.

en: IV must be an even number of bytes in length.
ca: La llargada del vector d'inicialització ha de ser un nombre parell de bytes.

en: Identity
ca: Identitat

en: If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ca: Si esteu creant una VPN, i la connexió VPN que voleu crear no apareix a la llista, potser no teniu instal·lat el connector VPN correcte.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore automatically obtained routes
ca: Ignora les rutes obtingudes automàticament

en: InfiniBand P_Key connection did not specify parent interface name
ca: La connexió InfiniBand P_Key no ha especificat el nom de l'interfície pare

en: InfiniBand connection
ca: Connexió InfiniBand

en: InfiniBand connection %d
ca: Connexió InfiniBand %d

en: InfiniBand device does not support connected mode
ca: El dispositiu InfiniBand no suporta el mode connectat

en: Interface(s):
ca: Interfície(s):

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Internal config file location
ca: Ubicació del fitxer de configuració interna

en: Invalid IPv4 address '%s'
ca: Adreça IPv4 «%s» no és vàlida

en: Invalid IPv4 address prefix '%u'
ca: Prefix «%u» d'adreça IPv4 no vàlida

en: Invalid IPv6 address '%s'
ca: Adreça IPv4 «%s» no és vàlida

en: Invalid IPv6 address prefix '%u'
ca: Prefix «%u» d'adreça IPv6 no vàlida<

en: Invalid MAC in the blacklist: %s.
ca: MAC no vàlida a la llista negra: %s.

en: Invalid configuration option '%s'; allowed [%s]
ca: Opció de configuració no vàida: «%s»; es permet [%s]

en: Invalid device Bluetooth address.
ca: Adreça no vàlida de Bluetooth del dispositiu.

en: Invalid device MAC address %s.
ca: L'adreça MAC del dispositiu %s no és vàlida.

en: Invalid device MAC address.
ca: Adreça MAC no vàlida del dispositiu.

en: Invalid option.  Please use --help to see a list of valid options.
ca: Opció no vàlida.  Utilitzeu --help per a veure la llista d'opcions vàlides.

en: Invalid routing metric '%s'
ca: Mètrica d'enrutament «%s» no vàlida

en: Invalid secrets
ca: Els secrets no són vàlids

en: Invalid verify option: %s
ca: Opció no vàlida de verificació: %s

en: JSON configuration
ca: Configuració JSON

en: Key
ca: Clau

en: LEAP authentication is incompatible with 802.1x setting
ca: L'autenticació LEAP no és compatible amb la configuració 802.1x

en: LEAP authentication is incompatible with Ad-Hoc mode
ca: L'autenticació LEAP no és compatible amb el mode Ad-Hoc

en: LEAP authentication requires IEEE 802.1x key management
ca: A l'autenticació LEAP li cal gestió de clau IEEE 802.1x

en: LEAP authentication requires a LEAP username
ca: A l'autenticació LEAP li cal un nom d'usuari LEAP

en: LEAP username requires 'leap' authentication
ca: Al nom d'usuari LEAP li cal autenticació «leap»

en: LOOSE_BINDING,
ca: VINCULACIÓ_SOLTA,

en: Link down delay
ca: Demora de l'enllaçament cap avall

en: Link monitoring
ca: Monitoratge de l'enllaç

en: Link up delay
ca: Demora de l'enllaçament cap amunt

en: Link-Local
ca: Enllaça-Local

en: List of plugins separated by ','
ca: Llista de connectors separada per «,»

en: Local IP
ca: IP local

en: Log domains separated by ',': any combination of [%s]
ca: Els dominis de registre separats per «,»: qualsevol combinació de [%s]

en: Log level: one of [%s]
ca: Nivell de registre: un de [%s]

en: MACVLAN connection
ca: Connexió MACVLAN

en: MII (recommended)
ca: MII (recomendat)

en: Make all warnings fatal
ca: Fes que tots els advertiments siguin fatals

en: Malformed PEM file: DEK-Info was not the second tag.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: la segona etiqueta no és la de DEK-Info.

en: Malformed PEM file: Proc-Type was not first tag.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: la primera etiqueta no és la de Proc-Type.

en: Malformed PEM file: invalid format of IV in DEK-Info tag.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: el format del vector d'inicialització a l'etiqueta DEK-Info no és vàlid.

en: Malformed PEM file: no IV found in DEK-Info tag.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: no s'ha trobat cap vector d'inicialització a l'etiqueta de DEK-Info.

en: Malformed PEM file: unknown Proc-Type tag '%s'.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: l'etiqueta de Proc-Type «%s» és desconeguda.

en: Malformed PEM file: unknown private key cipher '%s'.
ca: El format del fitxer PEM és incorrecte: el criptògraf «%s» de clau privada és desconegut.

en: Max age
ca: Edat màxima

en: Method returned type '%s', but expected '%s'
ca: El mètode ha retornat el tipus «%s», però s'esperava «%s»

en: Metric
ca: Mètrica

en: Missing IPv4 address
ca: Adreça IPv4 faltant

en: Missing IPv6 address
ca: Adreça IPv6 faltant

en: Mobile Broadband
ca: Banda ampla mòbil

en: Mobile broadband connection %d
ca: Connexió per banda ampla mòbil %d

en: Mobile broadband network password
ca: Contrasenya de la xarxa de banda ampla mòbil

en: Modem failed or no longer available
ca: Ha fallat el mòdem o ja no està disponible

en: Modem initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització del mòdem

en: Modem now ready and available
ca: El mòdem està ara preparat i disponible

en: ModemManager is unavailable
ca: El ModemManager no està disponible

en: Modify network connections for all users
ca: Modifica les connexions de xarxa per a tots els usuaris

en: Modify persistent global DNS configuration
ca: Modifica la configuració DNS global persistent

en: Modify persistent system hostname
ca: Modifica el nom de l'ordinador de forma permanent

en: Modify personal network connections
ca: Modifica les connexions personals de xarxa

en: Monitoring connection activation (press any key to continue)
ca: S'està supervisant l'activació de la connexio (premeu qualsevol teclar per continuar)

en: Monitoring frequency
ca: Freqüència de monitoratge

en: Must specify a P_Key if specifying parent
ca: S'ha d'especificar una P-Key si s'especifica el pare

en: N/A
ca: No disponible

en: Necessary firmware for the device may be missing
ca: Pot estar faltant el microprogamari necessari per al dispositiu

en: Network registration denied
ca: S'ha denegat el registre de la xarxa

en: Network registration timed out
ca: El registre de la xarxa ha exhaurit el temps d'espera

en: NetworkManager TUI
ca: TUI del NetworkManager

en: NetworkManager active profiles
ca: Perfils actius del NetworkManager

en: NetworkManager connection profiles
ca: Perfils de connexió del NetworkManager

en: NetworkManager is not running.
ca: El NetworkManager no s'està executant.

en: NetworkManager logging
ca: Registre del NetworkManager

en: NetworkManager monitors all network connections and automatically
    chooses the best connection to use.  It also allows the user to
    specify wireless access points which wireless cards in the computer
    should associate with.
ca: El NetworkManager supervisa totes les connexions de xarxa i escull 
    automàticament la millor connexió per usar. Permet també a l'usuari
    especificar els punts d'accés sense fil amb els quals les targetes 
    de xarxa sense fil de l'ordinador s'haurien d'associar.

en: NetworkManager permissions
ca: Permisos del NetworkManager

en: NetworkManager status
ca: Estat del NetworkManager

en: NetworkManager went to sleep
ca: El NetworkManager s'ha suspès

en: Networking
ca: Xarxa

en: Networkmanager is now in the '%s' state
ca: NetworkManager ara està en estat «%s»

en: Never use this network for default route
ca: No usis mai aquesta xarxa per a la ruta predeterminada

en: New Connection
ca: Connexions nova

en: New connection activation was enqueued
ca: L'activació de la connexió nova s'ha posat a la cua

en: New connection name:
ca: Nom nou de connexió:

en: Next Hop
ca: Salt següent

en: No carrier could be established
ca: No s'ha pogut establir cap operador

en: No custom routes are defined.
ca: No hi ha rutes personalitzades definides.

en: No dial tone
ca: No hi ha to de trucada

en: No reason given
ca: No s'ha donat cap raó

en: No service name specified
ca: No s'ha especificat cap nom de servei

en: No such connection '%s'
ca: La connexió no existeix «%s»

en: Not searching for networks
ca: No s'estan buscant xarxes

en: OK
ca: D'acord

en: One custom route | %d custom routes
ca[0]: Una ruta personalitzada
ca[1]: %d rutes personalitzades

en: Open System
ca: Sistema obert

en: Output file name:
ca: Nom del fitxer de sortida:

en: PAN connection
ca: Connexió PAN

en: PAN connections cannot specify GSM, CDMA, or serial settings
ca: Les connexions PAN no poden especificar configuracions GSM, CSMA o serials

en: PAN requested, but Bluetooth device does not support NAP
ca: S'ha requerit PAN, però el dispositiu Bluetooth no dóna suport a NAP

en: PEAP version
ca: Versió PEAP

en: PEM certificate had no end tag '%s'.
ca: El certificat PEM no tenia una etiqueta «%s» de tancament.

en: PEM certificate had no start tag '%s'.
ca: El certificat PEM no tenia una etiqueta «%s» d'inici.

en: PEM key file had no end tag '%s'.
ca: El fitxer de clau PEM no té l'etiqueta de final «%s».

en: PIN check failed
ca: Ha fallat la verificació del PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ca: Cal el codi PIN per al dispositiu de banda ampla mòbil

en: PIN code required
ca: Es requereix el codi PIN

en: PPP CONFIGURATION
ca: CONFIGURACIÓ PPP

en: PPP failed
ca: Ha fallat el PPP

en: PPP service disconnected
ca: S'ha desconnectat el servei PPP

en: PPP service failed to start
ca: Ha fallat l'inici del servei PPP

en: PPPoE connection
ca: Connexió PPPoE

en: Parent
ca: Pare

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password must be UTF-8
ca: La contrasenya ha de ser UTF-8

en: Password provided, but key was not encrypted.
ca: S'ha proporcionat una contrasenya, però la clau no estava encriptada.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
ca: Es requereixen contrasenyes o claus d'encriptació per accedir la xarxa sens fil «%s».

en: Path cost
ca: Cost del camí

en: Please select an option
ca: Si us plau seleccioneu una opció

en: Plugin file does not exist (%s)
ca: El fitxer de connectors no existeix (%s)

en: Plugin is not a valid file (%s)
ca: El connector no és un fitxer vàlid (%s)

en: Primary
ca: Primària

en: Print NetworkManager configuration and exit
ca: Mostra la configuració del NetworkManager i surt

en: Print NetworkManager version and exit
ca: Mostra la versió del NetworkManager i surt

en: Priority
ca: Prioritat

en: Private key password
ca: Contrasenya de la clau privada

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Property name?
ca: Nom de la propietat?

en: Put NetworkManager to sleep or wake it up (should only be used by system power management)
ca: Posa el NetworkManager a dormir o desperta'l (només l'hauria d'utilitzar el sistema de gestió d'energia)

en: Queue ID
ca: Identificador de cua

en: Quit
ca: Surt

en: Quit after initial configuration
ca: Surt després de la configuració inicial

en: REORDER_HEADERS,
ca: REORDENA_CAPÇALERES,

en: Radio switches
ca: Botons d'opcions

en: Remove
ca: Remou

en: Require 128-bit encryption
ca: Requereix encriptat de 128-bit

en: Require IPv4 addressing for this connection
ca: Requereix l'adreçament IPv4 per a aquesta connexió

en: Require IPv6 addressing for this connection
ca: Requereix l'adreçament IPv6 per a aquesta connexió

en: Routing
ca: Enrutament

en: SIM PIN was incorrect
ca: El PIN de la SIM era incorrecte

en: SIM operator ID must be a 5 or 6 number MCCMNC code
ca: L'IDE de l'operador SIM ha de tenir un codi MCCMNC de 5 o 6 números

en: SSID length is out of range <1-32> bytes
ca: La longitud de la SSID està fora del rang de <1-32> bytes

en: SSID or BSSID:
ca: SSID o BSSID:

en: Saving the connection with 'autoconnect=yes'. That might result in an immediate activation of the connection.
    Do you still want to save? %s
ca: Es desarà la connexió amb «autoconnect=yes». Això pot resultar en una 
    activació immediata de la connexió.
    Encara voleu desar-la? %s

en: Search domains
ca: Cerca els dominis

en: Secrets were required, but not provided
ca: Es requerien secrets, però no s'han proporcionat

en: Security
ca: Seguretat

en: Select the type of connection you wish to create.
ca: Seleccioneu el tipus de connexió que voleu crear.

en: Select the type of slave connection you wish to add.
ca: Seleccioneu el tipus de connexió esclava que voleu afegir.

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Send PPP echo packets
ca: Envia els paquets d'eco PPP

en: Service
ca: Servei

en: Set Hostname
ca: Estableix el nom del sistema

en: Set hostname to '%s'
ca: Estableix el nom del sistema a «%s»

en: Set system hostname
ca: Estableix el nom de sistema de l'ordinador

en: Setting '%s' is not present in the connection.
ca: El paràmetre «%s» no està present a la connexió.

en: Setting name?
ca: Nom del paràmetre de configuració?

en: Shared
ca: Compartit

en: Shared Key
ca: Clau compartida

en: Shared connection service failed
ca: Ha fallat el servei de connexió compartida

en: Shared connection service failed to start
ca: Ha fallat l'inici del servei de connexió compartida

en: Show
ca: Mostra

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Slave connections need a valid '%s' property
ca: A les connexions esclaves els cal una propietat «%s»

en: Slaves
ca: Esclaves

en: Specify the location of a PID file
ca: Especifiqueu la ubicació de un fitxer PID

en: State file for no-auto-default devices
ca: Fitxer d'estat per a dispositius que no siguin predeterminats automàticament

en: State file location
ca: Ubicació del fitxer d'estat

en: Status of devices
ca: Estat dels dispositius

en: Success
ca: Èxit

en: System config directory location
ca: Ubicació del directori de configuració del sistema

en: System policy prevents control of network connections
ca: La política del sistema impedeix el control de les connexions de xarxa

en: System policy prevents enabling or disabling Wi-Fi devices
ca: La política del sistema impedeix habilitar o inhabilitar els dispositius Wi-Fi

en: System policy prevents enabling or disabling WiMAX mobile broadband devices
ca: La política del sistema impedeix habilitar o inhabilitar els dispositius de banda ampla mòbil WiMAX

en: System policy prevents enabling or disabling mobile broadband devices
ca: La política del sistema impedeix habilitar o inhabilitar els dispositius de banda ampla mòbil

en: System policy prevents enabling or disabling system networking
ca: La política del sistema impedeix habilitar o inhabilitar la xarxa del sistema

en: System policy prevents modification of network settings for all users
ca: La política del sistema impedeix la modificació dels paràmetres de xarxa per a tots els usuaris

en: System policy prevents modification of personal network settings
ca: La política del sistema impedeix la modificació dels paràmetres personals de xarxa

en: System policy prevents modification of the persistent global DNS configuration
ca: La política del sistema impedeix la modificació del DNS global persistent

en: System policy prevents modification of the persistent system hostname
ca: La política del sistema impedeix la modificació del nom de l'ordinador de forma permanent

en: System policy prevents putting NetworkManager to sleep or waking it up
ca: La política del sistema impedeix posar el NetworkManager a dormir o despertar-lo

en: System policy prevents sharing connections via a protected Wi-Fi network
ca: La política del sistema impedeix compartir connexions mitjançant una xarxa Wi-Fi protegida

en: System policy prevents sharing connections via an open Wi-Fi network
ca: La política del sistema impedeix compartir connexions mitjançant una xarxa Wi-Fi oberta

en: TEAM
ca: EQUIP

en: TEAM PORT
ca: PORT D'EQUIP

en: TUN connection
ca: Connexió TUN

en: Team
ca: Equip

en: Team connection
ca: Connexió equip

en: Team connection %d
ca: Connexió d'equip %d

en: The Bluetooth addresses of the device and the connection didn't match.
ca: Les adreces Bluetooth del dispositiu i la connexió no concorden.

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ca: La connexió Bluetooth ha fallat o ha excedit el temps

en: The IP configuration is no longer valid
ca: La configuració de la IP ja no és vàlida

en: The MACs of the device and the connection didn't match.
ca: Les MAC del dispositiu i de la connexió no concorden.

en: The MACs of the device and the connection do not match.
ca: Els MAC del dispositiu i la connexió no concorden.

en: The VLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
ca: No concorden els identificadors VLAN del dispositiu i la connexió.

en: The VXLAN identifiers of the device and the connection didn't match.
ca: Els identificadors VXLAN del dispositiu i la connexió no es corresponen.

en: The Wi-Fi network could not be found
ca: No s'ha pogut trobar la xarxa Wi-Fi

en: The connection and device differ in S390 subchannels.
ca: La connexió i el dispositiu difereixen als subcanals 5930.

en: The connection did not specify an interface name.
ca: La connexió no ha especificat un nom d'interfície.

en: The connection is not saved. Do you really want to quit? %s
ca: No s'ha desat la connexio. Realment voleu sortir? %s

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' in the main menu to restore it.
ca: El perfil de la connexió s'ha eliminat des d'un altre client. Podeu escriure «desa» al menú principal per restaurar-la.

en: The connection profile has been removed from another client. You may type 'save' to restore it.
ca: El perfil de la connexió s'ha eliminat des d'un altre client. Podeu escriure «desa» per a restaurar-la.

en: The connection was not a Bluetooth connection.
ca: La connexió no era una connexió Bluetooth.

en: The connection was not a MAC-VLAN connection.
ca: La connexió no era una connexió MAC-VLAN.

en: The connection was not a VLAN connection.
ca: La connexió no era una connexió VLAN.

en: The connection was not a VXLAN connection.
ca: La connexió no era una connexió VXLAN.

en: The connection was not a Wi-Fi connection.
ca: La connexió no era una connexió Wi-Fi.

en: The connection was not a bond connection.
ca: La connexió no era una connexió vinculada.

en: The connection was not a bridge connection.
ca: La connexió no era una connexió pont.

en: The connection was not a generic connection.
ca: La connexió no era una connexió genèrica.

en: The connection was not a modem connection.
ca: La connexió no era una connexió de mòdem.

en: The connection was not a team connection.
ca: La connexió no era una connexió equip.

en: The connection was not a tun connection.
ca: La connexió no era una connexió tun.

en: The connection was not a valid modem connection.
ca: La connexió no era una connexió de mòdem vàlida.

en: The connection was not an ADSL connection.
ca: La connexió no era una connexió ADSL.

en: The connection was not an Ethernet or PPPoE connection.
ca: La connexió no era una connexió Ethernet o PPPoE.

en: The connection was not an IP tunnel connection.
ca: La connexió no era una connexió de túnel IP.

en: The connection was not an InfiniBand connection.
ca: La connexió no era una connexió InfiniBand.

en: The connection was not an OLPC Mesh connection.
ca: La connexió no era una connexió OLPC Mesh.

en: The connection was not valid: %s
ca: La connexió no era vàlida: %s

en: The device could not be readied for configuration
ca: El dispositiu no s'ha pogut preparar per a la configuració

en: The device is lacking Bluetooth capabilities required by the connection.
ca: El dispositiu no té les funcionalitats Bluetooth requerides per la connexió.

en: The device is lacking WPA capabilities required by the connection.
ca: Al dispositiu li manquen les funcionalitats WPA requerides per la connexió.

en: The device is lacking WPA2/RSN capabilities required by the connection.
ca: Al dispositiu li manquen les funcionalitats WPA2/RSN requerides per la connexió.

en: The device is lacking capabilities required by the connection.
ca: Al dispositiu li manquen funcionalitats requerides per la connexió.

en: The device parent's management changed
ca: La gestió del pare del dispositiu ha canviat

en: The device was removed
ca: S'ha suprimit el dispositiu

en: The device's active connection disappeared
ca: Ha desaparegut la connexió activa del dispositiu

en: The device's existing connection was assumed
ca: S'ha suposat la connexió existent del dispositiu

en: The device's parent changed
ca: El pare del dispositiu ha canviat

en: The dialing attempt failed
ca: L'intent de trucada ha fallat

en: The dialing request timed out
ca: La demanda de trucada ha exhaurit el temps d'espera

en: The error cannot be fixed automatically.
ca: L'error no es pot arreglar automàticament.

en: The expected start of the response
ca: L'inici esperat de la resposta

en: The hardware address of the device and the connection didn't match.
ca: No concorden l'adreça de maquinari del dispositiu i la connexió.

en: The interface names of the device and the connection didn't match
ca: No han concordat els noms d'interfície del dispositiu i de la connexió

en: The interval between connectivity checks (in seconds)
ca: L'interval entre verificacions de connectivitat (en segons)

en: The line is busy
ca: La línia està ocupada

en: The mode of the device and the connection didn't match
ca: El mode del dispositiu i de la connexió no concorden

en: The modem could not be found
ca: No s'ha pogut trobar el mòdem

en: The supplicant is now available
ca: Ara està disponible el suplicant

en: There's no primary connection
ca: No hi ha cap connexió primària

en: Transport mode
ca: Mode de transport

en: Type 'describe [<setting>.<prop>]' for detailed property description.
ca: Escriviu «describe [<paràmetre>.<propietat>]» per a una descripció detallada d'una propietat.

en: Type 'help' or '?' for available commands.
ca: Escriviu «help» o «?» per veure les ordres disponibles.

en: Unable to add new connection: %s
ca: No s'ha pogut afegir la connexió nova; %s

en: Unable to delete connection: %s
ca: No s'ha pogut esborrar la connexió: «%s»

en: Unable to determine private key type.
ca: No s'ha pogut determinar el tipus de la clau privada.

en: Unable to save connection: %s
ca: No s'ha pogut desar la connexió: %s

en: Unable to set hostname: %s
ca: No s'ha pogut establir el nom del sistema: %s

en: Unexpected amount of data after encrypting.
ca: No s'esperava aquesta quantitat de dades després de l'encriptació.

en: Unexpected failure to normalize the connection
ca: Fallada inesperada a la normalització de la connexió

en: Unexpected failure to verify the connection
ca: Fallada inesperada a la verificació de la connexió

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown command argument: '%s'
ca: Argument desconegut d'ordre: «%s»

en: Unknown command: '%s'
ca: Ordre desconeguda: «%s»

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown log domain '%s'
ca: Es desconeix el domini de registre «%s»

en: Unknown log level '%s'
ca: Es desconeix el nivell de registre «%s»

en: Unknown slave type '%s'
ca: Tipus d'esclava «%s» desconeguda

en: Unknown/unhandled Bluetooth connection type
ca: Tipus de connexió Bluetooth desconegut/no gestionat

en: Usage
ca: Ús

en: Usage: nmcli agent all { help }
    
    Runs nmcli as both NetworkManager secret and a polkit agent.
ca: Utilització: nmcli agent all { help }
    
    Executa al nmcli tant com un agent secret del NetworkManager com un agent polkit.

en: Usage: nmcli agent polkit { help }
    
    Registers nmcli as a polkit action for the user session.
    When a polkit daemon requires an authorization, nmcli asks the user and gives
    the response back to polkit.
ca: Utilització: nmcli agent polkit { help }
    
    Registra al nmcli com a acció polkit per a la sessió d'usuari.
    Quan un dimoni polkit demana una autorització, el nmcli la hi demanda a l'usuari
    i torna la resposta al polkit.

en: Usage: nmcli agent secret { help }
    
    Runs nmcli as NetworkManager secret agent. When NetworkManager requires
    a password it asks registered agents for it. This command keeps nmcli running
    and if a password is required asks the user for it.
ca: Utilització: nmcli agent secret { help }
    
    Executa el nmcli com a agent secret del NetworkManager. Quan al NetworkManager
    li cal una contrasenya, els la demana als agents registrats. Aquesta ordre manté
    el nmcli executant-se i si cal una contrasenya la hi demana a l'usuari.

en: Usage: nmcli agent { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { secret | polkit | all }
ca: Utilització: nmcli agent { ORDRE | help }
    
    ORDRE := { secret | polkit | all }

en: Usage: nmcli connection clone { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <new name>
    
    Clone an existing connection profile. The newly created connection will be
    the exact copy of the <ID>, except the uuid property (will be generated) and
    id (provided as <new name> argument).
ca: Utilització: nmcli connection clone { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--temporary] [id | uuid | path] <ID> <nom nou>
    
    Clona un perfile de connexió existent. La nova connexió creada serà la còpia
    exacta de la <ID>, excepte la propietat uuid (es generarà) i id (proveït com
    a argument <nom nou>).

en: Usage: nmcli connection down { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Deactivate a connection from a device (without preventing the device from
    further auto-activation). The profile to deactivate is identified by its name,
    UUID or D-Bus path.
ca: Utilització: nmcli connection down { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Desactiva una connexió d'un dispositiu (sense evitar que el dispositiu 
    s'auto-activi posteriorment). S'identifica el perfil a desactivar pel
    seu nom, UUID o camí del D-Bus.

en: Usage: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edit an existing connection profile in an interactive editor.
    The profile is identified by its name, UUID or D-Bus path
    
    ARGUMENTS := [type <new connection type>] [con-name <new connection name>]
    
    Add a new connection profile in an interactive editor.
ca: Utilització: nmcli connection edit { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Edita un perfil de connexió existent a un editor interactiu.
    S'identifica el perfil pel seu nom, UUID o camí D-Bus.
    
    ARGUMENTS := [type <nou tipus de connexió>] [con-name <nou nom de connexió>]
    
    Afegeix un perfil nou de connexió a un editor interactiu.

en: Usage: nmcli connection export { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<output file>]
    
    Export a connection. Only VPN connections are supported at the moment.
    The data are directed to standard output or to a file if a name is given.
ca: Ús: nmcli connection export { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [<fitxer de sortida>]
    
    Exporta una connexió. En aquest moment només s'admeten les connexions VPN.
    Les dades es dirigeixen a la sortida estàndard o a un fitxer si es proporciona un nom.

en: Usage: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <filename> [<filename>...]
    
    Load/reload one or more connection files from disk. Use this after manually
    editing a connection file to ensure that NetworkManager is aware of its latest
    state.
ca: Utilització: nmcli connection load { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <fitxer> [<fitxer>...]
    
    Carrega/recarrega un o més fitxers de connexió des del disc. Useu això després 
    d'editar un fitxer de connexió per assegurar que el NetworkManager té en compte
    el seu últim estat.

en: Usage: nmcli connection monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> ...
    
    Monitor connection profile activity.
    This command prints a line whenever the specified connection changes.
    Monitors all connection profiles in case none is specified.
ca: Ús: nmcli connection monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID>
    
    Monitora activament el perfil de connexió.
    Amb aquesta ordre s'imprimeix una línia cada vegada que la connexió especificada canvia.
    Monitora tots els perfils de connexió en cas que no se n'especifiqui cap.

en: Usage: nmcli connection reload { help }
    
    Reload all connection files from disk.
ca: Utilització: nmcli connection reload { help }
    
    Torna a carregar tots els fitxers de connexió des del disc.

en: Usage: nmcli connection show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <order spec>]
    
    List in-memory and on-disk connection profiles, some of which may also be
    active if a device is using that connection profile. Without a parameter, all
    profiles are listed. When --active option is specified, only the active
    profiles are shown. --order allows custom connection ordering (see manual page).
    
    ARGUMENTS := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Show details for specified connections. By default, both static configuration
    and active connection data are displayed. It is possible to filter the output
    using global '--fields' option. Refer to the manual page for more information.
    When --active option is specified, only the active profiles are taken into
    account. Use global --show-secrets option to reveal associated secrets as well.
ca: Ús: nmcli connection show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [--active] [--order <especificació d'ordre>]
    
    Fes una llista dels perfils de connexió en la memòria i en el disc, alguns dels
    quals poden estar actius si un dispositiu està usant aquest perfil de connexió. Si no 
    es dóna cap paràmetre es llisten tots els perfils. Quan s'especifica --active únicament es
    mostren els perfils actius. --order permet l'ordenació personalitzada dels perfils (vegeu
    la pàgina del manual).
    
    ARGUMENTS := [--active] [id | uuid | path | apath] <ID> ...
    
    Mostra els detalls per a les connexions especificades. Per defecte es mostren tant
    les dades de les connexions de configuració estàtica i les actives. Es pot filtrar la sortida
    mitjançant l'opció global «--fields». Consulteu la pàgina del manual per a més  informació.
    Quan s'especifica l'opció --active, únicament es prenen en consideració els perfils actius.
    Utilitzeu també l'opció global --show-secrets per a revelar els secrets associats.

en: Usage: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a connection on a device. The profile to activate is identified by its
    name, UUID or D-Bus path.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <name>] [passwd-file <file with passwords>]
    
    Activate a device with a connection. The connection profile is selected
    automatically by NetworkManager.
    
    ifname      - specifies the device to active the connection on
    ap          - specifies AP to connect to (only valid for Wi-Fi)
    nsp         - specifies NSP to connect to (only valid for WiMAX)
    passwd-file - file with password(s) required to activate the connection
ca: Utilització: nmcli connection up { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [id | uuid | path] <ID> [ifname <ifname>] [ap <BSSID>] [nsp <nom>] [passwd-file <fitxer amb contrasenyes>]
    
    Activa una connexió a un dispositiu. S'identifica el perfil a activar pel seu 
    nom, UUID o camí D-Bus.
    
    ARGUMENTS := ifname <ifname> [ap <BSSID>] [nsp <nom>] [passwd-file <fitxer amb contrasenyes>]
    
    Activa un dispositiu amb una connexió. El NetworkManager selecciona
    automàticament el perfil de la connexió.
    
    ifname      - especifica el dispositiu on activar la connexió
    ap          - especifica el punt d'accés on connectar (sols és vàlid per a Wi-Fi)
    nsp         - especifica el NSP on connectar (sols és vàlid per a WiMAX)
    passwd-file - fitxer amb contrasenya(es) requerida per activar la connexió

en: Usage: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname>
    
    Connect the device.
    NetworkManager will try to find a suitable connection that will be activated.
    It will also consider connections that are not set to auto-connect.
ca: Utilització: nmcli device connect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <nom-interfície>
    
    Connecta el dispositiu.
    El NetworkManager intentarà trobar una connexió adequada que s'activarà.
    També considerarà connexions que no estan configurades per autoconnectar-se.

en: Usage: nmcli device delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Delete the software devices.
    The command removes the interfaces. It only works for software devices
    (like bonds, bridges, etc.). Hardware devices cannot be deleted by the
    command.
ca: Utilització: nmcli device delete { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <nom-interfície> ...
    
    Esborra els dispositius de programari.n
    L'ordre elimina les interfícies. Sols funciona per a dispositius de programari
    (com ara vinculades, ponts, etc.). Els dispositius de maquinari no es poden 
    esborrar per l'ordre.

en: Usage: nmcli device disconnect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <ifname> ...
    
    Disconnect devices.
    The command disconnects the device and prevents it from auto-activating
    further connections without user/manual intervention.
ca: Utilització: nmcli device disconnect { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := <nom-interfície> ...
    
    Desconnecta dispositius.
    L'ordre desconnecta el dispositiu i no deixa que autoactivi
    més connexions sense intervenció de l'usuari o manual.

en: Usage: nmcli device lldp { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <ifname>]]
    
    List neighboring devices discovered through LLDP. The 'ifname' option can be
    used to list neighbors for a particular interface.
ca: Utilització: nmcli device lldp { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [list [ifname <nom-interfície>]]
    
    Mostra els dispositius propers descoberts a través de LLDP. L'opció «ifname» es
    pot usar per mostrar els veïns per a una interfície particular.

en: Usage: nmcli device monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>] ...
    
    Monitor device activity.
    This command prints a line whenever the specified devices change state.
    Monitors all devices in case no interface is specified.
ca: Ús: nmcli device monitor { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Monitora l'activitat del dispositiu.
    Amb aquesta ordre s'imprimeix una línia sempre que el dispositiu canviï l'estat.
    En el cas que no s'hagi especificat cap dispositiu es monitoren tots els dispositius.

en: Usage: nmcli device set { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := DEVICE { PROPERTY [ PROPERTY ... ] }
    DEVICE    := [ifname] <ifname> 
    PROPERTY  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Modify device properties.
ca: Utilització: nmcli device set { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS  := DISPOSITIU { PROPIETAT [ PROPIETAT ... ] }
    DISPOSITIU := [nom-interfície] <nom-interfície> 
    PROPIETAT  := { autoconnect { yes | no } |
                 { managed { yes | no }
    
    Modifica les propietats del dispositiu.

en: Usage: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<ifname>]
    
    Show details of device(s).
    The command lists details for all devices, or for a given device.
ca: Utilització: nmcli device show { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<nom-interfície>]
    
    Mostra els detalls del(s) dispositiu(s).
    L'ordre mostra els detalls per a tots els dispositius, o per a un dispositiu donat.

en: Usage: nmcli device status { help }
    
    Show status for all devices.
    By default, the following columns are shown:
     DEVICE     - interface name
     TYPE       - device type
     STATE      - device state
     CONNECTION - connection activated on device (if any)
    Displayed columns can be changed using '--fields' global option. 'status' is
    the default command, which means 'nmcli device' calls 'nmcli device status'.
ca: Utilització: nmcli device status { help }
    
    Mostra l'estat per a tots els dispositius.
    Per defecte es mostren les columnes següents:
     DEVICE     - nom de la interfície
     TYPE       - tipus del dispositiu
     STATE      - estat del dispositiu
     CONNECTION - connexió activada al dispositiu (si n'hi ha)
    Les columnes mostrades es poden canviar usant l'opció global «--fields». «status»
    és l'ordre predeterminada, cosa que significa que el «dispositiu nmcli» crida 
    l'«estat del dispositiu nmcli».

en: Usage: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Get or change persistent system hostname.
    With no arguments, this prints currently configured hostname. When you pass
    a hostname, NetworkManager will set it as the new persistent system hostname.
ca: Utilització: nmcli general hostname { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [<hostname>]
    
    Obté o canvia el nom persistent del sistema.
    Sense arguments, això imprimeix el nom del sistema configurat actualment. Quan
    passeu un argument, el NetworkManager l'establirà com a nou nom persistent de sistema.

en: Usage: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <log level>] [domains <log domains>]
    
    Get or change NetworkManager logging level and domains.
    Without any argument current logging level and domains are shown. In order to
    change logging state, provide level and/or domain. Please refer to the man page
    for the list of possible logging domains.
ca: Utilització: nmcli general logging { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [level <nivell de registre>] [domains <dominis de registre>]
    
    Obté o canvia els nivells i dominis de registre del NetworkManager.
    Sense cap argument es mostren els nivells i dominis actuals de registre. Per 
    canviar l'estat de registre, proveeix el nivell i/o el domini. Si us plau referiu-vos
    a la pàgina del manual per a la llista de possibles dominis de registre.

en: Usage: nmcli general permissions { help }
    
    Show caller permissions for authenticated operations.
ca: Utilització: nmcli general permissions { help }
    
    Crida els permisos de l'agent que crida per a operacions autenticades.

en: Usage: nmcli general status { help }
    
    Show overall status of NetworkManager.
    'status' is the default action, which means 'nmcli gen' calls 'nmcli gen status'
ca: Utilització: nmcli general status { help }
    
    Mostra l'estat general del NetworkManager.
    «status» és l'acció predeterminada, cosa que significa «nmcli gen» crida «nmcli gen status»

en: Usage: nmcli monitor
    
    Monitor NetworkManager changes.
    Prints a line whenever a change occurs in NetworkManager
ca: Ús: nmcli monitor
    
    Monitora els canvis de NetworkManager.
    Imprimeix una línia cada vegada que es produeixi un canvi a NetworkManager.

en: Usage: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Get network connectivity state.
    The optional 'check' argument makes NetworkManager re-check the connectivity.
ca: Utilització: nmcli networking connectivity { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [check]
    
    Obté l'estat de connectivitat a la xarxa.
    L'argument opcional «check» fa que el NetworkManager torni a verificar la connectivitat.

en: Usage: nmcli networking off { help }
    
    Switch networking off.
ca: Utilització: nmcli networking off { help }
    
    Desactiva la connexió a la xarxa.

en: Usage: nmcli networking on { help }
    
    Switch networking on.
ca: Utilització: nmcli networking on { help }
    
    Activa la connexió a la xarxa.

en: Usage: nmcli networking { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]
ca: Utilització: nmcli networking { ORDRE | help }
    
    ORDRE := { [ on | off | connectivity ] }
    
      on
    
      off
    
      connectivity [check]

en: Usage: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of all radio switches, or turn them on/off.
ca: Utilització: nmcli radio all { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Obté l'estat de tots els botons d'opcions, o activeu-los/desactiveu-los.

en: Usage: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of Wi-Fi radio switch, or turn it on/off.
ca: Utilització: nmcli radio wifi { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Obté l'estat del botó d'opció del Wi-Fi, o activeu-lo/desactiveu-lo.

en: Usage: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Get status of mobile broadband radio switch, or turn it on/off.
ca: Utilització: nmcli radio wwan { ARGUMENTS | help }
    
    ARGUMENTS := [on | off]
    
    Obté l'estat del botó d'opció de la banda ampla mòbil, o activeu-lo/desactiveu-lo.

en: Usage: nmcli radio { COMMAND | help }
    
    COMMAND := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wwan [ on | off ]
ca: Utilització: nmcli radio { ORDRE | help }
    
      ORDRE := { all | wifi | wwan }
    
      all | wifi | wman [ on | off ]

en: Use TCP header compression
ca: Usa la compressió de la capçalera TCP

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
ca: Usa l'encriptat punt-a-punt (MPPE)

en: Use stateful MPPE
ca: Usa MPPE amb estat

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: VLAN connection
ca: Connexió VLAN

en: VLAN connection %d
ca: Connexió VLAN %d

en: VLAN id
ca: Identificador de la VLAN

en: VPN connected
ca: S'ha connectat a la VPN

en: VPN connecting
ca: S'està connectant a la VPN

en: VPN connecting (getting IP configuration)
ca: S'està connectant a la VPN (obtenció de la configuració d'IP)

en: VPN connecting (need authentication)
ca: S'està connectant a la VPN (cal autenticació)

en: VPN connecting (prepare)
ca: S'està connectant a la VPN (preparació)

en: VPN connection
ca: Connexió VPN

en: VPN connection %d
ca: Connexió VPN %d

en: VPN connection failed
ca: No s'ha pogut connectar a la VPN

en: VPN disconnected
ca: S'ha desconnectat la VPN

en: VPN password required
ca: Es requereix la contrasenya VPN

en: VXLAN connection
ca: Connexió VXLAN

en: Valid connection types: %s
ca: Tipus vàlids de connexió: %s

en: Verify connection: %s
ca: Verifiqueu la connexió: %s

en: Verify setting '%s': %s
ca: Verifica el paràmere «%s»: %s

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP de 128-bit

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP 40/128-bit (Hex o ASCII)

en: WEP index
ca: Índex WEP

[ctx: WEP key index]
en: 1 (Default)
ca: 1 (Predeterminat)

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 d'empresa

en: WPA authentication is incompatible with Shared Key authentication
ca: L'autenticació WPA no és compatible amb autenticació de clau compartida

en: WPA authentication is incompatible with non-EAP (original) LEAP or Dynamic WEP
ca: L'autenticació WPA no és compatible amb LEAP (original) no-EAP o WEP dinàmica

en: WPA-EAP authentication requires an 802.1x setting
ca: A l'autenticació WPA-EAP li cal una configuració 802.1x

en: WPA-EAP requires 'open' authentication
ca: A WPA-EAP li cal autenticació «open»

en: WPA-PSK authentication is incompatible with 802.1x
ca: L'autenticació WPA-PSK no és compatible amb 802.1x

en: WPA-PSK requires 'open' authentication
ca: A WPA-PSK li cal autenticació «open»

en: WPAN connection
ca: Connexió WPAN

en: WPS is required
ca: Es requereix WPS

en: WWAN radio switch
ca: Botó d'opció del WWAN

en: Wait for NetworkManager startup instead of a connection
ca: Espera per a l'inici del NetworkManager en comptes d'una connexió

en: Waits for NetworkManager to finish activating startup network connections.
ca: Espera perquè el NetworkManager acabi d'activar les connexions d'inici de xarxa.

en: Wake-on-LAN mode 'default' and 'ignore' are exclusive flags
ca: Els modes «default» i «ignore» de l'activació per LAN són etiquetes exlusives

en: Wake-on-LAN password can only be used with magic packet mode
ca: La contrasenya de l'activació per LAN sols es pot usar amb el mode de paquet màgic

en: Warning: %s is not an UUID of any existing connection profile
ca: Advertiment: %s no és una UUID o cap perfil existent de connexió

en: Warning: %s.%s set to '%s', but it might be ignored in infrastructure mode
ca: Advertiment: %s.%s establert a «%s», però potser s'ignorarà al mode infraestructura

en: Warning: '%s' should be SSID for hidden APs; but it looks like a BSSID.
ca: Advertiment: «%s» hauria de ser SSID per als punts d'accés amagats, però sembla un BSSID.

en: Warning: argument '%s' is duplicated.
ca: Advertiment: l'argument «%s» està duplicat.

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'con-name' argument is ignored
ca: Advertiment: s'està editant la connexió existent «%s»; l'argument «con-name» s'ignorarà

en: Warning: editing existing connection '%s'; 'type' argument is ignored
ca: Advertiment: s'està editant la connexió existent «%s»; l'argument «type» s'ignorarà

en: Warning: master='%s' doesn't refer to any existing profile.
ca: Advertimen: mestra=«%s» no es refereix a cap perfil existent.

en: Warning: password for '%s' not given in 'passwd-file' and nmcli cannot ask without '--ask' option.
ca: Advertiment: no s'ha donat la contrasenya per a «%s» a «passwd-file» i el nmcli no la pot demanar sense l'opció «--ask».

en: Warning: polkit agent initialization failed: %s
ca: Advertiment: no s'ha pogut iniciar l'agent polkit: %s

en: Warning: setting %s.%s requires removing ipv4 and ipv6 settings
ca: Advertiment: el paràmetre %s.%s requereix que es remoguin els paràmetres ipv4 i ipv6

[ctx: Wi-Fi]
en: Automatic
ca: Automàtic

en: Wi-Fi connection %d
ca: Connexió Wi-Fi %d

en: Wi-Fi radio switch
ca: Botó d'opció del Wi-Fi

en: Wi-Fi scan list
ca: Llista d'escaneig Wi-Fi

[ctx: Wi-Fi security]
en: None
ca: Cap

en: Wired
ca: Cablejat

en: Wired 802.1X authentication
ca: Autenticació 802.1X de xarxa amb fil

en: Wired connection
ca: Connexió per cable

en: Wired connection %d
ca: Connexió per cable %d

en: Writing to %s failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure %s: %s

en: Yes
ca: Sí

en: You may edit the following properties: %s
ca: Podeu editar les propietats següents: %s

en: You may edit the following settings: %s
ca: Podeu editar els paràmetres següents: %s

en: You may try running 'verify fix' to fix errors.
ca: Podeu provar d'executar «verify fix» per arreglar els errors.

en: ['%s' setting values]
ca: [«%s» establint valors]

en: [NM property description]
ca: [descripció de la propietat del NM]

en: [nmcli specific description]
ca: [descripció específica del nmcli]

en: a connection using '%s' authentication cannot use WPA key management
ca: una connexió que usa autenticació «%s» no pot usar gestió de claus WPA

en: a fixed TTL is allowed only when path MTU discovery is enabled
ca: es permet una TTL fixa sols quan està establerta la descoberta de MTU de camí

en: access denied
ca: accés denegat

en: activate [<ifname>] [/<ap>|<nsp>]  :: activate the connection
    
    Activates the connection.
    
    Available options:
    <ifname>    - device the connection will be activated on
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) or NSP (WiMAX) (prepend with / when <ifname> is not specified)
ca: activate [<nom de la interfície>] [/<ap>|<nsp>]  :: activa la connexió
    
    Activa la connexió
    
    Opcions disponibles
    <nom de la interfície>    - dispositiu on s'activarà la connexió
    /<ap>|<nsp> - AP (Wi-Fi) o NSP (WiMAX) (prefixa amb / quan no s'especifica <nom de la interfície>

en: activated
ca: activada

en: activating
ca: s'està activant

en: add [<value>]  :: append new value to the property
    
    This command adds provided <value> to this property, if the property is of a container type. For single-valued properties the property value is replaced (same as 'set').
ca: add [<valor>]  :: annexa el valor nou a la propietat
    
    Aquesta ordre afegeix el <valor> proporcionat a aquesta propietat, si la propietat és d'un tipus contenidor. Per a propietats amb valor únic el valor de la propietat es reemplaça (el mateix que «set»).

en: advertise,
ca: publicita,

en: agent-owned,
ca: posseït-per-agent,

en: asleep
ca: dormint

en: attribute is not valid for a IPv4 route
ca: l'atribut no és vàlid per a una ruta IPv4

en: attribute is not valid for a IPv6 route
ca: l'atribut no és vàlid per a una ruta IPv6

en: auth
ca: auten

en: auto
ca: automàtic

en: back  :: go to upper menu level
ca: back  :: ves al nivell de menú superior

en: bandwidth percentages must total 100%%
ca: els percentatges de l'ample de banda han de tenir un total de 100%%

en: binary data missing
ca: falten dades binàries

en: can't be enabled when manual configuration is present
ca: no es pot activar quan hi ha una configuració manual

en: can't be simultaneously disabled and enabled
ca: no es pot activar i desactivar simultàniament

en: can't set property of type '%s' from value of type '%s'
ca: no es pot establir la propietat de tipus «%s» a partir del valor de tipus «%s»

en: cannot detect address family for rule
ca: no s'ha pogut detectar la família de l'adreça de la regla

en: cannot disable ipv4.link-local with ipv4.method=link-local
ca: no es pot desactivar ipv4.link-local amb ipv4.method=link-local

en: cannot enable ipv4.link-local with ipv4.method=disabled
ca: no es pot activar ipv4.link-local amb ipv4.method=disabled

en: cannot load VPN plugin in '%s': invalid service name
ca: no es pot carregar el connector VPN a «%s»: nom de servei no vàlid

en: cannot load VPN plugin in '%s': missing plugin name
ca: no es pot carregar el connector VPN a «%s»: falta el nom del connector

en: cannot read pac-script from file '%s'
ca: no es pot llegir el pac-script del fitxer «%s»

en: cannot set both "signal" and "fullmesh" MPTCP flags
ca: no es poden establir alhora els indicadors «signal» i «fullmesh»

en: cannot set connection.multi-connect for VPN setting
ca: no s'ha pogut establir connection.multi-connect per a la configuració VPN

en: certificate is invalid: %s
ca: el certificat no és vàlid: «%s»

en: certificate or key file '%s' does not exist
ca: el certificat o el fitxer de claus «%s» no existeix

en: change  :: change current value
    
    Displays current value and allows editing it.
ca: change  :: canvia el valor actual
    
    Mostra el valor actual i permet editar-lo.

en: channel must not be between %d and %d
ca: el canal no pot estar entre %d i %d

en: conflicting secret flags
ca: els indicadors de secret són incompatibles

en: conflicting value of mac-address-randomization and cloned-mac-address
ca: valors incompatibles de mac-address-randomization i cloned-mac-address

en: connected
ca: connectat

en: connected (local only)
ca: connectat (sols local)

en: connected (site only)
ca: connectat (sols el lloc)

en: connecting
ca: s'està connectant

en: connecting (checking IP connectivity)
ca: s'està connectant (s'està verificant la connectivitat IP)

en: connecting (configuring)
ca: s'està connectant (configuració)

en: connecting (getting IP configuration)
ca: s'està connectant (obtenció de la configuració IP)

en: connecting (need authentication)
ca: s'està connectant (cal autenticació)

en: connecting (prepare)
ca: s'està connectant (preparació)

en: connecting (starting secondary connections)
ca: s'està connectant (s'estan iniciant les connexions secundàries)

en: connection
ca: connexió

en: connection does not match access point
ca: la connexió no concorda amb el punt d'accés

en: connection does not match device
ca: la connexió no concorda amb el dispositiu

en: connection failed
ca: no s'ha pogut connectar

en: connection type '%s' is not valid
ca: la connexió de tipus «%s» no és vàlida

en: data missing
ca: dades faltants

en: deactivated
ca: desactivada

en: deactivating
ca: s'està desactivant

en: default
ca: predeterminat

en: deprecated semicolon at the end of value %s: '%s'
ca: punt i coma obsolet al final del valor %s: «%s»

en: describe  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
ca: describe  :: descriu una propietat
    
    Mostra la descripció d'una propietat. Podeu consultar la pàgina del manual nm-settings(5) per veure tots els paràmetres de configuració i les propietats del NM.

en: describe [<setting>.<prop>]  :: describe property
    
    Shows property description. You can consult nm-settings(5) manual page to see all NM settings and properties.
ca: describe [<paràm>.<prop>]  :: descriu la propietat
    
    Mostra la descripció de la propietat. Podeu consultar la pàgina del manual nm-settings(5) per veure tots els paràmetres de configuració i propietats del NM.

en: device '%s' not compatible with connection '%s'
ca: el dispositiu «%s» no és compatible amb la connexió «%s»

en: device '%s' not compatible with connection '%s':
ca: el dispositiu «%s» no és compatible amb la connexió «%s»:

en: device '%s' not found for connection '%s'
ca: no s'ha trobat el dispositiu «%s» per a la connexió «%s»

en: disabled
ca: inhabilitat

en: disconnected
ca: desconnectat

en: disconnecting
ca: s'està desconnectant

en: don't know how to get the property value
ca: no se sap com obtenir el valor de la propietat

en: duplicate D-Bus property "%s"
ca: propietat de D-BUS «%s» duplicada

en: duplicate VLAN %u
ca: VLAN duplicada %u

en: duplicate key "%s"
ca: clau duplicada «%s»

en: duplicate key %s
ca: clau duplicada %s

en: duplicate key '%s'
ca: clau duplicada «%s»

en: duplicate property
ca: propietat duplicada

en: element invalid
ca: element no vàlid

en: empty text does not describe a rule
ca: un text buit no descriu una regla

en: enabled
ca: habilitat

en: enabled,
ca: habilitat,

en: error loading setting value: %s
ca: s'ha produït un error quan s'estava carregant el valor del paràmetre: %s

en: exactly one property must be set
ca: només es pot establir una única propietat

en: failed stat file %s: %s
ca: no s'ha pogut fer «stat» sobre el fitxer %s: %s

en: failed to load nm_vpn_editor_plugin_factory() from %s (%s)
ca: no s'ha pogut carregar nm_vpn_editor_plugin_factory() de %s (%s)

en: field '%s' has to be alone
ca: el camp «%s» ha d'estar sol

en: file permissions for %s
ca: permisos de fitxer per a %s

en: filename has invalid format (%s)
ca: el nom del fitxer té un format no vàlid (%s)

en: filename must be an absolute path (%s)
ca: el nom del fitxer ha de ser un camí absolut (%s)

en: flags are invalid
ca: les etiquetes no són vàlides

en: flags invalid
ca: etiquetes no vàlides

en: flags invalid - disabled
ca: etiquetes no vàlides - deshabilitat

en: full
ca: complet

en: garbage at the end of value %s: '%s'
ca: brutícia al final del valor %s: «%s»

en: gateway cannot be set if there are no addresses configured
ca: no es pot establir la passarel·la si no hi ha adreces configurades

en: gateway is invalid
ca: la passarel·la no és vàlida

en: goto <setting>[.<prop>] | <prop>  :: enter setting/property for editing
    
    This command enters into a setting or property for editing it.
    
    Examples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses
ca: goto <paràm>[.<prop>] | <prop>  :: entra al paràmetre/propietat per editar
    
    Aquesta ordre entre a un paràmetre o propietat per editar-los.
    
    Exemples: nmcli> goto connection
              nmcli connection> goto secondaries
              nmcli> goto ipv4.addresses

en: has to match '%s' property for PKCS#12
ca: ha de concordar amb la propietat «%s» per a PKCS#12

en: help/? [<command>]  :: help for nmcli commands
ca: help/? [<ordre>]  :: ajuda per a les ordres del nmcli

en: help/? [<command>]  :: help for the nmcli commands
ca: help/? [<ordre>]  :: ajuda per a les ordres del nmcli

en: ignoring invalid %s address: %s
ca: s'ignorarà l'adreça %s no vàlida: %s

en: ignoring invalid %s route: %s
ca: s'ignorarà la ruta %s no vàlida: %s

en: ignoring invalid MAC address
ca: s'ignoraran les adreces MAC no vàlides

en: ignoring invalid SSID
ca: s'ignorarà l'SSID no vàlida

en: ignoring invalid gateway '%s' for %s route
ca: s'ignorarà la passarel·la «%s» no vàlida per a la ruta %s

en: ignoring invalid number '%s'
ca: s'ignorarà el número «%s» no vàlid

en: ignoring invalid raw password
ca: s'ignorarà la contrasenya sense processar no vàlida

en: ignoring missing number
ca: s'ignorarà el número faltant

en: incorrect item '%s' in '--order' option
ca: element «%s» incorrecte de l'opció «--order»

en: incorrect string '%s' of '--order' option
ca: cadena de caràcters «%s» incorrecta de l'opció «--order»

en: interface name is longer than 15 characters
ca: el nom de la interfície és mes llarg de 15 caràcters

en: interface name of software infiniband device must be '%s' or unset (instead it is '%s')
ca: el nom del dispositiu infiniband de programari ha de ser «%s» o no establerta (en comptes és «%s»)

en: invalid D-Bus property "%s"
ca: la propietat D-BUS «%s» no és vàlida

en: invalid D-Bus type "%s"
ca: el tipus D-BUS «%s» no és vàlid

en: invalid DUID
ca: el DUID no és vàlid

en: invalid IP address: %s
ca: adreça IP no vàlida : %s

en: invalid JSON at position %d (%s)
ca: el JSON a la posició %d (%s) no és vàlid

en: invalid attribute: %s
ca: atribut no vàlid: «%s»

en: invalid boolean value '%s' for attribute '%s'
ca: valor booleà no vàlid «%s» per a l'atribut «%s»

en: invalid certificate format
ca: format de certificat no vàlid

en: invalid destination port range
ca: el rang de ports de destí no és vàlid

en: invalid field '%s'; allowed fields: %s and %s, or %s,%s
ca: camp no vàlid «%s»; camps permesos: %s i %s, o %s,%s

en: invalid file owner %d for %s
ca: propietari de fitxer %d no vàlid per ar %s

en: invalid from/src
ca: el font/des_de no és vàlid

en: invalid gateway address '%s'
ca: adreça «%s» no vàlida de passarel·la

en: invalid iifname
ca: l'iifname no és vàlid

en: invalid int32 value '%s' for attribute '%s'
ca: el valor int32 «%s» no és vàlid per a l'atribut «%s»

en: invalid json
ca: el json no és vàlid

en: invalid key "%s"
ca: la clau «%s» no és vàlida

en: invalid key '%s'
ca: la clau «%s» no és vàlida

en: invalid key '%s.%s'
ca: la clau «%s.%s» no és vàlida

en: invalid key/cert value
ca: valor no vàlid de clau o certificat

en: invalid key/cert value data:;base64, is not base64
ca: dades no vàlides de valor de clau o certificat:;base64, no és base64

en: invalid key/cert value data:;base64,file://
ca: dades no vàlides de valor de clau o certificat:;base64,file://

en: invalid key/cert value is not a valid blob
ca: valor no vàlid de clau o certificat no és un blob vàlid

en: invalid key/cert value path "%s"
ca: camí no vàlid «%s» de valor de clau o certificat

en: invalid oifname
ca: l'oifname no és vàlid

en: invalid option '%s'
ca: l'opció «%s» no és vàlida

en: invalid option '%s', use a combination of [%s]
ca: l'opció «%s» no és vàlida, useu una combinació de [%s]

en: invalid option '%s', use one of [%s]
ca: opció no vàlida «%s», useu una de [%s]

en: invalid parity value '%s'
ca: valor de paritat «%s» no vàlid

en: invalid permission "%s"
ca: el permís «%s» no és vàlid

en: invalid permissions not in format "user:$UNAME[:]"
ca: els permisos no són vàlids, no estan en el format «user:$UNANE[:]

en: invalid prefix %s
ca: el prefix %s no és vàlid

en: invalid prefix length for %s '%s', defaulting to %d
ca: longitud no vàlida de prefix per a %s: «%s», es torna per defecte a %d

en: invalid priority map '%s'
ca: mapa de prioritat «%s» no vàlid

en: invalid setting name
ca: el nom del paràmetre no és vàlid

en: invalid setting name '%s'
ca: el nom del paràmetre «%s» no és vàlid

en: invalid setting: %s
ca: el paràmetre no és vàlid: «%s»

en: is not a valid MAC address
ca: no és una adreça MAC

en: libtool archives are not supported (%s)
ca: els fitxers libtool no està suportat (%s)

en: limited
ca: limitat

en: mandatory option '%s' is missing
ca: falta l'opció obligatòria «%s»

en: metered value %d is not valid
ca: el valor %d mesurat no és vàlid

en: missing "plugin" setting
ca: falta el paràmetre «plugin»

en: missing filename
ca: falta el nom del fitxer

en: missing filename to load VPN plugin info
ca: falta el nom del fitxer per carregar la informació del connector VPN

en: missing name for VPN plugin info
ca: falta el nom per a la informació del connector VPN

en: missing name, try one of [%s]
ca: falta el nom, proveu un de [%s]

en: missing prefix length for %s '%s', defaulting to %d
ca: longitud faltant de prefix per a %s: «%s», es torna per defecte a %d

en: missing service for VPN plugin info
ca: falta el servei per a la informació del connector VPN

en: missing setting
ca: falta un paràmetre

en: must contain 8 comma-separated numbers
ca: ha de contenir 8 nombres separats per comes

en: neither a valid connection nor device given
ca: no s'ha donat ni una connexió vàlida ni un dispositiu

en: never
ca: mai

en: new hostname
ca: nou nom del sistema

en: nmcli [<conf-option> <value>]  :: nmcli configuration
    
    Configures nmcli. The following options are available:
    status-line yes | no          [default: no]
    save-confirmation yes | no    [default: yes]
    show-secrets yes | no         [default: no]
    prompt-color <color> | <0-8>  [default: 0]
    %s
    Examples: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3
ca: nmcli [<opció-conf> <valor>]  :: configuració del nmcli
    
    Configura el  nmcli. Hi ha disponibles les opcions següents:
    status-line yes | no          [per defecte: no]
    save-confirmation yes | no    [per defecte: yes]
    show-secrets yes | no         [per defecte: no]
    prompt-color <color> | <0-8>  [per defecte: 0]
    %s
    Exemples: nmcli> nmcli status-line yes
              nmcli> nmcli save-confirmation no
              nmcli> nmcli prompt-color 3

en: nmcli can accepts both direct JSON configuration data and a file name containing the configuration. In the latter case the file is read and the contents is put into this property.
    
    Examples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/my-team.conf
ca: El nmcli accepta tant dades directes de configuració JSON i un nom de fitxer que conté la configuració. En aquest últim cas es llegeix el fitxer i es posen els continguts dins d'aquesta propietat.
    
    Exemples: set team.config { "device": "team0", "runner": {"name": "roundrobin"}, "ports": {"eth1": {}, "eth2": {}} }
              set team.config /etc/el-meu-equip.conf

en: nmcli successfully registered as a NetworkManager's secret agent.
ca: El nmcli s'ha registrat amb èxit com un agent secret del NetworkManager.

en: nmcli successfully registered as a polkit agent.
ca: El nmcli s'ha registrat correctament com un agent polkit.

en: nmcli tool, version %s
ca: Eina nmcli, versió %s

en: no (guessed)
ca: no (endevinat)

en: no active connection on device '%s'
ca: no hi ha cap connexió activa al dispositiu «%s»

en: no active connection or device
ca: connexió o dispositiu no actiu

en: no device found for connection '%s'
ca: no s'ha trobat cap dispositiu per a la connexió «%s»

en: none
ca: cap

en: not a file (%s)
ca: no és un fitxer (%s)

en: not a secret property
ca: no és una propietat de secret

en: not required,
ca: no requerit,

en: not saved,
ca: sense desar,

en: not valid utf-8
ca: UTF-8 invàlid

en: off
ca: inactiu

en: on
ca: actiu

en: only valid for psk mode
ca: només és vàlid en mode psk

en: path is not absolute (%s)
ca: el camí no és absolut (%s)

en: preparing
ca: s'està preparant

en: print [all]  :: print setting or connection values
    
    Shows current property or the whole connection.
    
    Example: nmcli ipv4> print all
ca: print [all]  :: imprimeix els valors dels paràmetres i les connexions
    
    Mostra la propietat actual o la connexió completa.
    
    Exemple: nmcli ipv4> print all

en: print [property|setting|connection]  :: print property (setting, connection) value(s)
    
    Shows property value. Providing an argument you can also display values for the whole setting or connection.
ca: print [propietat|paràmetre|connexió]  :: imprimeix el(s) valor(s) de la propietat (paràmetre, connexió)
    
    Mostra el valor d'una propietat. Proporcionant un argument també podeu mostrar els valors per al paràmetre o 
    la connexió complets.

en: property cannot be set when dhcp-hostname is also set
ca: la propietat no es pot establir quan dhcp-hostname també està establerta

en: property invalid
ca: propietat no vàlida

en: property invalid (not enabled)
ca: propietat no vàlida (no habilitada)

en: property is empty
ca: la propietat està buida

en: property is empty or wrong size
ca: la propietat és buda o de mida incorrecta

en: property is invalid
ca: la propietat no és vàlida

en: property is missing
ca: falta la propietat

en: property is not specified and neither is '%s:%s'
ca: la propietat no està especificada i no és tampoc «%s=%s»

en: property must contain only digits
ca: la propietat sols pot contenir dígits

en: property type should be set to '%s'
ca: el tipus de propietat s'hauria d'establir a «%s»

en: quit  :: exit nmcli
    
    This command exits nmcli. When the connection being edited is not saved, the user is asked to confirm the action.
ca: quit  :: surt del nmcli
    
    Aquesta ordre surt del nmcli. Quan no es desa la connexió que s'està editant, es demana a l'uduari que confirmi l'acció.

en: reject %s
ca: rebutja %s

en: remove <setting>[.<prop>]  :: remove setting or reset property value
    
    This command removes an entire setting from the connection, or if a property
    is given, resets that property to the default value.
    
    Examples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu
ca: remove <paràm>[.<prop>]  :: elimina el paràmetre o restableix el valor d'una propietat
    
    Aquesta ordre remou una propietat completa de la connexió, o si es dóna una
    propietat, restableix aquesta propietat al valor predeterminat.
    
    Exemples: nmcli> remove wifi-sec
              nmcli> remove eth.mtu

en: running
ca: s'està executant

en: save [persistent|temporary]  :: save the connection
    
    Sends the connection profile to NetworkManager that either will save it
    persistently, or will only keep it in memory. 'save' without an argument
    means 'save persistent'.
    Note that once you save the profile persistently those settings are saved
    across reboot or restart. Subsequent changes can also be temporary or
    persistent, but any temporary changes will not persist across reboot or
    restart. If you want to fully remove the persistent connection, the connection
    profile must be deleted.
ca: save [persistent|temporary]  :: desa la connexió
    
    Envia el perfil de la connexió al NetworManager que o bé la desarà de forma
    persistent o bé sols la mantindrà a la memòria. «desa» sense cap argument
    significa «desa de forma persistent».
    Noteu que un cop que deseu el perfile de forma persistent aquestes configuracions
    es desen entre arrencades o reinicis. Els canvis posteriors també poden ser
    temporals o persistents, però cap canvi temporal persistirà entre arrencades o 
    reinicis. Si voleu eliminar completament la connexió persistent, s'ha d'eliminar
    el perfil de la connexió.

en: seconds
ca: segons

en: secret is not of correct type
ca: el secret no és del tipus correcte

en: secret not found
ca: no s'ha trobat el secret

en: set [<setting>.<prop> <value>]  :: set property value
    
    This command sets property value.
    
    Example: nmcli> set con.id My connection
ca: set [<paràm>.<prop> <valor>]  :: estableix el valor de la propietat
    
    Aquesta ordre estableix el valor de la propietat.
    
    Exemple: nmcli> set con.id My connection

en: set [<value>]  :: set new value
    
    This command sets provided <value> to this property
ca: set [<valor>]  :: estableix un valor nou
    
    Aquesta ordre estableix el <valor> proporcionat per a aquesta propietat

en: setting contained a secret with an empty name
ca: el paràmetre contenia un secret amb un nom buit

en: setting is required for non-slave connections
ca: es requereix un paràmetre de configuració per a les connexions no esclaves

en: setting not allowed in slave connection
ca: paràmetre de configuració no permès a una connexió esclava

en: setting not found
ca: no s'ha trobat el paràmetre de configuració

en: setting required for connection of type '%s'
ca: es requereix el paràmetre per a la connexió de tipus «%s»

en: setting this property requires non-zero '%s' property
ca: l'establiment d'aquesta propietat requereix una propietat «%s» no-zero

en: slave-type '%s' requires a '%s' setting in the connection
ca: el tipus d'esclava «%s» requereix un paràmetre «%s» a la connexió

en: started
ca: iniciat

en: starting
ca: s'està iniciant

en: sum not 100%
ca: la suma no és 100%

en: teamd control failed
ca: ha fallat el control teamd

en: the plugin does not support export capability
ca: el connector no admet la funcionalitat d'exportació

en: the plugin does not support import capability
ca: el connector no admet la funcionalitat d'importació

en: the property can't be changed
ca: la propietat no es pot canviar

en: the value '%s' is not a valid UUID
ca: el valor «%s» no és una UUID vàlida

en: the vlan id must be in range 0-4094 but is %u
ca: l'id. vlan ha d'estar dins de l'interval 0-4094 però és %u

en: there exists a conflicting plugin (%s) that has the same %s.%s value
ca: hi existeix un connector en conflicte (%s) que té el mateix valor %s.%s

en: there exists a conflicting plugin with the same name (%s)
ca: hi existeix un connector en conflicte amb el mateix nom (%s)

en: this property cannot be empty for '%s=%s'
ca: aquesta propietat no pot estar buida per a «%s=%s»

en: this property is not allowed for '%s=%s'
ca: aquesta propietat no es permet per a «%s=%s»

en: unavailable
ca: no disponible

en: unexpected character '%c' for %s: '%s' (position %td)
ca: caràcter «%c» inesperat per a %s: «%s» (posició %td)

en: unexpected character '%c' for address %s: '%s' (position %td)
ca: caràcter «%c» inesperat per a l'adreça %s: «%s» (posició %td)

en: unexpected character '%c' in prefix length for %s: '%s' (position %td)
ca: caràcter «%c» inesperat a la longitud de prefix %s: «%s» (posició %td)<

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown device '%s'.
ca: dispositiu desconegut «%s».

en: unknown error initializing plugin %s
ca: error desconegut quan s'estava inicialitzant el connector %s

en: unknown setting name
ca: nom desconegut de paràmetre de configuració

en: unmanaged
ca: sense gestió

en: use 'goto <setting>' first, or 'describe <setting>.<property>'
ca: useu primer «goto <paràmetre>», o «describe <paràmetre>.<propietat>»

en: use 'goto <setting>' first, or 'set <setting>.<property>'
ca: useu primer «goto <paràmetre>», o «set <paràmetre>.<propietat>»

en: value '%d' is out of range <%d-%d>
ca: el valor «%d» està fora de rang <%d-%d>

en: verify [all | fix]  :: verify setting or connection validity
    
    Verifies whether the setting or connection is valid and can be saved later.
    It indicates invalid values on error. Some errors may be fixed automatically
    by 'fix' option.
    
    Examples: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify
ca: verify [all | fix]  :: verifica la validesa del paràmetre o la connexió
    
    Verifica si el paràmetre o la connexió és vàlida i es pot desar més tard.
    Indica valors no vàlids quan hi ha un error. Alguns errors es poden corregir
    automàticaent amb l'opció «fix».
    
    Exemples: nmcli> verify
              nmcli> verify fix
              nmcli bond> verify

en: willing,
ca: complaent,

en: wrong type; should be a list of strings.
ca: tipus incorrecte; hauria de ser una llista de cadenes de caràcters.

en: yes
ca: sí

en: yes (guessed)
ca: sí (endevinat)
